Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vreau sa fac cursuri pentru a deveni instructor!

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,084
  • Înscris: 04.03.2014

 vinciun, on 29 mai 2022 - 14:23, said:

Daca omul iti spune ca a concurat vreo 10 ani, are medalii, are sute de persoane antrenate..  nu e un indiciu bun?

Nu, nu neaparat.
Mourinho a fost doar un jucator de fotbal mediocru, in cel mai bun caz dar de vreo 20 de ani e printre cei mai buni antrenori din lume:)

#56
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011

 vinciun, on 30 mai 2022 - 21:35, said:



Ce bine ca v-ati gasit! Cuplul instructor - client perfect. Nu conteaza ca nu iese nimic, important e banul sa circule.

Ce ar trebui sa iasa și nu iese? Concret.

#57
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Eu cand am pus o multime de intrebari nu ai raspuns la niciuna :P

#58
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,894
  • Înscris: 21.04.2011
Ti-am răspuns. Nu e problema mea ca nu ti-au plăcut răspunsurile mele.

#59
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Inseamna ca pe multe nici nu le-ai citit. Nu poate fi vorba despre "placut". Accept raspunsurile asa cum sunt.

Edited by vinciun, 31 May 2022 - 19:02.


#60
tamasfelix

tamasfelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.11.2011
Daca doresti sa faci curs, vezi detalii aici https://www.cursuri.frcf.ro , este organizat de Federatia Romana de Culturism si Fitness acreditat de Minister.

Edited by tamasfelix, 24 June 2022 - 08:14.


#61
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

 tamasfelix, on 24 iunie 2022 - 08:13, said:

Daca doresti sa faci curs, vezi detalii aici https://www.cursuri.frcf.ro , este organizat de Federatia Romana de Culturism si Fitness acreditat de Minister.

Si este oficial, este altceva daca vii de la federatie, e diferit fata de orice scoala, care sunt o groaza.
Problema este ca acum cateva zile le-am dat email sa imi transmita exact cand este data viitorului curs de instructor de fitness si cat tine, dar nu mi-au raspuns, ironic, in pofida faptului ca pe site este Clar spus ca ei iti raspund in maxim 24 de ore. Foarte shady si scarbos.
Siteul Fitness Skandinavia este mult mai ok organizat.

Astept raspuns de la federatie? Care naiba e treaba?

#62
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 bigpanz3r, on 30 mai 2022 - 20:28, said:


de parca nu pot sa fac si eu ce faci tu, dar te crezi cel putin Dumnezeu.


Faci o .......
Nici in 20 de ani nu obtii natural ce a obtinut Vinciun. Si nu exagerez deloc.
A da, poti demonstra oricand daca doresti, fapte nu vorbe. Cate vorbe mari am auzit pe aici si pe alte forumuri...
Ca sa ne intelegem, ma refer la masa musculara si la forta efectiva, nu la concursuri de innot peste Canalul Manecii,  concursuri de ciclism, alergari cu rucsacul in spate, 500 de flotari sau crossfit (desi aici s-ar putea sa ai o mare surpriza).

Vinciun e la un nivel foarte foarte avansat, e foarte puternic si are multa masa musculara pt. un tip natural. Daca ai fi fost interesat de ce scrie el pe forum ai fi vazut ca a acumulat si o multime de cunostinte(din carti citite nu din studii comandate de firme de nutritie). Poate ca unele informatii sunt invechite, poate ca altele sunt gresite, dar who cares? la ce te ajuta sa te antrenezi dupa ultimile studii daca dupa n ani de sala nu obtii rezultate satisfacatoare? sau obtii fix aceleasi rezultate ca unul care se antreneaza dupa bro science?

#63
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Nu mai am incredere in absolut nimic, nici macar in nisa ce il idolatrizeaza pe Mike Mentzer din care fac parte.
Eu faceam 40 de tractiuni, 6 geno cu bara la spate, 130kgs si dupa imediat dropset, adica am dar jos din greutate si am mai facut iar si iar, 6-8-10-12 , 140kgs deatlift 6 repetari
STIU si eu ca nu este mult si nu am fost deloc satisfacut cu mine, am avut intotdeauna alte standarde, un cretin... Arnold ne spala creierii... distrugea generatii. Doctorita mea spunea bine cand zicea ca nu exista om natural la nivel competitiv si ca coloana se taseaza si ca nu simti pe moment dar tu tot o belesti, calisthenics este mai ideal dar mi-am dat seama ca scurg seva din mine degeaba, nu suntem facuti sa fim asa mari si cei la care eu ma uitam mult cu uluire au platit mult si indesat... in afara de Dexter Jackson poate, lol. Nu prea ma mai intereseaza, din punctul meu de vedere si tu esti dopat, si fata aia, si ala, toti, am o paranoia, si nu ma poti scoate din ea, trebuie sa fii bazat sa construiesti, bani, relatii, sanatate,... nu mai am sanatate ca s-a dus creierul. Sportul inseamna pe dracu sanatate, wellbeing si longevitate, poate doar daca esti educat si foarte masurat si moderat sa nu te consumi ca mine, sa fie foarte light si rar, si prioritizand cardio. Viata e un film doar, eu ma mai uit la el cat mai e din el, nu putem fi toti Markus Ruhl si Tom Platz si Lee Priest, Paul Dillet, si astia nu au avut toata viata macar un singur Olympia, nimic nu conteaza si nu are niciun sens. Nu vreau sa imi bat capul

#64
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postbigpanz3r, on 10 octombrie 2023 - 23:16, said:

Nu mai am incredere in absolut nimic, nici macar in nisa ce il idolatrizeaza pe Mike Mentzer din care fac parte.
Eu faceam 40 de tractiuni, 6 geno cu bara la spate, 130kgs si dupa imediat dropset, adica am dar jos din greutate si am mai facut iar si iar, 6-8-10-12 , 140kgs deatlift 6 repetari
STIU si eu ca nu este mult si nu am fost deloc satisfacut cu mine, am avut intotdeauna alte standarde, un cretin... Arnold ne spala creierii... distrugea generatii. Doctorita mea spunea bine cand zicea ca nu exista om natural la nivel competitiv si ca coloana se taseaza si ca nu simti pe moment dar tu tot o belesti, calisthenics este mai ideal dar mi-am dat seama ca scurg seva din mine degeaba, nu suntem facuti sa fim asa mari si cei la care eu ma uitam mult cu uluire au platit mult si indesat... in afara de Dexter Jackson poate, lol. Nu prea ma mai intereseaza, din punctul meu de vedere si tu esti dopat, si fata aia, si ala, toti, am o paranoia, si nu ma poti scoate din ea, trebuie sa fii bazat sa construiesti, bani, relatii, sanatate,... nu mai am sanatate ca s-a dus creierul. Sportul inseamna pe dracu sanatate, wellbeing si longevitate, poate doar daca esti educat si foarte masurat si moderat sa nu te consumi ca mine, sa fie foarte light si rar, si prioritizand cardio. Viata e un film doar, eu ma mai uit la el cat mai e din el, nu putem fi toti Markus Ruhl si Tom Platz si Lee Priest, Paul Dillet, si astia nu au avut toata viata macar un singur Olympia, nimic nu conteaza si nu are niciun sens. Nu vreau sa imi bat capul

Imi place ce ai scris aici, e corect ce spui. Sportul facut serios si f. intens nu aduce beneficii din contra. Persoane naturale competitive prea putine exista, nu inseamna ca daca au prins-o pe Simona Halep restul ar fi corecte. Arnold era  o motivatie, daca cineva ia in serios programul lui si nu are genetic, experienta si conditii.....

#65
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,084
  • Înscris: 04.03.2014

View Postbigpanz3r, on 10 octombrie 2023 - 23:16, said:

Nu mai am incredere in absolut nimic, nici macar in nisa ce il idolatrizeaza pe Mike Mentzer din care fac parte.
Eu faceam 40 de tractiuni, 6 geno cu bara la spate, 130kgs si dupa imediat dropset, adica am dar jos din greutate si am mai facut iar si iar, 6-8-10-12 , 140kgs deatlift 6 repetari
STIU si eu ca nu este mult si nu am fost deloc satisfacut cu mine, am avut intotdeauna alte standarde, un cretin... Arnold ne spala creierii... distrugea generatii. Doctorita mea spunea bine cand zicea ca nu exista om natural la nivel competitiv si ca coloana se taseaza si ca nu simti pe moment dar tu tot o belesti, calisthenics este mai ideal dar mi-am dat seama ca scurg seva din mine degeaba, nu suntem facuti sa fim asa mari si cei la care eu ma uitam mult cu uluire au platit mult si indesat... in afara de Dexter Jackson poate, lol. Nu prea ma mai intereseaza, din punctul meu de vedere si tu esti dopat, si fata aia, si ala, toti, am o paranoia, si nu ma poti scoate din ea, trebuie sa fii bazat sa construiesti, bani, relatii, sanatate,... nu mai am sanatate ca s-a dus creierul. Sportul inseamna pe dracu sanatate, wellbeing si longevitate, poate doar daca esti educat si foarte masurat si moderat sa nu te consumi ca mine, sa fie foarte light si rar, si prioritizand cardio. Viata e un film doar, eu ma mai uit la el cat mai e din el, nu putem fi toti Markus Ruhl si Tom Platz si Lee Priest, Paul Dillet, si astia nu au avut toata viata macar un singur Olympia, nimic nu conteaza si nu are niciun sens. Nu vreau sa imi bat capul

O dai in extreme, daca mergi la gymul meu cred ca nimeni nu stie cine sunt astia "Markus Ruhl si Tom Platz si Lee Priest, Paul Dillet", nici eu nu stiu, de Arnold cred ca toti stiu, nah e cultura general a, e un actor cunoscut.

Sportul e si trebuie sa fie sanatate si wellbeing.

Edited by ionutzitaly, 13 October 2023 - 21:13.


#66
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Asa o spui tu acum dar in Realitate toti cainii de oameni sunt foarte rai, si cel putin pasiv agresivi, si competitivi, compara, iar daca ti se cred superiori isi iau nasul la purtare. Bine nu ca as fi facut ca sa impun respect dar eu ma simteam bine vazand ca eforturile mele conteaza si insemn ceva, ca nu sunt vreun fir de nisip, mi se pare stupefiant cum unii pot sa fie cumva iar eu nu, ni se pune un cheag de sange in cap din sentimentul asta de ciuda si micime si neinsemnatate. Am fost nascut special sa fiu submediocru, imi pare rau. Imi doresc sa fi fost special... Poate am o karma incarcata, simt ca am trait viata asta de mai multe ori dar cred ca am fost de fiecare data un cacat.

#67
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,084
  • Înscris: 04.03.2014
Sorry, vorbeste cu un terapeut/psiholog.

P.s. E totul doar in capul tau.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate