Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

TVR va putea da publicitate in timpul programelor

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018

 Gabrielrosca111, on 17 iulie 2022 - 14:57, said:

Adică, în timpul filmului intra brusc reclamele? Așa cum face Pro TV, Antena 1 sau Kanal D (filmul e întrerupt de reclame)?
Înainte nu cred că era așa. Nu știu dacă se aplică și pe TVR 2.
Si pe TVR 2 e la fel.

#38
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Nu inteleg ce va stupefiati atat. Normal ca daca au primit drept pentru publicitate in timpul emisiunii, se vor folosi de acest drept. Publicitatea intre emisiuni nu are niciun sens. Aproape nimeni niciodata nu se uita la doua emisiuni consecutiv. Si sincer mai bine asa decat sa fie emisiunile impartite in 7 parti doar ca sa aiba publicitate intre.

#39
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
E ciudat să auzi moderatorul cum spune că trebuie să ia publicitate. Dar nu mă deranjează. Hai să comparăm TVR-ul de până în 2003 și cel de după. Calitatea programelor a scăzut, pentru că nimeni nu se bagă într-o emisiune care nu are publicitate. Te uiți la emisiune și schimbi imediat. Deci, eu zic că e bine să fie publicitate, dar să crească și calitatea programelor. Exponențial.

Am mai spus, dar simt nevoia să repet. TVR trebuie să găsească producători externi, care să facă formate mari. Acum le poți da procent din publicitatea emisiunii (cum lua Lazarov - bine, el lua cu două mâini). Așa, dacă întrerupi B.D. la Munte și la Mare (care e un super film, dar e dat de mii de ori pe an) sau Toate Pânzele Sus, degeaba le întrerupi, că oricum nu se uită nimeni la ele.

Dacă la toamnă nu se relansează canalele publice, vor avea o mare problemă. La noi în România nu se premiază performanța, ci doar obediența. Dacă toți oamenii din TVR ar avea clauză de rating, s-ar pune pe treabă, sau ar pleca. E inadmisibil să nu te poți bate măcar cu Kanal D, dacă nu cu Pro și Antena. La 80 de milioane de euro buget/an + ce ar mai veni din publicitate, ar trebui să rupi norii.

Acum au niște emisiuni de adormit copiii, făcute amatoricește, fără dinamică. Zici că-s cursurile mele din facultate, la care te lua somnul. Și nu cred că sunt singurul. Toate formatele bune din piață (Vocea României, Jocul Cuvintelor, Românii au Talent, Asia Express etc), sunt făcute de televiziunile private, pentru că TVR nu vrea să le facă.

În Italia, The Voice și Asia Express sunt făcute de ani de zile la RAI. Plus Your Face Sounds Familiar (Te Cunosc de Undeva), Masked Singer și multe altele. TVR difuzează filme expirate și uzate moral, emisiuni prăfuite și trăiește din amintiri. Și alea foarte vagi.

#40
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,300
  • Înscris: 16.01.2007
Schimbări majore legate de publicitate în noua Lege a audiovizualului nu va schimba nimic în TVR.
În TVR trebuie schimbată mentalitatea, restul este can-can!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate