Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Renault Captur 2 - tablou de bord

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
observator27

observator27

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 18.07.2013
Salutare,

De 3 zile sunt posesorul unui Captur 2 EDC 140.
Totul pare in regula, cu doua exceptii:

1. Pe tabloul de bord, nu pot vedea informatii suplimentare referitoare la consum sau alte info utile. Atunci cand apas butonul specific de pe volan pentru afisatea detaliilor, pe bord imi apare mesajul Niciun mesaj memorat - poza anexata.

2. In aplicatia MyRenault la sectiunea Connected Services, observ mesajul de eroare Activare nereusita pentru Apel de urgenta, Actualizare automata, Navigatie inteligenta si Dashboard.

Am deschis un tichet prin Vocea Clientului, dar as dori sa stiu daca exista utilizatori care au mai experimentat aceste erori si ce solutii au identificat.

Multumesc mult.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 122.843
  • Înscris: 07.02.2003
Chestile alea cu sos si actualizari online vezi ca sunt servicii premium (abonament), trebuie sa ai si un provider la ele nu doar hardware-ul.
Afisarea detaliilor de consum sunt functii care la unele sunt disponibil ela altele nu, depinde de fiecare.

Editat de andreic, 09 iulie 2022 - 14:23.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.100
  • Înscris: 30.08.2006
Informatiile de parcurs si consum ar trebui sa le ai indiferent de versiune. Totusi ce versiune ai ?
Ca exemplu prima versiune de Logan si pe echiparea cea mai cheala nu afisa consumul instant dar restul informatiilor de parcurs si consum erau active.
Se pare ca aceste informatii le ai afisate pe tableta dar nu si pe ecranul digital din bord. In cazul asta e ceva normal. Totusi consumul mediu si instantaneu e o functie de care ai nevoie si in timpul mersului. Trebuie sa le ai. E imposibil sa nu fie. Am vazut filmulete pe youtube si sunt afisate si in bord.

Editat de Leo2006, 09 iulie 2022 - 15:43.


#4
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.329
  • Înscris: 23.09.2008

Vizualizare mesajLeo2006, pe 09 iulie 2022 - 15:33, a scris:

Informatiile de parcurs si consum ar trebui sa le ai indiferent de versiune. Totusi ce versiune ai ?
Ca exemplu prima versiune de Logan si pe echiparea cea mai cheala nu afisa consumul instant dar restul informatiilor de parcurs si consum erau active.
Se pare ca aceste informatii le ai afisate pe tableta dar nu si pe ecranul digital din bord. In cazul asta e ceva normal. Totusi consumul mediu si instantaneu e o functie de care ai nevoie si in timpul mersului. Trebuie sa le ai. E imposibil sa nu fie. Am vazut filmulete pe youtube si sunt afisate si in bord.
Ciudat ce zici de Logan cu consumul... Eu nici pe Logan 2 2014, varianta de mijloc, nu coaja, nu am consumul, nici in timp real, nici medie, nimic.

#5
observator27

observator27

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 18.07.2013
Nu stiu de Logan, eu am Renault Captur 2, versiunea EDC de 140 CP.

Mi se pare ciudat sa nu arate consumul pe ecranul de bord, iar mesajul Niciun mesaj memorat este si mai bizar.

Mai caut solutii.

#6
GIC

GIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 83
  • Înscris: 01.03.2007
"Niciun mesaj memorat" este unul din ecranele afisate de CB - v. pg 5. Ar trebui sa verifici ce optiuni are masina ta .....

LE - exemplul e din manual de Duster 2021 dar ideea e aceeasi

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  pg1.pdf   592,65K   3 download-uri

Editat de GIC, 12 iulie 2022 - 11:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate