Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Telekom Romania Communications este acum parte a grupului Orange – accesul in reteaua mobila Orange

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#73
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 pasilla, on 19 ianuarie 2022 - 14:08, said:

Ai idee de ce nu mai primesc factura prin email ?
Ok. Am gasit pe hello fix urmatoarea info:
Comunicările viitoare cu privire la aspecte ce țin de executarea contractului vor fi trimise de Telekom Romania Communications, cu permisiunea ta și doar în baza unui nou consimțământ.

Am intrat in myaccount fix si daca vreau sa introduc email pentru livrarea facturii, imi da eroare.
Cu siguranta emailul introdus este valid.
De yahoo nu am, imi pare rau :lol:

Attached File  email invalid.png   11.39K   31 downloads

#74
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,809
  • Înscris: 12.01.2018

 lelali, on 18 ianuarie 2022 - 18:31, said:

Și dacă nu vrem la Orange? Posted Image
eu din decembrie n-am reuțit o portare de la telekom la vodafone
din vară aveam expirat un contract cu telefon primit si ei au ,,uitat,, să-mi scadă valoarea ratei telefonului

Edited by EMPP, 19 January 2022 - 14:53.


#75
rusnela

rusnela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.11.2011
Am primit acest mesaj:


" Salut! In cel mai scurt timp furnizorul tau de retea Telekom va fi inlocuit cu Orange. Acesta este un proces tehnic, fara un alt impact pentru tine. Mai multe detalii gasesti pe HelloFix.ro/schimbare-retea. In cazul in care intampini probleme de conectivitate, vino in cel mai apropiat magazin disponibil aici: hellofix.ro/shop-locator."

Sunt clienta Telekom servicii fixe (IPTV+ Internet) si 2 abonamente de telefonie mobila.

Serviciile de televiziune prin tehnologia IPTV au fost cumparate de Orange?
Multumesc.

#76
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Deja ne-a ajutat pe toti, maxim, dintr-o singura lovitura: valea pe www sau la telefon 0xxx.

#77
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,429
  • Înscris: 26.04.2016

 broris, on 19 ianuarie 2022 - 16:05, said:

Deja ne-a ajutat pe toti, maxim, dintr-o singura lovitura: valea pe www sau la telefon 0xxx.
Cum am spus, dacă vreți sa știți ceva, va uitați pe site.

#78
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 broris, on 19 ianuarie 2022 - 16:05, said:

Deja ne-a ajutat pe toti, maxim,
Cred ca am inteles noi gresit. Din textul ala alambicat, pare ca il intereseaza numai clientii care vor sa migreze le la TK mobil la Orange.
Poate traduce cineva care pricepe mai bine Posted Image

Am deschis acest topic pentru a oferi suport clientilor Telekom Romania Communications ce detin servicii mobile asociate contractelor convergente (fix-mobil), care vor utiliza conectivitatea mobila din reteaua Orange, conform informatiilor de aici www.hellofix.ro/schimbare-retea.

Edited by pasilla, 19 January 2022 - 16:13.


#79
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

 rusnela, on 19 ianuarie 2022 - 15:56, said:

Am primit acest mesaj:


" Salut! In cel mai scurt timp furnizorul tau de retea Telekom va fi inlocuit cu Orange. Acesta este un proces tehnic, fara un alt impact pentru tine. Mai multe detalii gasesti pe HelloFix.ro/schimbare-retea. In cazul in care intampini probleme de conectivitate, vino in cel mai apropiat magazin disponibil aici: hellofix.ro/shop-locator."

Sunt clienta Telekom servicii fixe (IPTV+ Internet) si 2 abonamente de telefonie mobila.

Serviciile de televiziune prin tehnologia IPTV au fost cumparate de Orange?
Multumesc.

Cum am scris și mai sus...după această trecere, trecere ce nu va avea impact, mesageria vocală și notificările nu-mi mai funcționează 🤣.

Poate ești mai norocoasă 🤣🤣 bafta

Edited by micutu82, 19 January 2022 - 16:17.


#80
TKR_Helper

TKR_Helper

    Cont Inactiv

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2022

 vio73, on 18 ianuarie 2022 - 17:13, said:

Salutare!
Am pe cineva care  avea servicii la Telekom Romania Comunication și le-a portat la Orange, cu excepția unuia singur. Acum vrea să -l  mute și pe ăla, dar nu știe cum să vorbească mai întâi la Serviciul clienți Telekom, pentru că nu mai are fix și i s-a spus pe unul dintre numerele pe care a încercat că va fi taxat. Există vreun număr de telefon la care se poate suna doar de pe mobil, fără suprataxă?
Mulțumesc!



Salut,

Daca numarul ramas activ in Telekom nu este parte dintr-un contract de servicii convergente, atunci poate suna la 1234, apelul fiind gratuit. Daca face parte dintr-un contract cu servicii convergente, atunci poate apela gratuit 1930 de pe acel numar. In cazul in care suna de pe un numar activ in reteaua Orange, atunci poate opta pentru oricare dintre numerele lungi de contact, apelul fiind taxat conform abonamentului.

 polar006140, on 18 ianuarie 2022 - 17:32, said:

Salutare,

Am servicii fixe de la TKR ( internet si tv). Avand in vedere ca tranzactia a avut loc de ceva vreme. As vrea sa stiu cand vom avea grila tv imbunatatita.?

Cu stima,

 dorin_2k, on 18 ianuarie 2022 - 17:54, said:

Serviciile de televiziune prin satelit DTH unde vor fi? Orange sau Telekom?

Salut,

Pentru moment, oferta de servicii ramane aceeasi, insa, ca urmare a acestei tranzactii, ne dorim sa imbogatim portofoliul de oferte TV. Vom informa clientii din timp, in legatura cu orice schimbari vor aparea, aici https://www.hellofix.ro/ si aici https://fix.telekom.ro/

 lelali, on 18 ianuarie 2022 - 18:31, said:

Și dacă nu vrem la Orange? Posted Image
Salut,

Orange se dedica crearii celei mai bune experiente de conectivitate pentru clientii sai, iar prin aceasta tranzactie ne dorim sa venim cu o oferta competitiva de servicii convergente.
Iti respectam alegerea. Poti renunta la servicii in conformitate cu conditiile contractului deja incheiat cu Telekom Romania Communications.
Ai in vedere ca aceasta tranzactie nu schimba conditiile contractuale actuale de reziliere.

 radudd, on 18 ianuarie 2022 - 21:18, said:

@TKR_Helper, daca se poate te rog sa-mi raspunzi.

Detin doar servicii fixe: televiziune, internet, telefon fix.
Sunt abonat din 1977, trecand desigur prin toate schmibarile de nume ale acestei societati. 45 de ani acum in vara, inseamna ceva!
Cum ar fi ca Orange sa tina cont de acest lucru?

Intrebarile sunt:

- cand vor reveni in grila TV canalele Eurosport 1 si Eurosport 2?

- de ce nu este utilizat cursul oficial al Euro pentru calcularea pretului in lei a facturii? De ceva ani de zile este folosit un curs al unei anumite banci, curs care la ultima factura a fost de 5,0393 Lei/EUR. Acest lucru mi se pare innadmisibil!

Aceste doua probleme ma deranjeaza si este o chestiune de timp limintat pana la care le voi mai accepta!

Multumesc.


Salut,

Pentru moment, oferta de servicii nu se schimba, insa, ca urmare a acestei tranzactii, vrem sa imbogatim portofoliul de oferte TV. Vom anunta clientii inainte, in legatura cu orice modificari vor aparea, aici https://www.hellofix.ro/ si aici https://fix.telekom.ro/
De asemenea, conform contractului, cursul valutar in functie de care se calculeaza facturile clientilor care beneficiaza de servicii Telekom Romania Communications va ramane acelasi.

 micutu82, on 19 ianuarie 2022 - 13:56, said:

Daca nu-s prea indiscret, la ce ne ajuți? �� De ex după trecerea de la Telekom la Orange nu-mi mai merge mesageria vocală, daca am telefonul închis, când deschid primesc notificarea că am fost căutat dar nu mă pot înregistra pentru a asculta nesajul


Salut,

Pentru a putea analiza situatia in detaliu, te rugam sa ne spui numarul tau de telefon, in sectiunea de mesaje private.

Edited by TKR_Helper, 19 January 2022 - 16:26.


#81
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007

 TKR_Helper, on 19 ianuarie 2022 - 13:39, said:

Salutare tuturor,
Va multumim pentru numarul mare de mesaje.
Am deschis acest topic pentru a oferi suport clientilor Telekom Romania Communications ce detin servicii mobile asociate contractelor convergente (fix-mobil), care vor utiliza conectivitatea mobila din reteaua Orange, conform informatiilor de aici www.hellofix.ro/schimbare-retea.
In cazul in care vreti sa aflati detalii punctuale despre facturi, curs valutar, cost suplimentar, perioada contractuala etc. si nu gasiti informatiile dorite pe www.HelloFix.ro, va rugam sa apelati
- 1930 – serviciu clienti, apelabil doar din reteaua Telekom Romania Communications
- 0711 001 930 – suport clienti, apelabil din roaming
- 021 9890 – oferte de produse & servicii
Mai multe detalii despre metodele de contact pe www.hellofix.ro/serviciu-clienti/.

+40212255930

#82
TKR_Helper

TKR_Helper

    Cont Inactiv

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2022

 pasilla, on 19 ianuarie 2022 - 14:48, said:

Ok. Am gasit pe hello fix urmatoarea info:
Comunicările viitoare cu privire la aspecte ce țin de executarea contractului vor fi trimise de Telekom Romania Communications, cu permisiunea ta și doar în baza unui nou consimțământ.

Am intrat in myaccount fix si daca vreau sa introduc email pentru livrarea facturii, imi da eroare.
Cu siguranta emailul introdus este valid.
De yahoo nu am, imi pare rau Posted Image

email invalid.png


Salut,

Te rugam sa ne spui codul de abonat sau numarul tau, in privat, pentru a verifica de ce nu mai primesti factura in format electronic. De asemenea, sa ne oferi si adresa ta de email.

#83
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,454
  • Înscris: 01.12.2001
Voi plati in continuare in app Telekom factura la televiziune DTH?
Sau tre sa caut în contul MyOrange factura la televiziunea DTH Telekom?

#84
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
@TKR_Helper, am trimis mesaj, mulțumesc

#85
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 TKR_Helper, on 19 ianuarie 2022 - 16:58, said:


Salut,

Te rugam sa ne spui codul de abonat sau numarul tau, in privat, pentru a verifica de ce nu mai primesti factura in format electronic. De asemenea, sa ne oferi si adresa ta de email.
Multumesc pentru raspuns, dar nu doresc sa dau aceste detalii.
Ce anume din adresa de email ar putea sa nu corespunda ? Este o adresa de genul [email protected] si este cea cu care ma autentific in myaccount fix.

#86
TKR_Helper

TKR_Helper

    Cont Inactiv

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2022

 Iaro, on 18 ianuarie 2022 - 20:23, said:

-se vor desfiinta programele de sport telekom sport sau vor fi redenumite in alt mod?
haide, curaj, poti raspunde la aceste intrebari tkr_helper?


Salut,

Pentru moment, oferta de servicii ramane aceeasi, insa, dorim sa imbogatim portofoliul TV. Viitoarea oferta va aduce un continut TV mai variat, ce va acoperi programele sportive.

#87
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007
Ramane valabila oferta din contractul avut cu Telekom ? Adica minute, pret etc
Personal am preferat oferta Telekom si nu prea vreau s-o schimb.

Viteza la 4G se va schimba ? In localitatea mea la TLK e aproximativ dubla fata de Orange. Adica TLK mergea cel mai bine la mine la net mobil.
Attached File  Screenshot_2022-01-19-16-34-36-820_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   72.14K   38 downloads
ps - am primit si eu sms-ul cu mutarea
Attached File  Screenshot_2022-01-19-15-17-52-888_com.google.android.apps.messaging.jpg   115.28K   46 downloads

edit - si as mai avea o intrebare - la TLK aveam inca vreo 60 lei avans; se iau in considerare, da ? :)

Edited by theMisuser, 19 January 2022 - 17:32.


#88
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 theMisuser, on 19 ianuarie 2022 - 17:22, said:

Viteza la 4G se va schimba ? In localitatea mea la TLK e aproximativ dubla fata de Orange. Adica TLK mergea cel mai bine la mine la net mobil.
Eu am alta problema, care poate se va rezolva cu aceasta schimbare de proprietar.
Cand pica internetul pe TK fix, pica si internetul pe 3G/4G de la Orange.

#89
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

 EMPP, on 19 ianuarie 2022 - 14:50, said:


eu din decembrie n-am reuțit o portare de la telekom la vodafone
din vară aveam expirat un contract cu telefon primit si ei au ,,uitat,, să-mi scadă valoarea ratei telefonului
Drăguț, eu m-am portat Vodafone - Telekom și în 30 de zile, cam așa, s-a întâmplat minunea.

În altă ordine de idei, dragă TKR, dacă nu vreau sex cu Orange, trebuie să accept violul, altfel plătesc taxe de reziliere, nu?
Am fost anunțată că am primit un plic la adresa din buletin. Păi de ce, dacă am adresă de corespondență și contractul mi l-ați adus aici?
De ce, în era tehnologiei, unde îmi frecați icrele cu alertă că s-a emis factura (mesaj, e-mail) când ea e plătită de câteva zile prin aplicația vieții, voi trimiteți un document important la care eu NU AM ACCES?
Cum putem proceda să aflu ce declarație de dragoste se află acolo?
Nu am primit altceva. (sms, e-mail)

Mulțumesc!

#90
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,125
  • Înscris: 25.02.2007

 pasilla, on 19 ianuarie 2022 - 17:31, said:

Eu am alta problema, care poate se va rezolva cu aceasta schimbare de proprietar.
Cand pica internetul pe TK fix, pica si internetul pe 3G/4G de la Orange.
Pai eu sper sa ramana fizic retelele la fel si atunci n-am nici o problema.
La tine probabil ca tu ai prefera sa-ti mute una sau alta sa nu le mai ai pe aceeasi sarma.

Vedem cine o sa fie norocos Posted Image

edit - yeah, eu sunt unul dintre clientii multumiti cu telekom mobil

Edited by theMisuser, 19 January 2022 - 17:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate