Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Pericolul din spatele retelelor de socializare

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
113 replies to this topic

#91
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcalle, on 25 ianuarie 2022 - 19:27, said:

Mama mia,judecand dupa spusele multor forumisti eu ar fi trebuit sa fac cativa zeci de ani de puscarie, sa fiu batut, exilat , tranchilizat si reeducat la cate porcarii am facut. La fel si multi din prietenii/ prietenele mele. Doamne ajuta ca nu au ei putere de decizie. Auzi la voi, puscarie pt ca a intepat prezervative si le-a pus inapoi pe raft. Da , o amenda merge pt distrugere . E responsabilitatea utilizatorului sa verifice ce foloseste, inclusiv prezervativele.

Inseamna ca ai probleme grave de intelegere. A intepa un prezervativ cu un obiect nesteril, posibil infectat cu vreo boala reprezinta caz penal. Lasam la o parte ca poate ramane insarcinata partenera. Este vorba ca exista posibilitatea sa imbolnavesti cu n boli persoana care va folosi prezervativul respectiv plus partenerul

View Postedy_wheazel, on 25 ianuarie 2022 - 19:34, said:

Sa inteleg ca s-a filmat cand le-a pus inapoi pe raft?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CI8eOaK5V-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 25 January 2022 - 19:40.


#92
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostMembruAnonim, on 25 ianuarie 2022 - 19:37, said:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CI8eOaK5V-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Da, shit, am inteles io altceva acolo. Mea culpa. Ma gandeam ca le-a platit la casa.

#93
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcalle, on 25 ianuarie 2022 - 19:33, said:

Auzi la voi, puscarie pt ca a intepat prezervative si le-a pus inapoi pe raft. Da , o amenda merge pt distrugere

Prezervativul se foloseste nu doar pt a preveni o sarcina ci si pt a preveni transmiterea de boli (SIDA etc).

View Postcalle, on 25 ianuarie 2022 - 19:33, said:

Ba voi credeti orice rahat rerumegat dau astia la TV . La fel ca aia cu balena albastra , ca s-ar fi sinucis mii de copii - unii chiar au pus botu. La fel ca cimitirele comune  de la Covid . In Canada au facut ancheta , au cerut civili sa verifice cine sunt ingropatii...aaaa...pai nu ca alea erau doar niste imagini pt media -ele nu exista. Astia la TV si in presa mint non-stop sau fac din tantar armasar. Si voi ii credeti.

Ok, ne-am facut o idee.. deci tu visezi conspiratii peste tot.

#94
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,362
  • Înscris: 24.11.2006

View Postcalle, on 25 ianuarie 2022 - 19:33, said:

Mama mia,judecand dupa spusele multor forumisti eu ar fi trebuit sa fac cativa zeci de ani de puscarie, sa fiu batut, exilat , tranchilizat si reeducat la cate porcarii am facut. La fel si multi din prietenii/ prietenele mele. Doamne ajuta ca nu au ei putere de decizie. Auzi la voi, puscarie pt ca a intepat prezervative si le-a pus inapoi pe raft. Da , o amenda merge pt distrugere . E responsabilitatea utilizatorului sa verifice ce foloseste, inclusiv prezervativele.



Tu de unde stii ca nu a cumparat-o? Ca ai vazut la TV? Ba voi credeti orice rahat rerumegat dau astia la TV . La fel ca aia cu balena albastra , ca s-ar fi sinucis mii de copii - unii chiar au pus botu. La fel ca cimitirele comune  de la Covid . In Canada au facut ancheta , au cerut civili sa verifice cine sunt ingropatii...aaaa...pai nu ca alea erau doar niste imagini pt media -ele nu exista. Astia la TV si in presa mint non-stop sau fac din tantar armasar. Si voi ii credeti. Ma duc si eu acum sa intep niste prezervative , ma filmez pe tik tok, ma prezint cu ele la casa si le cumpar ( asta dupa ce m-am filmat ca le-am pus inapoi la raft. Dupa public filmarea si martorii lui TV  se agita in  fata tubului ca cum doamne. In timpul asta politia se sesizeqza si eu le dau jet cand le arat bonu di paketu de prezervative intepate.

Auzi calle, asa-i ca-i nasoala scoala? In general vorbind, online-ul il lasam deoparte!

#95
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009

View PostMembruAnonim, on 25 ianuarie 2022 - 19:44, said:



Prezervativul se foloseste nu doar pt a preveni o sarcina ci si pt a preveni transmiterea de boli (SIDA etc).



Ok, ne-am facut o idee.. deci tu visezi conspiratii peste tot.

A luat cineva BTS ? Ce facem acum, bagam jn puscarie toate curvele ca s-ar putea sa dea BTS cuiva? Dar daca trec calea ferata fara sa opresc la stop cu jnca 4 persoane in masina fac puscarie ca putea sa ne calce trenul?
Puscarie se face in functie de consecintele faptelor nu pentru tentativa de facut copii.
Inca o data ma bucur ca legiuitorii au mai multe in cap decat stimati colegi de forum.
Pe mine ma mira si faptul ca exista oameni care cred ca paritia unui copil nedorit e o tragedie. Daca cineva nu e instare sa creasca un copil probabil nu e in stare de mai nimic. Dar nu sunt eu aici sa judec.
Cat despre fata , trebuie ca cineva matur si priceput sa aibe o discutie cu ea si sa ii explice de ce nu e vine ceea ce a facut.
Nu sunt mandru de multe tampenii pe care le-am facut dar noci nu imi e rusine. Cat timp nu am nenorocit pe nimeni si nua murit nimeni , un geam spart , o roata lipsa la masina , niste farse la telefon ....nu cred ca trebuie sa facem puscarie pt nimicuri.

#96
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,143
  • Înscris: 10.04.2006

View Postcalle, on 25 ianuarie 2022 - 23:49, said:

Pe mine ma mira si faptul ca exista oameni care cred ca paritia unui copil nedorit e o tragedie.
Păcat că părinții tăi nu te-au învățat asta...

Edited by Nenea Zap, 25 January 2022 - 23:53.


#97
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009

View Postun_el, on 25 ianuarie 2022 - 20:10, said:



Auzi calle, asa-i ca-i nasoala scoala? In general vorbind, online-ul il lasam deoparte!

Scoala e buna , iti faci prieteni , amintiri, inveti una alta si daca ai vocatie poti urma o cariera . Dar nu e pentru toata lumea si scoala nu garanteaza ca vei fi fericit si implinit. Sunt sigur ca sunt si oameni scoliti, care au excelat in diferite domenii si care , la un moment dat au facut o nazbatie sau o prostie. La fel de sigur sunt ca daca la fiecare porcarie adolescentina incepand de la fumat pe ascuns si pana la sex in buda scolii oamenii ar fi fost penalizati strict ,multi nu ar fi ajuns nici medici , nici avocati ...

#98
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009

View PostNenea Zap, on 25 ianuarie 2022 - 23:53, said:


Păcat că părinții tăi nu te-au învățat asta...

Ma bucur ca nu m-au invatat asa ceva. Poate as fi suferit si eu de pruncfobie si in loc sa petrec timpul cu copii si familia as fi stat pe la munca sau stiu eu ce alte vicii mi-ar fi ocupat timpul. Daca as fi prins un prezervativ intepat si as fi avut un copil din cauza asta in nicun caz nu as fi dorit ca un alt copil sa intre in puscarie pentru faptul asta. Doar o minte bolnava poate gandi asa.

#99
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postcalle, on 25 ianuarie 2022 - 23:49, said:

Puscarie se face in functie de consecintele faptelor nu pentru tentativa de facut copii.
Ai un mod ciudat de a privi lucrurile.

#100
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

View PostVlad_22, on 25 ianuarie 2022 - 19:16, said:

Dacă asta înțelege colegul Lexon prin audiență, zic ca ultimul rămas să închidă lumina...
Iarta-ma... era doar o constatare...

#101
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,011
  • Înscris: 16.07.2015

View PostLexon, on 26 ianuarie 2022 - 01:52, said:


Iarta-ma... era doar o constatare...
Evident, cert e că trebuie stârpite asemenea tentative de "popularitate" în mediul online, din fașă.

#102
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009

View Postpasilla, on 26 ianuarie 2022 - 00:25, said:


Ai un mod ciudat de a privi lucrurile.

Se numeste normalitate dar dupa zeci de ani de propaganda intensa de catre redactiile mass media a devenit ciudatenie sa auzi asa ceva.
Da , e gresit ce a facut fata daca se dovedeste ca a lasat prezervatovele la raft. Pentru asta trebuie consoliata , vina maxima pe care o poarta fiind cea de iresponsabila.
Mediul online e ciudat , gasesti aici tori ciudatii dar gasesti si multe solutii si lucruri de valoare .asta spre deosebire de mass media unde totul este manjit ideologic , perfect orchestrat sa ne influenteze consensul, sa aderam la ideile pe care unele grupuri de interese nj le propun. Asadar , nu putem compara internetul cu laturile numite televiziune si presa. Choar si forumul aata , cu tot cu  colegii:)) politici rusofili, nationalisti , globalisti sau care or mai fi ei , tot e mai adevarat decat oricare redactie de stiri de la oricare canal TV.

View PostMembruAnonim, on 25 ianuarie 2022 - 19:37, said:



Inseamna ca ai probleme grave de intelegere. A intepa un prezervativ cu un obiect nesteril, posibil infectat cu vreo boala reprezinta caz penal. Lasam la o parte ca poate ramane insarcinata partenera. Este vorba ca exista posibilitatea sa imbolnavesti cu n boli persoana care va folosi prezervativul respectiv plus partenerul



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CI8eOaK5V-Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A intepat cineva un prezervativ cu un obiect infectat rezultatul fiind imbolnavirea cuiva ? Nu .  Dar nu e caz penal si pentru soferii care nu acorda prioritate desi nu exista victime in urma actiunii lor? .... mmmm... legiuitorii astia s-au gandit la ceva ce noua ne scapa , asa e?

Edited by calle, 26 January 2022 - 09:04.


#103
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcalle, on 26 ianuarie 2022 - 09:08, said:


Te depaseste discutia. Las-o asa! Cand 5 iti spun ca esti beat, pai mergi si te culci.

Sa spui ca nu este niciun pericol ce a facut fata aia.. inseamna ca nu esti constient de gravitate.

Edited by MembruAnonim, 26 January 2022 - 10:47.


#104
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
E periculos si sa traiesti ... poti muri. Ceea ce a facut fata aia nu e caz de puscarie. Punct.

#105
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,362
  • Înscris: 24.11.2006

View Postcalle, on 26 ianuarie 2022 - 16:03, said:

E periculos si sa traiesti ... poti muri. Ceea ce a facut fata aia nu e caz de puscarie. Punct.

Bun, daca nu e cazul de puscarie putem s-o luam la "shtanga" cu respectivul prezervativ? Posted Image Ii spunem ca e exact ala pe care ea l-a intepat si trecem la actiune. Ce zici, ii surade ideea?
Sau daca s-au retras respectivele loturi de la raft luam un altul repetam operatiunea si trecem la treaba.
Te-ai duce sa cumperi salam stiind ca un idiot, doar ca sa se distreze, a turnat peste el nu stiu ce substanta? Ai cumpara o paine din care a muscat altcineva? Mai continui?
Bai, generatia tik-tok, facebook, instagram, v-a tampit tehnologia asta de tot. Inteleg ca unele lucruri pot fi distractive, nimic de zis, dar exista o limita si acea limita e limita bunului-simt pe care multi din ziua de astazi nu prea o mai au sau nici macar nu stiu ce-i ala.

Edited by un_el, 28 January 2022 - 18:07.


#106
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View Postsylvius, on 24 ianuarie 2022 - 17:26, said:

Nu retelele in sine sunt pericolul, ci factorul uman - indivizii stupizi si inepti, imbecilizati de catre acele retele "asociale" si de prea mult bine.
Toate atributele enumerate, sau nu, sunt apanajul varstei, nu pot fi cenzurate eficient, sunt mereu si mereu prea multi indivizi care au varsta potrivita; da, mai depinde si de la individ la individ.
Retelele insa sunt mult mai putine si pot fi gestionate corespunzator daca chiar ar fi interes; vezi acest forum intrucatva,

#107
Trexman

Trexman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 11.11.2017
De interes: AUR - copilul lui Ceaușescu și al legionarilor. “Din această pâclă groasă, va ieși o mână care ne va strânge de gât pe toți” - Interviu

#108
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,875
  • Înscris: 14.10.2010

View PostMembruAnonim, on 24 ianuarie 2022 - 17:19, said:

Am vazut pana acum diferite provocari care circula pe retelele de socializare s
Le-ai vazut si pe cele de natura politica?!...Sau alea nu te deranjau?!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate