Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...
 Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri
 Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690
 Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...
 

Ce decizie sa iau pentru un apartament in rate?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#19
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.943
  • Înscris: 21.04.2009
de ce ar fi membrana blocktech 70 o prostie? eu l-am folosit cu Quash Details panouri izolatie fonica 4cm + rigips fonic, si nu mai am probleme, in fine, o metoda faina era sa-i raspunzi cu aceeasi metoda, eu pana sa-mi izolez fonica la ora 6 dimineata le dadeam desteptarea, in fiecare zi aproape, sa vezi cum s-au cuminitit apoi, ulterior punand izolatie si s-a pierdut 99% din zgomot.

Legat de apartamentul tau, clar nu ai ce sa faci, starea ta psihologica conteaza mult mai mult fata de un apartament, vindel cum poti si ce poti sa mai recuperezi din bani, poate mai faci si profit avand in vedere ca preturile sunt sus mai peste tot, la o adica nu ai pierdut nimic, nu era a tau, nu a fost sa fie, data viitoare cand vei cumpara un apartament vii cu experienta si o sa stii la ce sa fii atent.

Editat de Calypsso, 22 martie 2022 - 01:16.


#20
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.212
  • Înscris: 26.02.2008

View Postmarele, on 21 martie 2022 - 19:31, said:

Serios? Posted Image) Te face un baiat de 15 ani? Din cauza unuia de 15 ani pleci din apartamentul tau in chirie?
Daca respecti legea, da.

View Postmaccip, on 21 martie 2022 - 19:50, said:

Singura decizie buna e ca ai vandut televizorul.
Il foloseam sa dezvolt o aplicatie. https://tvtu.be partea buna acum e ca ma pot concentra pe versiunea de mobil.

View PostAWE, on 21 martie 2022 - 19:56, said:

Ala sta singur la 15 ani? Ma rog, interesant dar oricum daca din cauza unui minor galagios te muti in chirie dupa ce tocmai ai apartament in proprietate, cred ca mai sunt si alte probleme la mijloc! E interlop, umbla cu toporul la el sau ce ti-e asa de frica sa pui piciorul in prag?

In alta ordine de idei, nu cred ca galagia de la ala se aude doar la tine, ceilalti locatari sunt tot asa pasivi? Sau s-au mutat si aia in chirie pana se maturizeaza ghertoiu' teenager?
Restul sunt in varsta tare, undeva la 80 de ani toti 3. Mai bat in teava cateodata. Unul care vine si citeste contorul mi-a urat sanatate si eu i-am zis "si liniste" si s-a intors zambind ceva de genu ca nu o sa vedem noi asa ceva :)

View PostYo-carman, on 21 martie 2022 - 20:29, said:

Vorbești cu un avocat. Îl dai în judecata.
Am vorbit, nu se prea poate face nimica.

View PostkNN, on 21 martie 2022 - 21:12, said:

Ii e frica de etnie aparent.
Sa zicem ca ar fi, ca nu stiu in spate ce clan are Posted Image) , dar are si 15 ani, nu stiu daca te legi de un minor sa nu fie alte probleme. Deja maicasa mi-a pus in vedere sa nu mai urc la el Posted Image ca daca nu "discutam altfel" Posted Image)))

View PostCalypsso, on 22 martie 2022 - 01:14, said:

de ce ar fi membrana blocktech 70 o prostie? eu l-am folosit cu Quash Details panouri izolatie fonica 4cm + rigips fonic, si nu mai am probleme, in fine, o metoda faina era sa-i raspunzi cu aceeasi metoda, eu pana sa-mi izolez fonica la ora 6 dimineata le dadeam desteptarea, in fiecare zi aproape, sa vezi cum s-au cuminitit apoi, ulterior punand izolatie si s-a pierdut 99% din zgomot.
Nu am avut bani decat de avarie, ca sa ma pacalesc ca fac ceva. Cu cat am luat nici o camera nu acopeream direct pus pe perete, sa nu mai vorbim de Quash si alte vise.

Editat de republicall, 22 martie 2022 - 09:09.


#21
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.105
  • Înscris: 28.02.2022
Eu zic sa te muti inapoi in casa ta,aia cu vecin galagios.Si ca sa poti supravietui acolo dormi cu tv pe radio pus(daca are tv si acea functie,sau pui un radio pe un post mai linistit de muzica).Fundalul de muzica la un volum rezonabil va acoperi galagia vecinului cind te odihnesti.Si asa vei avea timp sa cugeti,daca vinzi acolo sau lamuresti amiabil,sau ii rupi capul aceluia,etc...E doar o chestiune de timp pana vei ajunge la concluzia ca solutia e o casa pe pamant.

#22
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.589
  • Înscris: 10.02.2007
Cand legile sau cei care le aplica nu te ajuta, trebuie tu sa rezolvi problema. Vezi ce poti face sa-i convingi sa plece sau sa-si dea seama ca nu sunt bineveniti acolo. Incearca sa fii creativ. De exemplu, te pricepi la desen? deseneaza-le ceva frumos pe usa cu cacat de caine sau arunca-l in balconul lor daca poti. Cat timp asculti muzica te mai poti gandi la altele Posted Image.

Editat de Shade14, 22 martie 2022 - 09:31.


#23
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu în locul tău aș caza undeva la 6 luni un halterofil ceva, un judokan, un instructor de karate care stă prost cu somnu, și e și nervos de felul lui.
Gratis cazare, dar îi bagi acolo o idee că va avea de furcă cu puștiul cu muzica.

După ce rezolvă el, te muți înapoi.

#24
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.105
  • Înscris: 28.02.2022
Si de unde rezulta ca unuia i-ar trebui 6 luni sa rezolve cu scandalagiul?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate