Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

TVR cea mai buna televiziune din RO

* - - - - 8 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Am inteles. Ai luat o concluzie general valabila despre TVR dupa o singura vizita pe site-ul lor, cu privire la o singura emisiune, care e una exceptionala, de Revelion :)). Buna concluzia.

#56
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,644
  • Înscris: 01.10.2010

Vizualizare mesajbai3tzash, pe 29 decembrie 2021 - 14:06, a scris:

Am inteles. Ai luat o concluzie general valabila despre TVR dupa o singura vizita pe site-ul lor, cu privire la o singura emisiune, care e una exceptionala, de Revelion Posted image). Buna concluzia.
nope, sunt mai bine de 10 titluri de unde am luat numele alea.
si da, este de ajuns o vizita pe site-ul lor ca sa ma lamuresc.
ori au un site de cacat si nu baga Komornyk, ori baga... ori cum ar fi, ma lipsesc oricand si oriunde de asemenea cultura :scared:

#57
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

Vizualizare mesajdanb1961, pe 29 decembrie 2021 - 13:06, a scris:

„HUOOOOO!!!” Flat, nu stii sa dai exemple, asta se potriveste mai bine cu topicu' :
http://www.tvr.ro/se...33177.html#view
Nici macar astea nu se mai dau de anul asta pe TVR nationala - au ramas 2-3 spectacole (tot anul) pe posturile locale. http://www.tvr.ro/te...intvr.html#view
Vrei o carte o citesti, nu ti-o povesteste nimeni la TV, vrei un teatru cumperi bilete,

Vizualizare mesajFlat, pe 29 decembrie 2021 - 12:57, a scris:

am dat exemple deja
garantat 100%  de exemplu sau
https://www.tvrplus..../nocturne-115-0

Ai ascultat macar 5 minute din taifasul doamnelor? Esti exemplul perfect de forma fara fond...

Edited by GlCA_Contras, 29 December 2021 - 14:16.


#58
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,644
  • Înscris: 01.10.2010

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 29 decembrie 2021 - 14:16, a scris:

Ai ascultat macar 5 minute din taifasul doamnelor? Esti exemplul perfect de forma fara fond...
m-am uitat eu acum de curiozitate la inceput, e Surprize Surprize fara Andreea Marin :scared:

#59
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Emisiunea asta demuuuult timp nu mai este difuzata.

#60
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,861
  • Înscris: 11.01.2006

Vizualizare mesajbritishpub, pe 29 decembrie 2021 - 14:01, a scris:

am intrat acum pe site-ul TVR.

pana mea, Ovidiu Komornyk, Eurovision, Fuego, Gala Umorului, Paula Seling, Vedeta populara, Revelion pentru familion etc.
daca asta e cultura in capul unora, e crunta situatia Posted image
mie mi se pare penibilul in cea mai pura forma.
daca vreti televiziune de stat profi, uitati-va o ora la BBC si dupa aia mutati inapoi la Revelion pentru familion cu Fuego Posted image poate va luminati putin.

Si BBC-ul e cam prafuit.Difuzeaza multe filme vechi de sarbatori,cam aceleasi,iar BBC FOUR are program de la ora 21.00 [19.00 in UK] in 2021 ,iar BBC THREE a cam disparut in online.

#61
Gherlean

Gherlean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 04.06.2021
Domnilor, TVR nu este pentru "cocalari" !

Schimbati pe posturile private unde vi se da pe tava sub-cultura ce va place...acolo unde va regasiti.

#62
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

Vizualizare mesajMarianG, pe 29 decembrie 2021 - 13:51, a scris:

Oceanul de mizerie in care se scalda televiziunile private nu-mi este cu nimic diferit de oceanul de mizerie generat de industria muzicala.
Evident, nu-ti place, nu asculti sau schimbi canalul, eventual inchizi TV-ul.
Asta nu o sa ii determine sa creeze calitate.
Privatul tot timpul cauta bani, nu este un secret, asa functioneaza capitalismul.
Nu, privatul face chestii utile pe care le vinde pe bani. Asta cu mizerii pe bani este o gaselnita recenta care inca nu a fost taxata definitiv. Dar e taxata oricum, firmele mai si dispar cand sunt neserioase si au concurenta in spate.

Vizualizare mesajbritishpub, pe 29 decembrie 2021 - 14:01, a scris:

am intrat acum pe site-ul TVR.

pana mea, Ovidiu Komornyk, Eurovision, Fuego, Gala Umorului, Paula Seling, Vedeta populara, Revelion pentru familion etc.
daca asta e cultura in capul unora, e crunta situatia Posted image
mie mi se pare penibilul in cea mai pura forma.
daca vreti televiziune de stat profi, uitati-va o ora la BBC si dupa aia mutati inapoi la Revelion pentru familion cu Fuego Posted image poate va luminati putin.
Sunt balarii si pe TVR.

#63
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,573
  • Înscris: 13.06.2004
Cel mai bun post din România, nu. În România televiziunea de calitate a dispărut acum cel puţin 15-16 ani, deci nu poţi afirma despre vreun post generalist sau de ştiri din România că e "cel mai bun".
La filme, însă dau filme care nu cred că sunt difuzate pe alte posturi. Mie îmi pare rău că Antena 1 a renunţat la difuzat filme acum ceva ani. TV.R. 1, Antena 1 au fost până în 200x tari în filme. Pro Tv doar în primii ani au fost tari în filme, că după aia au dat-o în prostii de filme şi nici azi nu prea şi-au mai revenit; Acasă avea cinematecă (cred că tot Sâmbătă, ca TVR 1). Tele 7ABC a durat prea puţin. Cu Prima Tv nu mai ştiu cum a fost. B1 Tv când era post generalist dădea filme Româneşti. Hai, făceţi-mă nostalgic.

#64
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
singurul lucru diferit la TVR1 cel putin e modul de a prezenta stirile; care chiar difera intre ei, Antena1 si ProTeVe.

#65
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Cam asta e rolul TVR sa dea stiri prin prisma celor care-i pun acolo pe sinecuristi

Gigeii care nu stiu ce e aia cultura au auzit ei ca la TVR e despre cultura... Cultura pepenilor de Dabuleni am vazut.

#66
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
rămâi la Las Fierbinți.. dacă ăsta e nivelul

#67
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
o fi in capsorul tau... nu extrapola insa perceptiile tale culturale la altii :P

#68
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
TVR nu mai e ce era odata. S-a schimbat de prin 2011/2012.

#69
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 30 decembrie 2021 - 10:13, a scris:

o fi in capsorul tau... nu extrapola insa perceptiile tale culturale la altii Posted image

sorry dar cu argumente de astea vii la discuțiile lu Celentano cu Babițoi sau cum îi cheamă pe maimuțoii ăia

Ai fi putut să discuți civilizat cu exemple de genul - eu consider cultură ca fiind cutare și cutare și se pot urmări aici și acolo
Etatismul tău nu are nici o bază

adică scuze dar dacă nici Mălăiele sau whatever, alți mari actori sau scriitori sau muzicieni sau ce mai apar prin emisiunile astea de kkt de la TVR nu sunt cultură, atunci nu știu ce ar putea fi

#70
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Malaiele din punctul meu de vedere e unul din cei mai slabi actori de comedie produs de RSR... incearca altceva mai cultural daca se poate

Singurul rol care-l prinde e ala de prostanac...

#71
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
am înțeles, știam deja că e slab,
spune ce ți se pare ție bun și la ce post TV vedem

#72
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Uite un actor bun e Chirila...daca vrei exemple de artisti

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate