Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Respectul si demnitatea Politiei Romane

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
840 replies to this topic

#757
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003

View Posta_user, on 01 februarie 2023 - 09:02, said:

Voila ca se poate ocupa politia si de teparii din online. Daca vor.
Aviz celor care spuneau mai sus ca “si ce sa faca politia?!”.
https://justnews.ro/...rizei-covid-19/

Tu chiar nu faci diferenta intre un caz evident de inselaciune online (linkul tau) aflat in competenta politiei si o disputa civila intre doua entitati (mai jos), care nu se afla in competenta politiei?
Nu degeaba va spun ca va lipseste discernamantul sa alegeti lucrurile care sunt de reprosat cu adevarat politiei, de alea care sunt aiureli

View PostRobert_Kiran, on 08 ianuarie 2023 - 15:41, said:

Politia romana este egala cu zero. Copy/paste de pe o alta postare a mea:
Comandat un acumulator Parkside de pe olx. Când încă era livrarea gratis (luna trecuta). Deschid coletul, acumulatorul era frumos acolo. Plătesc, plec în casa. Il las vreo 2 ore sa se acomodeze cu temperatura apoi îl pun pe incarcator. Led rosu aprins. În manualul incarcatorului smart de la Parkside scrie ca dacă ledul rosu e aprins, acumulatorul e defect. Sun omul ii spun pățania. Sa îl mai las în incarcator. Il las vreo 3 ore. Led rosu tot aprins. Sun omul, ocupat. Mi-a dat Block. Sun de pe telefonul soției, răspunde. Ii spun situația. Sa îl las in pace ca el e ocupat cu împachetare colete. Nu are timp de mine. Și îmi închide telefonul.
Am fost la politie sa depun plângere. Le-am explicat ce și cum. Ei nu au ce sa facă. Sa contactez un avocat sa îl dau în judecată. Nici măcar plângere scrisa nu m-au lăsat sa fac. Erau supărați ca i-am deranjat!
La un avocat simpla consultanta (adică sa stea de vorba cu tine) costa 100 de lei. Iar acumulatorul costa 200. M-am resemnat, ca nu am ce face. Am acceptat pierderea de 200 de lei.
Deci daca vrei sa faci o plangere de inselaciune la Politia Romana, acestia vor refuza si te vor trimite sa dai in judecata civil pe respectivul. In Romania nu ai timp de judfecati, ai serviciu, patronul nu te lasa sa pleci de la munca. Tarifele avocatilor sunt imense, deci nici vorba de judecata civila. asa ca Romania e patria hotilor, puteti fura linistit ca politia e degeaba. M-am convins pe pielea mea!

Edited by valitudor, 02 February 2023 - 08:35.


#758
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 22.04.2017
Ce bine ca acilea toti avem aceleasi drepturi. Si spectatori! 😉

Adica fix cu nu le place la domnii: pe picior de egalitate si transpartent.🤟🏼

#759
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Din pacate, da. Aici au toti drepturi egale si au voie sa posteze. BIne, acest drept este dat ca au voie sa aiba acces la internet... Poate o data si o data se vor pune niste reguli si in aceasta privinta.
Isi facuse unu aparatia acum cateva zile, suparat nevoie tare si el in tastatura, mare smardoi in scris, ca dupa ce ca politistii din strada nu muncesc, mai ies la pensie si la 40 ani. Asta legat tot de faptul ca oricine are voie sa posteze la liber pe forum "realitatea" din mintea sa...

Attached Files

  • Attached File  heac.jpg   249.86K   35 downloads


#760
Yhzx23

Yhzx23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 08.11.2022

View PostMihaitza07, on 02 februarie 2023 - 10:32, said:

Poate o data si o data se vor pune niste reguli si in aceasta privinta.

Se pare ca nu sunteti la curent!

Deja politia se autosesizeaza si da amenzi daca scrii ceva ce nu le place politistilor in diverse locuri pe internet.

Oricum singurul tel pe care il aveti este ca sa-i puneti cu botul pe labe pe toti ceilalti care inca mai maraie pe la colturi.

#761
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,670
  • Înscris: 21.03.2020

View PostMihaitza07, on 02 februarie 2023 - 10:32, said:

Din pacate, da. Aici au toti drepturi egale si au voie sa posteze. BIne, acest drept este dat ca au voie sa aiba acces la internet... Poate o data si o data se vor pune niste reguli si in aceasta privinta.

Militia dixit... Posted Image

Nu mai bine invatati voi legile si Constitutia tarii, aia pe care ati jurat sa o respectati si aparati? Nu de alta dar sperjurul se pedepseste tot conform legii... Sau daca nu va place va asteapta Putin cu bratele deschise ;)

#762
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Cum sa pui postarea aia aici? Ăla a refuzat cursul de doua săptămâni știind că în stradă se fac banii dacă tot este/a fost la rutieră. Voi credeți că suntem toți prosti.

#763
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007

View Postpersona695, on 03 februarie 2023 - 21:25, said:

Cum sa pui postarea aia aici? Ăla a refuzat cursul de doua săptămâni știind că în stradă se fac banii dacă tot este/a fost la rutieră. Voi credeți că suntem toți prosti.
Când ești capabil să afirmi asa ceva public să vadă o lume întreagă, ultimul enunț nu este o întrebare, cum ar fi normal sau corect sa fie scrisă, ci este o certitudine. Bine ca ai scris singur, ca să nu înțeleagă greșit sau să tragă cineva vreo concluzie singur.
Uite asa am dreptate din nou și se dau în vileag singuri cei ce postează aici...
D-asta am dat și qoute ca să rămână aici, dar oricum nu-ti dai seama de ce ai scris..

#764
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Ce era de înțeles din postarea aia, că ăla este un erou care a stat toată viața în strada sau un tăntălău care a refuzat o mărire de salariu realizabilă în două săptămâni?
Acum o să mă chemi și în judecată (…), te asigur că o să postez cursul procesului aici că să rămână scris cat de jos ați ajuns cu încercările astea penibile de a va spala imaginea.

Edited by Naoto, 04 February 2023 - 13:07.
apelativ ofensator


#765
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Din ceea ce au scris colegii sai despre el, adica cei care il cunosteau, acel om era pasionat de meseria sa. A ajuns la sfarsitul carieirei si merita respectul tuturor, dupa cum era scris.
Din ceea ce scrii tu despre el, fara sa-l cunosti, nu gasesc decat meltenism, badaranism si lipsa de respect gratuita fata de cei din jur, practic, lipsa de educatie.
Cam asta inteleg eu

#766
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,670
  • Înscris: 21.03.2020
Cam cum au scris si colegii doamnei doctor de Vaslui despre legalitatea spagii... o apreciaza si o sustin pentru ca isi simt si ei spagile amenintate Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 04 February 2023 - 13:01.


#767
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Nu este acelasi lucru. Spaga apreciata de colegi este si merita condamnata de toata lumea.
Opiniile colegilor acelui politist pot fi combatute doar daca stii despre cine este vorba, il cunosti personal sau ai informatii obiective despre el. Daca nu-l cunosti si vorbesti gratuit, nu dovedesti decat ca esti needucat

Edited by valitudor, 04 February 2023 - 13:08.


#768
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,670
  • Înscris: 21.03.2020
Macar copiii de gradinita mai cred in propaganda sistemului? Cand un politist integru denunta practicile sistemului corupt ala ajunge pe faras... Cam mare asemanare cu lumea interlopa as zice...
Avertizorii de integritate sunt dusmanii sistemului, de aia sunt si asa putini
https://apador.org/c...litia-greseste/

Quote

Poliția Română e acuzată în această perioadă de multe abuzuri: că preferă amenzile în locul avertismentelor, că bate în loc să amendeze, că trage în plin în loc să someze. Iar toate astea sunt dublate de clasica acuzație, că nu-și pedepsește reprezentanții care greșesc, că de multe ori îi acoperă și mușamalizează lucrurile.


#769
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Mai lasă-ne și tu cu ”propaganda”.

Prea e tentantă oferta de a generaliza. Știm ceva în concret despre persoana respectivă?

Nu îți infirm opinia, dar nici să-i pui pe cei care nu o agreează în oala propagandiștilor de sistem!

#770
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,670
  • Înscris: 21.03.2020

View PostMihaitza07, on 02 februarie 2023 - 10:32, said:

Atunci lasam poza la capitolul politistii au umor ?

Edited by GlCA_Contras, 04 February 2023 - 13:25.


#771
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostYhzx23, on 02 februarie 2023 - 10:50, said:

Deja politia se autosesizeaza si da amenzi daca scrii ceva ce nu le place politistilor in diverse locuri pe internet.
Ca sa primești amenda pe internet pentru așa ceva trebuie sa scrii ceva de genul " Popescu Ion, comisar șef la poliția girafelor este un dobitoc complet" adică trebuie să aibă subiect și predicat și să facă directă trimitere la persoana cu functie. Nu cum face individul ăla mai sus care nici nu știm dacă este polițist sau wanna be polițist sau mai rău,jandarm, care trage de fiecare participant sa scrie ceva incriminator ca să poată fi amendat.
Topicul asta și-a atins maximumul de potențial și este la final dacă a fost acaparat de echipa de PR a instituției.
Ce mi-ar placea sa fiu citat ca sa dovedesc că am dreptate.

https://www.digi24.r...-treaba-2236907
Combatem propaganda cu realitatea din teren

Attached Files


Edited by persona695, 04 February 2023 - 14:46.


#772
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Inca un gabor militian jandarm care iese cu pensie speciala la 40 de ani si care doarme in masina 8 ore...
E bine pe forum fara sa iesi din casa zile-n sir la caldurica ca sa postezi pe forum smardoi in tastatura.

Attached Files


Edited by Mihaitza07, 05 February 2023 - 13:07.


#773
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,670
  • Înscris: 21.03.2020

View Postpersona695, on 04 februarie 2023 - 14:33, said:

Ca sa primești amenda pe internet pentru așa ceva trebuie sa scrii ceva de genul " Popescu Ion, comisar șef la poliția girafelor este un dobitoc complet" adică trebuie să aibă subiect și predicat și să facă directă trimitere la persoana cu functie. Nu cum face individul ăla mai sus care nici nu știm dacă este polițist sau wanna be polițist sau mai rău,jandarm, care trage de fiecare participant sa scrie ceva incriminator ca să poată fi amendat.
Topicul asta și-a atins maximumul de potențial și este la final dacă a fost acaparat de echipa de PR a instituției.
Ce mi-ar placea sa fiu citat ca sa dovedesc că am dreptate.

https://www.digi24.r...-treaba-2236907
Combatem propaganda cu realitatea din teren
Libertatea de exprimare vis-a-vis de persoanele publice platite de cetatean nu poate fi incriminata. Adica asta e parerea mea ca ala e un dobitoc si nu poti amenda asta.
Daca insa calomniezi personajul acolo e alta poveste... asta apropos de fakenews si cat este de pervers sistemul in acest caz. Latra astia tot ce vor pe la latrine si nu-i mai amendeaza nimeni ;)

#774
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 22.04.2017

View PostMihaitza07, on 05 februarie 2023 - 13:06, said:

Inca un gabor militian jandarm care iese cu pensie speciala la 40 de ani si care doarme in masina 8 ore...
E bine pe forum fara sa iesi din casa zile-n sir la caldurica ca sa postezi pe forum smardoi in tastatura.

Uffff… ce te consuma asa? Adevarul? Parerile neconforme cu imaginatia si dorintele voastre? Libertatea de exprimare?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate