Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Telekom Romania Communications este acum parte a grupului Orange – accesul in reteaua mobila Orange

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
445 replies to this topic

#433
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.01.2008
Pentru mine "core" inseamna: "Network and Switching Subsystem – the part of the network most similar to a fixed network, sometimes just called the "core network". Pentru tine ce inseamna ?

Incerc sa-ti raspund si la intrebare: banuiesc ca motivul MVNO peste ORO este ca sa poate mentine separate sistemele de taxare / CRM, fiind doua companii separate.

#434
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
Orange Communication este o mizerie de subsidiara sau ce e. Am servicii de la oroc și voiam să știu ce oferte noi sunt pentru cei care n-au fibra și sunt pe infrastructura Telekom (site-ul fix telekom.ro e o mizerie),
Sâmbătă am fost in magazinul oroc, fost Telekom-Romtelecom, sa aflu și eu ce oferte exista. De cum am intrat m-am simțit ca-ntr-un spital de stat, trebuia să mergi cu capul in jos sa nu-i deranjezi. Oameni atât de rai...doar la stat am mai văzut. Că o mica paranteza, eram 2 prosti la coada, la consultant, și un moșulică la casierie care voia să completeze o cerere sa i se returneze niste banii. Problema e că omul nu avea ochelarii la el și nu vedea să-și scrie numele pe cerere și angajații Orange n-au vrut să-l ajute și-l trimiteau acasă să-si completeze cererea. Nu aștepta nimeni după el și fătuca respectiva nu a vrut să-i scrie doar numele pe cerere, atât, nimic mai mult. S-a oferit domnișoara din fata mea și l-a ajutat, a durat 5 secunde. Apoi bătrânul a ajuns la consultant și acolo altă distracție...a maturat cu el pe jos... . Bineînțeles, m-am enervat și am plecat acasă, am zis că-i mai bine sa nu interactionez cu astfel de ființe. Am ajuns acasă și am cerut pe site sa fiu contactat.
Bun, astăzi m-a sunat un băiețel sa mă întrebe ce doresc. I-am spus că am servicii, retenția nu m-a ajutat și prefer sa reziliez și să refac contractul ca și client nou, daca așa prefera Orange și oferta e mai buna.

Conversația a fost de genul:
El: pai nu se poate, întâi reziliați și apoi reveniți
Eu: ok, înțeleg asta dar as vrea sa știu ce oferte sunt, sa știu ce fac, doar nu-i secret de stat
El: nu va pot spune în condițiile astea, va mai pot ajuta cu ceva?

Ok..

De când m-am născut am fost la Romtelecom și apoi la Telekom și n-am întâlnit astfel de ființe....nici pe șantierele patriei nu găsești așa nesimțire. Până și romanul ăla cu 0 clase este mai om decât ce-am găsit în magazinul oroc și in call centr-ul oroc

Edited by micutu82, 06 June 2022 - 14:01.


#435
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
Retenția la orange oricum este slaba

#436
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
Eu nu comentez că e slabă sau nu retenția, ci atitudinea celor din magazin și a faptului că nu pot afla ce oferte are oroc pentru clienții noi 🤣🤣🤣.

Ajung la concluzia că nu există oferte, de aceea nici pe site nu exista

Edited by micutu82, 06 June 2022 - 14:34.


#437
emgd2me

emgd2me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.01.2008
Nu exista oferte pentru ca probabil nu mai vor clienti noi pe OROC .

Edited by emgd2me, 06 June 2022 - 14:53.


#438
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
Pe oroc sunt și cei care au ftth de la fostul Telekom. Și dacă tot voiau asta...de ce sa nu trimită scrisori

#439
polar006140

polar006140

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 05.10.2007
Ofertele sunt aceleasi la oro si la oroc. Eu am patit in magazin sa fiu tratat naspa dar la telefon mi-au facut oferta buna. Chiar mai buna decat pe site.

#440
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
La 300 mi-au spus că nu pot să-mi facă oferta pe servicii oroc și am făcut cerere pe fix.orange.ro sa fiu contactat și mi-au spus ce-am scris mai sus 🤣🤣

Probabil sunt aceleași oferte unde exista infrastructura ftth

Edited by micutu82, 06 June 2022 - 16:11.


#441
polar006140

polar006140

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 05.10.2007

 micutu82, on 06 iunie 2022 - 16:11, said:

La 300 mi-au spus că nu pot să-mi facă oferta pe servicii oroc și am făcut cerere pe fix.orange.ro sa fiu contactat și mi-au spus ce-am scris mai sus 🤣🤣

Probabil sunt aceleași oferte unde exista infrastructura ftth
Eu iti recomand sa le scri pe fb messenger. Pe mine ei m-au sunat.

Edited by polar006140, 06 June 2022 - 18:03.


#442
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
Aha, o sa incerc. Momentan am făcut cererea de reziliere, poate așa aflu 🤣🤣🤣🤣

#443
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,783
  • Înscris: 25.07.2004
Se pare că se dorește desființarea iptv-ului. Am dat mesaj pe Facebook, am fost sunat și mi-a spus că dacă reziliez, fiind pe IPTV, ca și client nou voi fi trecut pe televiziune prin satelit, nu voi mai putea face pe IPTV. Trist că vor desființa televiziunea prin IPTV

Edited by micutu82, 07 June 2022 - 08:31.


#444
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

 iRunaway, on 30 mai 2022 - 08:03, said:

Dar numele topic-ului oare cand se schimba? Posted Image

S-a schimbat.

#445
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 24.10.2016

 AlexEn, on 07 iunie 2022 - 10:36, said:

S-a schimbat.

Mai trebuie si descrierea "Discuții despre serviciile de telefonie fixă și net fix oferite de Telekom România".
PS. Si la Telekom Romania Mobile ar trebui modificata descrierea (aka sa reflecte cuvantul Mobile, ca si numele entitatii juridice + ofera acum doar servicii mobile). Telekom Romania e prea generic, si se poate confunda cu entitatea juridica actual numita Orange Romania Communications.

Edited by ovtd, 07 June 2022 - 11:26.


#446
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007

 AlexEn, on 07 iunie 2022 - 10:36, said:



S-a schimbat.
Unde naiba e schimbat ca eu tot Telekom fix accesez?

LE: acum am văzut 😊
https://forum.softpe...fix-ex-telekom/

Dar cu putina bunăvoința poți schimba denumirea Telekom de la cele 5 topice pined.
Danke

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate