Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Huawei Watch GT 3 Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
612 replies to this topic

#181
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007
Este suficient ca tu să mergi, purtând-l la mână, de restul se ocupă ceasul! :D

#182
MrLuffy

MrLuffy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.03.2021
Dap, a mers, vina mea. Foarte tare ceasul, revin cu un update legat de baterie. Singura chestie care nu merge asa bine este altimetrul, dar este totusi un ceas. Ideea este ca imi masoara la fel chiar daca ridic mana pana la tavan sau lipita de podea. dar in rest senzorii par sa fie foarte ok.

#183
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007

View PostMrLuffy, on 04 septembrie 2022 - 20:14, said:

Dap, a mers, vina mea. Foarte tare ceasul, revin cu un update legat de baterie. Singura chestie care nu merge asa bine este altimetrul, dar este totusi un ceas. Ideea este ca imi masoara la fel chiar daca ridic mana pana la tavan sau lipita de podea. dar in rest senzorii par sa fie foarte ok.
Atimetrul se poate calibra fie la nivelul mării, fie cunoscând cota exactă unde te afli. În plus, trebuie sa ții seamă că vorbim totuși de un altimetru barometric.

#184
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007
O nouă actualizare: 2.1.0.399 (141 MB).

Attached Files



#185
MrLuffy

MrLuffy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.03.2021
Am facut updateul. Consuma cam 7% pe zi cu AOD activat. Eu zic ca este ok. Am cam toti senzorii activi, fara cel de temperatura, mi se pare cam ciudat acel senzor de temperatura pt piele, adica nu indica temperatura corpului, nu inteleg care ar fi scopul lui real / cu ce ar ajuta in realitate.

#186
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007
Este știut că starea febrilă debutează la 37 °C (mai exact la 37,5 °C). Din specificațiile Huawei știm că temperatura normală la suprafața pielii din zona încheieturii mâinii este de 32-34 °C. Lucru credibil, pentru că știm că acest ceas are niște certificări de conformitate emise de UE, fără de care acest ceas nu ar putea fi vândut cu funcția de detectare a temperaturii activată, cum este cazul, de exemplu, a funcției EKG, care deocamdată nu este activată pentru piața europeană, deoarece nu a obținut certificarea UE (certificarea fiind în curs).
Utilitatea funcției de măsurare a temperaturii a acestui ceas este evidentă: dacă temperatura va indica mai mult de 34 °C este foarte probabil să ai o stare febrilă și ar fi bine să îți măsori temperatura cu un termometru medical.

Edited by manic_user, 07 September 2022 - 11:35.


#187
radudona

radudona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.03.2009
Am facut update la versiunea 399 si s-a activat EKG. Daca mai activeaza platile prin nfc, este perfect.

#188
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Înafara de Curve, slăbuț, nu au parteneri mai deloc la noi. Mai e și Edenred, cu tichete de masă.

#189
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007

View Postradudona, on 07 septembrie 2022 - 19:32, said:

Am facut update la versiunea 399 si s-a activat EKG. Daca mai activeaza platile prin nfc, este perfect.
Acum am văzut că s-a activat EKG-ul. Au promis că va fi activat în această toamnă și s-au ținut de cuvânt.

#190
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021

View Postmanic_user, on 07 septembrie 2022 - 22:12, said:


Acum am văzut că s-a activat EKG-ul. Au promis că va fi activat în această toamnă și s-au ținut de cuvânt.
Da..mai plățile prin nfc..am calibrat altimetru la nivelul mării,lam pus pe 0..sper ca e ok

#191
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007
O dată calibrat, altimetrul va oferi altitudini apropiate de cele reale, dar măsurătorile vor depinde de presiunea atmosferică a momentului, deci vor fi ușor diferite.

#192
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Intrebarea , poate stupida, dar nu am reusit sa imi dau seama din cateva prezetari ce le-am vazut pe youtube.

Ceasul asta, recunoastea automat modul de sport care il faci? sau trebuie tu ca user sa mergi manual sa il setezi?
Spre exemplu, daca alerg, trece automat in modul de alergare? sau daca ridic greutati, trece automat in modul de ridicat greutati?

O alta intrebare...rotira care are rol si de buton prin apasare frontala si de navigare prin rotire ei....are ceva joc ? sau e destul de bine infpta? din prezentari, pare destul de fragila

Edited by cuculea, 09 September 2022 - 10:00.


#193
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,359
  • Înscris: 05.03.2005
sportul il alegi tu din aplicatie , iar rotita este destul de rezistenta . Eu am gt3 pro titanium

#194
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007

View Postcuculea, on 09 septembrie 2022 - 09:58, said:

Intrebarea , poate stupida, dar nu am reusit sa imi dau seama din cateva prezetari ce le-am vazut pe youtube.

Ceasul asta, recunoastea automat modul de sport care il faci? sau trebuie tu ca user sa mergi manual sa il setezi?
Spre exemplu, daca alerg, trece automat in modul de alergare? sau daca ridic greutati, trece automat in modul de ridicat greutati?

O alta intrebare...rotira care are rol si de buton prin apasare frontala si de navigare prin rotire ei....are ceva joc ? sau e destul de bine infpta? din prezentari, pare destul de fragila

În secțiunea "Antrenament", intri în "Setări Antrenament" și acolo activezi "Detectare automată antrenamente".
Coroana rotativă este suficient de rezistentă.

Attached Files



#195
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postmanic_user, on 09 septembrie 2022 - 12:54, said:

În secțiunea "Antrenament", intri în "Setări Antrenament" și acolo activezi "Detectare automată antrenamente".
Coroana rotativă este suficient de rezistentă.
Tocmai ce m am intors de la cumparaturi si am avut in drum un Flanco, l-am vazut acolo expus. mmm...nu e tocmai genul meu. Imbinarea curelei cu restul corpului iar nu e genul meu

Sunt in cautarea unui ceas sport, in urma dezamagirii avut cu apple 8

Multumesc mult de detalii

#196
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Meriți un Garmin Fenix...

#197
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostVlad_22, on 09 septembrie 2022 - 13:30, said:

Meriți un Garmin Fenix...
da...ceva stilul ala , sau Amazefit T rex, dr ultiul t-rex, zici ca e facut de Salam , cu T Rex si Amez fit scris pe el...de ce naiba au pius scrisul  ala pe ceas , nu am inteles. I-au stricat tot farmecul, ecfranul super fain desenat, cureaua ok integrata...si AMAZEFIT scris pe el cu niste litere de kk-at.

#198
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
Neața. Voi aveți aplicatia EKG in ceas? La mine nu apare…am găsit ceva legat de EKG in aplicatia huawei Health la inima…însă îmi zice ca regiunea rețelei și a contului huawei id nu corespund

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate