Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

TVR cea mai buna televiziune din RO

* - - - - 8 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#19
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
Sezonu asta pe antena cu nea Marin e in Maramures,si astia o mers in locuri ca multi dintre noi nu vom ajunge niciodata,nu e musai ca e tvr,doar tre sa cauti si vei gasi

#20
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,051
  • Înscris: 31.08.2006

View Postsandel1, on 28 decembrie 2021 - 22:40, said:

Sunt digerabile doar documentarele lui Păvăloiu și cele în limba franceză. Restul sunt gunoaie.

Dan Pavaloiu e din alta liga. Nu sunt multi ca el in televiziunile noastre. Un jurnalist si realizator tv exceptional.

#21
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostGherlean, on 28 decembrie 2021 - 22:21, said:

Demult consider TVR-ul ( unde angajatii sunt pilosi ) cea mai buna televiziune din RO. Poate au buget consistent, nu stiu. Imi place ca se axeaza mult pe documentare ce privesc traditiile de la noi. Cele cu nationalitatile conlocuitoare sunt si mai bune. Asta deoarece traditiile lor sunt mai frumoase ca ale noastra desigur Posted Image. Chiar si filmele, nu sunt aceleasi care se repeta intruna cum se intampla la alte posturi. Reclamele nu sunt permise decat intre emisiuni/filme. Asta e alt avantaj. Dupa ce mut pe un post de-asta privat ma ia sila pe cuvant..

Angajatii TVR-ului, realizatori, regizori, cameramani, etc sunt profesionisti. Fac emisiuni de mare calitate.

Bravos..
Ia cu ladaca ti-e sila simergi rapid la un medic, poti avea ceva nasol la ficat! nu mai pierde timpul pe aici!

#22
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View PostGherlean, on 28 decembrie 2021 - 23:38, said:

Daca te uiti la un interviu pe TVR Cultural cu un scriitor, compozitor, etc, nu ca nu intelegi nimic dar ti se incurca neuronii
Asta se vrea a fi un atac ?

Eu am intrebat destul de direct, exista un clasament al traditiilor ?

#23
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,150
  • Înscris: 24.06.2006

View Postnerocezar666, on 28 decembrie 2021 - 22:41, said:

Chiar mă întrebam azi în timp ce mă uitam la Hamlet pe laptop, când voi vedea ecranizarea vreodată la TVR (căci la cele private nici atât).
l-am vazut pe vremea comunistilor, cand erau doar cateva ore de program, il dadeau in episoade sa lase loc si de ode conducatorului iubit Posted Image

View PostGherlean, on 28 decembrie 2021 - 23:00, said:

Imi place ca se baga cu camerele de filmat pana in fundurile catunelor.
Izolati in Romania Posted Image

#24
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007

View PostGherlean, on 28 decembrie 2021 - 22:36, said:

"Cultura" iti spune ceva ?

Dar lor le spune ceva? Unde este TVR Cultural?

#25
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Initiator, daca te lovea inspiratia si puneai un semn de intrebare in titlu nu mai primeai lovituri la gioale gen "cultura"/comunisti/gunoaie/bani luati din taxe..; ca plus la tvr= selectie filme bune ,clasice (chiar vechi fiind) mai fara noile tendinte/fara multe reclame dar in rest cam mult "praf"si nostalgie. Totusi au  "nestemate"ce nu au fost egalate de celelalte televiziuni ":
1. Memorialul Durerii
2. Profesioniştii
3. Izolati in Romania

Edited by danb1961, 29 December 2021 - 08:18.


#26
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Cea mai buna emisiune mi se pare cea a lui Cristache, le zice pe sleau la toti, e incisiv, bravo lui! Nu l-a inghitit vechea conducere, drept pt. care l-au mutat din prime-time la ora 17, care e ora pt. gospodine, lumea fiind la munca sau pe drum de la munca la ora aia! Si Dan Antonescu, Cristi Tabara si Dite Dinesz au emisiuni foarte bune, sunt o multime de locuri si oameni nedescoperiti pana acum, sa mai aflam si noi daca nu avem drum pe acolo, in mijlocul naturii.

#27
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View PostGherlean, on 28 decembrie 2021 - 23:00, said:

..asta face raiting in RO. Imi vine sa vars....
tu mergi pe o cărare plină de rahați și te bucuri c-ai călcat în cel mic și nu în cel mare.
asta vrei să ne spui cu tvr-ul

#28
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostEMPP, on 28 decembrie 2021 - 22:37, said:

bravos da nu-mi vine in minte nicio emisiune la care ma uit la ei.si nici un film nu pot zice c-am vazut si mi-a placut

am rămas surprins că am nimerit de mai multe ori în ultima perioadă pe TVR-uri și am descoperit emisiuni excelente

1. Garantat 100%
era invitat actorul Ethan Hawke. un dialog excepțional

2. Nocturne
o emisiune extraordinară - era cu Mălăiele
(moderatoarea vorbește cam mult în loc să lase invitatul să se desfășoare)

3. Filme de artă, duminica seara pe TVR2. filme rare care nu apar nicăieri și neîntrerupte de publicitate

4. evenimente culturale, festivalul Enescu

5. evenimente sportive, în special Olimpiadele de iarnă (aici există și alternativa eurosport)

View PostChifteluta, on 29 decembrie 2021 - 08:03, said:


Dar lor le spune ceva? Unde este TVR Cultural?

în general pe TVR2 sau TVR3 sunt disparate diverse emisiuni de genul

#29
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,466
  • Înscris: 01.08.2006
Am cablu TV cu sute de canale, dar daca ma uit la 5 canale intr-un an intreg, e mult. Din putinul timp cat ma uit la TV, prefer seara sa ma uit la Stirile TVR sau la Castiga Romania pe TVR 2.
Nu o fi cea mai buna televiziune, dar daca nu vrei sa vezi manelism si tot felul de manipulari, poti linistit sa te uiti la emisiunile TVR.
Ce imi place la emisiunile lor e ca aduc invitati care au ce povesti, iar realizatorii stiu ce sa intrebe incat sa afli lucruri reale si umane, nu porcarii. Vezi emisiunea Reteaua de Idoli, Garantat 100% si altele.

#30
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 15.03.2013
As vrea sa revad niste emisiuni ale Domnului Lese.Am cautat pe torenti, dar, din pacate n-am gasit.Unde gasesc, va rog? Scuzati pentru offtopic. :)

#31
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
https://www.tvrplus....-lui-leÅŸe-24-0

#32
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 15.03.2013
Multumesc din suflet, mi-ati inseninat sufletul!

#33
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Eu m-am uitat la primele editii ale Referendum. Alea au fost misto. Dupa probabil li s-a zis de sus s-o lase mai moale si au "dezbatut" doar aberatii de care nimanui nu-i pasa. In rest, nu ma uit si nu m-am uitat la nimic. Doar emisiuni de interviuri, plictisitoare, si filme vechi, de cele mai multe ori rasuflate. Au dat acum ceva vreme un film la care m-am uitat (Capcana timpului, thriller, 2017), dar si la ala, m-am uitat mai intai la AMC si dupa l-a dat si TVR si m-am uitat si la ei a doua oara.

#34
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,266
  • Înscris: 21.03.2020

View PostGherlean, on 28 decembrie 2021 - 23:00, said:

Imi place ca se baga cu camerele de filmat pana in fundurile catunelor. Ca filmeaza pisica sau cainele ce latra legat in lant. Mamaliga in ceaun, porcul fript si tuica de prune . Intrebarile puse batranilor de 90 de ani si raspunsurile lor prin *prisma vietii ce au trait-o...


Cultura cat cuprinde... Posted Image

#35
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 15.03.2013
Mie imi place emisiunea "Castiga Romania".Daca scap o zi, imi pare rau.De ce nu exista si la alte posturi romanesti emisiuni zilnice de asemenea factura?De asemenea, ar fi interesant sa fie emisiuni similare, dar cu intrebari generale din toate domeniile, nu doar despre Romania.Unde esti, dom' Bacalu?

#36
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,266
  • Înscris: 21.03.2020
Aia la TVR sparg banii nostri pe prostii expirate si pe sinecuri in slujba penalilor... Asta e rolul TVR care e politizat pana in maduva oaselor, niste lingai ai stapanilor vremelnici!
Se plimba in deelegatii-concedii pe banii fraierilor si produc documentare de mare valoare din fundul curtii, acolo unde este de obicei privata sateanului...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate