Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

telefoanele si relatiile

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#55
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 02.11.2016
E dependență. Ea acum nu mai are bărbatul care se ținea după fundul ei, și nu-i place deloc.


#56
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Mentalitatile au fost modificate la nivel planetar, crezi ca te poti intelege cu cineva spalat pe creier? Dupa ce te intorci din nou la ea, prioritar va fi tot telefonul si nu tu, tu vei fi un accesoriu, un atarnache, cand simte ea nevoie 5 minute de atentie catelusul sa fie prezent.

#57
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Pentru muieri din astea psihopate cu netu.

Attached File  F0887E17-36B0-4E4E-8B7C-427CBEF74477.jpeg   698.67K   34 downloads

#58
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 tomaso, on 02 februarie 2022 - 22:22, said:


Rup fomeile netu’  după ăștia.
Doar n-o s-o faca dupa miorlaitii prefacuti de pe net, jumate de barbat calare pe jumate de f-omeie schioapa, adica 50% barbat misogin calare pe 50% f-omeie, "victima sortii", vesnic nemultumita de ceva, plina de pretentii si de perversitate cu 2 fete.

Edited by Cr1spy, 03 February 2022 - 05:06.


#59
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 Cr1spy, on 03 februarie 2022 - 04:57, said:


Doar n-o s-o faca dupa miorlaitii prefacuti de pe net, jumate de barbat calare pe jumate de f-omeie schioapa, adica 50% barbat misogin calare pe 50% f-omeie, "victima sortii", vesnic nemultumita de ceva, plina de pretentii si de perversitate cu 2 fete.
si pe mine ma incadrezi la asa ceva?

#60
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Cr1spy 🥰,io vreau să știu cine-i ala cu dulceață de zumzăie albinuțele fericite n juru lui 🙄🙄🙄

#61
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Harap Alb.

#62
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Bărbatul inteligent şi carismatic din gândurile Cr1spylinei nu se întreabă cine e alesul. El ştie.
În mod paradoxal, zumzăiala din jurul lui nu e ceva de invidiat. Dimpotrivă, e blestemul lui Midas.

Degeaba transformă în aur tot ce atinge dacă lui îi este FOAME de dragoste...

#63
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Pentru multe femei (și bărbați)  netul le-a fost și înger și demon.
Le-a adus un plus de distracție în viață, dar, treptat, le-a capturat ființa înrobindu-le mintea.
Au început să alerge după iluzii, uitând să mai trăiască.  

Inițiatorul se plânge de lipsa interesului partenerei sale, obsedate de comunicare.  Își pune problema dacă mai are o relație sau nu mai are.
Mai ales că partenera lui nu comunică zi lumină pentru că ar avea un job solicitant din acest pctdv.   O face pentru că-i obsedată și dependența a devenit manie, drog.

Dacă eu aș ajunge într-o asemenea situație aș condiționa continuarea relației de renunțarea la genul acesta de comunicare.  Fără supărare.  Dacă rețelele de socializare, de mesagerie sunt pentru femeia MEA mai importante ca mine, dacă ea persistă în pofida faptului că îmi face rău, atunci … asta este,  mergem pe drumuri diferite.    Coabitare din asta nu se poate, penru că nu sunt nici paralizat la pat, nici vreun pizdelcea oarecare.   Sunt sigur că pe lume mai există femei normale la creierași, care nu pun hăndrălăii lor imaginari pe primul loc.  Plm, eu sint pe locul unu, doi, trei ..până la 199,  abia după aceea vin ăia de pe net.    Ori - ori.

Un bărbat trebuie să-și strunească muierea.   Că doar este cap de familie.   Trebuie să-i explice frumos și politicos că-l deranjează lăbăreala muierii cu telefonul ei demonic.  
Nu trebuie să îl arunce în oala cu ciorbă din prima,  întâi trebuie să o ia cu duhul blândeții, alea alea, dar dacă nu merge așa,  să se despartă.    

Iar o  muiere din asta, ar trebui să ceară ajutor de specialitate unui medic psiholog sau psihiatru, iar asta cât mai urgent.

#64
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Depinde.. depinde de multe..,clar nu as prefera una care de prima data sta mult pe telefon,dar după ceva ani de relație m ar durea undeva daca în timpul liber prefera sa stea pe telefon, odată ce am pasă ,mancare si toate merg bine cine sunt eu sa îi interzic sa stea pe telefon in timpul liber?🤷,decat sa mi futa mie creierii mai degrabă sa stea sa socializeze acolo.Binenteles sa nu m a înșele că îi rup deștele 🤣


#65
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Ai vorbit ca un barbat adevarat (#sarcasm).

#66
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cand are femeia bani si pozitie sociala, pe barbatii adevarati de pe net, nu ii mai intereseaza nici cat sta la telefon, nici cat sta si cu cine sta pe laptop, ba chiar dupa ce sunt facuti carpa, alearga ca si catelul la stapan, la cel mai mic semn de bunavointa al ei...

#67
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

 Cr1spy, on 03 februarie 2022 - 12:32, said:

Cand are femeia bani si pozitie sociala, pe barbatii adevarati de pe net, nu ii mai intereseaza nici cat sta la telefon, nici cat sta si cu cine sta pe laptop, ba chiar dupa ce sunt facuti carpa, alearga ca si catelul la stapan, la cel mai mic semn de bunavointa al ei...
Aha! :)

Mi-a venit să zic că nu e bine să generalizăm, dar am realizat că generalizarea din mesajul tău exprimă de fapt o experienţă personală.
Uită-l, Cr1spy. Alegerea lui, urmările le suportă pe pielea lui. Tu ai fost eliberată de influenţa unui om cu care nu te potriveai.

#68
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Yoda, on 03 februarie 2022 - 12:40, said:


Aha! :)

Mi-a venit să zic că nu e bine să generalizăm, dar am realizat că generalizarea din mesajul tău exprimă de fapt o experiență personală.
Uită-l, Cr1spy. Alegerea lui, urmările le suportă pe pielea lui. Tu ai fost eliberată de influența unui om cu care nu te potriveai.
True. Chiar daca nu este vorba de o influenta atat de personala, in rest da, ai dreptate, m-am eliberat de influenta lui malefica, a unui om pe care il credeam un inger...

#69
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Deci sa revenim on topic,ai accepta o parteneră ce ar sta mai mereu cu nasu in telefon?,gen cr1spy.

#70
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 motofrezeanu, on 03 februarie 2022 - 16:00, said:

Deci sa revenim on topic,ai accepta o parteneră ce ar sta mai mereu cu nasu in telefon?,gen cr1spy.


De ce ești tu un uom atât de rrrrău?!?
Puteai să fii un înger dacă te străduiai umpic.
Îți place să fii unul căzut,  cu penele blegi,  închelogate în smoală demonică și puțind a sulf?

Fii și tu mai diplomant,  mai așa,  pe placul doamnelor sensibile.
Dacă stau toată ziua cu boticuțul boboțat în telefon  care este problema noastră,  a bărbatului,  că ele își transmit inimioare și poze cu chiloței pe uațap?  
Ce fac ele rău?  Nu?
Tu și alții ca tine le reprimă prin acest mod orice urmă de romantism,  aproape desexualizant,  funcționează asemenea unui inhibator malefic,  precum ceaiul cu bromură.

Ia,  te rog frumos să-ți revizuiești atitudinea.

Mă silești să fiu dur!
Eu, care nu pot tăia o găină!!

#71
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
:)))))))))), iartă mă,promit ca o să mi revizuiesc atitudinea 🙏

#72
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014
Terminati cu chat-ul aici!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate