Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

TVR cea mai buna televiziune din RO

* - - - - 8 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,061
  • Înscris: 30.07.2006

View PostGherlean, on 28 decembrie 2021 - 22:21, said:

Demult consider TVR-ul ( unde angajatii sunt pilosi ) cea mai buna televiziune din RO. Poate au buget consistent, nu stiu. Imi place ca se axeaza mult pe documentare ce privesc traditiile de la noi. Cele cu nationalitatile conlocuitoare sunt si mai bune. Asta deoarece traditiile lor sunt mai frumoase ca ale noastra desigur Posted Image. Chiar si filmele, nu sunt aceleasi care se repeta intruna cum se intampla la alte posturi. Reclamele nu sunt permise decat intre emisiuni/filme. Asta e alt avantaj. Dupa ce mut pe un post de-asta privat ma ia sila pe cuvant..

Angajatii TVR-ului, realizatori, regizori, cameramani, etc sunt profesionisti. Fac emisiuni de mare calitate.

Bravos..

Da, pentru persoanele 65+, din mediul rural, care nu-si permit abonament la cablu.

#38
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
e simplu

vrei să vezi maneliști și curve, te uiți la pro tv, antene, kanale d
acolo se scălămbăie modelele care fac audiență

vrei să vezi niște cultură, te mai uiți din când în când la tvr

#39
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

View PostFlat, on 29 decembrie 2021 - 09:26, said:


PUI 4-5 EMISIUNI la  o televiziune cu nu știu câte canale plus regionale plus internațional.dacă era numai tvr1 era ceva.așa la mii de angajați....

acestea sunt emisiuni -om.pleacă omul și dispare emisiunea.el a venit cu ideea și cu ea s-a angajat la tvr

#40
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

View PostFlat, on 29 decembrie 2021 - 10:23, said:

e simplu

vrei să vezi maneliști și curve, te uiți la pro tv, antene, kanale d
acolo se scălămbăie modelele care fac audiență

vrei să vezi niște cultură, te mai uiți din când în când la tvr

Daca vrei cultura te uiti si tu pe Discovery, National Geographic, Digi Life, d-astea ... La TVR ai doar cultul personalitatii penale

Edited by GlCA_Contras, 29 December 2021 - 11:36.


#41
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Discovery nu sunt ăia care dau regii amanetului și aliens?

cred că ai greșit
documentarele cu animale și natură nu mă pasionează. de fapt documentarele nu sunt deloc cultură, sunt doar documentare ce pot fi eventual spicuite pe domenii de interes


eu vorbesc de teatru, film, cărți, muzică, astea sunt lucrurile pe care le poți percepe și la nivel apropiat, în România - te poți duce la spectacole, afla despre artiști etc.

#42
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006

View PostFlat, on 29 decembrie 2021 - 10:23, said:

...vrei să vezi maneliști și curve, te uiți la pro tv, antene, kanale d...
...vrei să vezi niște cultură, te mai uiți din când în când la tvr

dar cand e vorba de platit, de ce nu e tot "pe vrut" ?
ca TVR-ul e finantat in principal din bani de la buget si din taxe (obligatorii).

e normal sa existe o televiziune "de stat", finantata din bani publici. ce nu mi se pare chiar ok:
- sa existe 5 televiziuni (tvr 1, 2, 3; tvr international, tvr moldova) + 5 teritoriale (timisoara, cluj, craiova, iasi, targu mures)
- sa ai "Teleshopping"
- sa dai filme artistice de duzina si telenovele
- sa ai 2.500 de angajati, in conditiile in care toate celelalte televiziuni din tara au sub 1.000 (multe au chiar sub 500, desi sunt in topul preferintelor romanilor)

#43
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
D-ale lui Mitica e pe primele locuri pentru mine. Prostia, netarmurita prostie (si lumea aia mica si stramta) din mediul rural romanesc e delicios expusa.

TVR Cultural era foarte misto. Pacat ca nu mai e. Noroc ca se gasesc multe emisiuni pe Youtube.
La fel "Profesionistii"...

"Castiga Romania" mi se pare o emisiune iarasi foarte OK

TVR a evitat chilotaresele si interlopii care abunda la celelalte posturi tv. Pentru posturile astea, emisiuni despre munte, despre locuri din tara, despre pescuit, despre istorie, despre comunitati etc. - nu aduc rating, nu starnesc emotiile imensei mase de analfabeti. Pentru astia, doar chilotaresele si interlopii sunt demni de privit.

Edited by cattavencu, 29 December 2021 - 11:46.


#44
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Cel mai mult imi place la TVR cand se intampla cate ceva inedit. O eclipsa de Soare, arde un combinat, ataca rusii, ploua cu pesti, a venit Isus.
TVR-ul e tot cu Dem Radulescu in reluare.
:)

Adevarul e ca, de multe ori preferi sa te uiti la Dem Radulescu a 155-a oara, decat sa auzi mizeriile celorlalti.

#45
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Mie nu-mi mai place TVR, s-a schimbat foarte mult. Singurul serial la care ma uitam era Sclava Isaura cand se difuza in anul 2008.

#46
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

View PostFlat, on 29 decembrie 2021 - 11:43, said:


eu vorbesc de teatru, film, cărți, muzică, astea sunt lucrurile pe care le poți percepe și la nivel apropiat, în România - te poți duce la spectacole, afla despre artiști etc.
sa-mi arati si mie muzica teatru filme si carti pe TVR si mai ales spectacolele TVR - da-mi un link ceva cu programele astea Posted Image

#47
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
În afară de „Replay”, nici un program difuzat de cei de la TVR nu-mi suscită interes (bine, nici în cazul privaților nu am preferințe, și acolo multe emisiuni sunt toxice, mai ales cele cu un aer manelist, vedem pe Kanal D asemenea emisiuni). E o pierdere de timp să te uiți la emisiunile lor, rămase în timp d.p.d.v. al conținutului față de alte servicii publice europene.

Apropo de revelioane, mai țineți minte „revelionul” trecut al TVR, o mascaradă anti-COVID și anti-restricții ? Posted Image Trebuiau atunci luate măsuri drastice împotriva lozincilor șoșociste, spuse în ore de prime-time, în condițiile în care deja atunci vreo 15000 de persoane muriseră din cauza bolii.

Edited by c4n1b4lul, 29 December 2021 - 12:57.


#48
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
2500 de frecatori de menta... astia au mai multi angajati decat telespectatori Posted Image

#49
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostGlCA_Contras, on 29 decembrie 2021 - 12:50, said:

sa-mi arati si mie muzica teatru filme si carti pe TVR si mai ales spectacolele TVR - da-mi un link ceva cu programele astea Posted Image

am dat exemple deja
garantat 100%  de exemplu sau
https://www.tvrplus..../nocturne-115-0

poate nu ai capacitatea intelectuală să le înțelegi, asta e altceva

#50
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
„HUOOOOO!!!” Flat, nu stii sa dai exemple, asta se potriveste mai bine cu topicu' :
http://www.tvr.ro/se...33177.html#view

Edited by danb1961, 29 December 2021 - 13:06.


#51
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
TVR au documentare bune. atât!

#52
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostMarianG, on 28 decembrie 2021 - 23:03, said:

Pai, DA!
Acele televizuni sunt platite din rating, nu de la stat.
Si cu ce le ajuta, in afara de bani? Au calitate?

Televiziunile au ca rating o mica parte din populatie, daca nu gresesc. De ce? Pentru ca au trecut pe mizerii si emisiuni insipide. Lumea s-a lasat de televizor, nu e mare lucru de vazut.

Edited by Dihorul Razboinic, 29 December 2021 - 13:46.


#53
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005

View PostDihorul Razboinic, on 29 decembrie 2021 - 13:33, said:

Si cu ce le ajuta, in afara de bani? Au calitate?

Televiziunile au ca rating o mica parte din populatie, daca nu gresesc. De ce? Pentru ca au trecut pe mizerii si emisiuni insipide. Lumea s-a lasat de televizor, nu e mare lucru de vazut.
Oceanul de mizerie in care se scalda televiziunile private nu-mi este cu nimic diferit de oceanul de mizerie generat de industria muzicala.
Evident, nu-ti place, nu asculti sau schimbi canalul, eventual inchizi TV-ul.
Asta nu o sa ii determine sa creeze calitate.
Privatul tot timpul cauta bani, nu este un secret, asa functioneaza capitalismul.

Edited by MarianG, 29 December 2021 - 13:52.


#54
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,641
  • Înscris: 01.10.2010
am intrat acum pe site-ul TVR.

pana mea, Ovidiu Komornyk, Eurovision, Fuego, Gala Umorului, Paula Seling, Vedeta populara, Revelion pentru familion etc.
daca asta e cultura in capul unora, e crunta situatia :scared:
mie mi se pare penibilul in cea mai pura forma.
daca vreti televiziune de stat profi, uitati-va o ora la BBC si dupa aia mutati inapoi la Revelion pentru familion cu Fuego :lol: poate va luminati putin.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate