Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Huawei Watch GT 3 Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
612 replies to this topic

#163
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Eu unul traiesc in zona de munte rupt de civilizație și îmi ziceam parerea in cazul in care ajuta pe cineva. Garmin fenix 6, Garmin instinct, Honor GS Pro, sunt câteva care mi-au trecut pe încheietura mâinii. Toate au aceeași problema cu altitudinea. Este doar o părere. Nu mă interesează altitudinea când fac un traseu, doar diferență de nivel și presiunea atmosferica.

#164
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Păi poate pentru că nu se compară cu sculele profesionale. Senzorii din ceasuri sunt și mici.
Ce altitudine ai în zona ta și cât îți indică ceasurile testate? Dacă îți indică în plus sau în minus, câțiva m, chiar e o problemă? În cazul tău, posibil să fie, uneori, dar unii se alintă doar, eventual vor acuratețea să fie și la cm.

Edited by Vlad_22, 15 August 2022 - 12:59.


#165
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Am altitudinea de 860m, date luate de pe harta zonei. Pe ceasuri variază în funcție de presiunea atmosferică de la 760 la 900+. Variațiile sunt in decurs de 2-3 saptamani, nu variază așa mult peste noapte. Mă repet, nu mă interesează ce altitudine îmi arată ceasul că nu mă ajută și nici nu o să mă duc pe coclauri in baza ceasului. Gps, hărți și stau fara grija.

Edited by aceton, 15 August 2022 - 15:23.


#166
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Eu zic că sunt variații și marje de eroare normale, luând în considerare senzorii ceasurilor. Dacă și Fenix-ul mai dă erori, atât pot ceasurile consumer.

Vezi și cu un Amazfit ceva.

Edited by Vlad_22, 15 August 2022 - 16:47.


#167
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Amazfit e din gama Honor GS Pro, aceleași variatii.

#168
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,303
  • Înscris: 16.01.2007
Am înotat cu ceasul la mână, atât în mare cât și în piscină, de-a lungul câtorva zile și am depistat un bug la “Înot în ape deschise”. Mai exact, aplicația nu afișează distanța parcursă la un moment dat, pe timpul activității, ci numai distanța totală parcursă, după ce întrerupi înregistrarea activității.

#169
sebesan83

sebesan83

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 08.07.2021

View Postmanic_user, on 16 august 2022 - 14:07, said:

Am înotat cu ceasul la mână, atât în mare cât și în piscină, de-a lungul câtorva zile și am depistat un bug la “Înot în ape deschise”. Mai exact, aplicația nu afișează distanța parcursă la un moment dat, pe timpul activității, ci numai distanța totală parcursă, după ce întrerupi înregistrarea activității.
Mie imi e cam frică sa il bag la apa,peste 2 săptămâni plec la mare.Nu sunt probleme daca il bagi in apă sărată?

#170
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,303
  • Înscris: 16.01.2007
Huawei spune că nu sunt probleme să înoți cu el în apa mării dacă îl clătești după fiecare baie. Aș mai adăuga eu că trebuie să fii atent ca valurile să nu se "spargă" pe ceas (presiune mare).

Attached Files


Edited by manic_user, 16 August 2022 - 20:27.


#171
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Doar teoretic, dacă pățește ceva ceasul, se pot "spăla" pe mâini, lejer.

#172
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,303
  • Înscris: 16.01.2007
Și eu m-am gândit că s-ar putea să intre apă în el, că are doar 32 MB de RAM, dar asta este, cumpărăm altul!

Edited by manic_user, 17 August 2022 - 08:34.


#173
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
Am comandat și eu un gt3 pro curea piele cu reducerea de ieri de la Altex. Sa văd când vine cum se împerechează cu iOS. Am comandat și o curea easyfit2 nylon strap 25 RON de pe eMAG cu toate ca am văzut reviewuri proaste. O sa o verific când vine și dacă se poate face ceva sa nu se mai piardă surubelul de la inchizatoare

#174
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,303
  • Înscris: 16.01.2007
No comment!

#175
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Marketing plătit... Awards-urile sunt, în general, gargară.

Edited by Vlad_22, 24 August 2022 - 21:10.


#176
wass

wass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 07.02.2006
Mi-a venit ceasul. 1250 lei a fost. Momentan plăcut impresionat, am avut și gt2 pro in trecut și pot spune ca este mai frumos și mai dotat. Am schimbat și brățara cu cea de nylon pentru daily use. Singurul lucru ce am observat ca se deconectează la distante relativ mici. O fi din cauza compatibilității reduse cu iOS …nu știu.

#177
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostVlad_22, on 24 august 2022 - 21:10, said:

Marketing plătit... Awards-urile sunt, în general, gargară.
Vine fiecare producător, corporație etc. cu propria firmă de audit sau ce o fi astea și le laudă că sunt cele mai ce.

#178
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,303
  • Înscris: 16.01.2007

View Postwass, on 24 august 2022 - 22:02, said:

[...] Singurul lucru ce am observat ca se deconectează la distante relativ mici. O fi din cauza compatibilității reduse cu iOS …nu știu.

Watch GT 3 Pro are probleme de stabilitate a conexiunii, iar ele sunt cunoscute și de Huawei. S-au lăudat că au rezolvat problemele o dată cu HarmonyOS 2.1.0.389, dar se pare că în realitate problemele au rămas. Eu am ceasul împerecheat cu un Huawei P30 Pro NE și am aceleași probleme de conexiune.

#179
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,303
  • Înscris: 16.01.2007
Folosind codul de reducere 20smw, puteți cumpăra de la Altex, smartwatch-ul HUAWEI Watch GT 3 Pro Titanium 46mm, Android/iOS, Light Titanium Strap cu 1679,99 lei (veți economisi 420 lei).

Edited by manic_user, 30 August 2022 - 12:00.


#180
MrLuffy

MrLuffy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.03.2021
Am primit si eu ceasul azi, arata superb. Am o intrebare, imi apare 0 pasi, trebuie sa activez ceva pentru a activa pasii?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate