Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

TVR cea mai buna televiziune din RO

* - - - - 8 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
Gherlean

Gherlean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 04.06.2021
Demult consider TVR-ul ( unde angajatii sunt pilosi ) cea mai buna televiziune din RO. Poate au buget consistent, nu stiu. Imi place ca se axeaza mult pe documentare ce privesc traditiile de la noi. Cele cu nationalitatile conlocuitoare sunt si mai bune. Asta deoarece traditiile lor sunt mai frumoase ca ale noastra desigur :D. Chiar si filmele, nu sunt aceleasi care se repeta intruna cum se intampla la alte posturi. Reclamele nu sunt permise decat intre emisiuni/filme. Asta e alt avantaj. Dupa ce mut pe un post de-asta privat ma ia sila pe cuvant..

Angajatii TVR-ului, realizatori, regizori, cameramani, etc sunt profesionisti. Fac emisiuni de mare calitate.

Bravos..

#2
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Sper că a fost o ironie. Îti place Leșe, Fuego, Almășan, sau cum organizează Eurovisionul, etc?

Edited by sandel1, 28 December 2021 - 22:37.


#3
Gherlean

Gherlean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 04.06.2021

 sandel1, on 28 decembrie 2021 - 22:35, said:

Sper că a fost o ironie.
"Cultura" iti spune ceva ?

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
bravos da nu-mi vine in minte nicio emisiune la care ma uit la ei.si nici un film nu pot zice c-am vazut si mi-a placut

#5
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011

 Gherlean, on 28 decembrie 2021 - 22:36, said:

"Cultura" iti spune ceva ?
Îmi spune, dar nu aia ce mi-o servesc comuniștii ăia. Sunt digerabile doar documentarele lui Păvăloiu și cele în limba franceză. Restul sunt gunoaie.

Edited by sandel1, 28 December 2021 - 22:41.


#6
nerocezar666

nerocezar666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.12.2021
Chiar mă întrebam azi în timp ce mă uitam la Hamlet pe laptop, când voi vedea ecranizarea vreodată la TVR (căci la cele private nici atât).

#7
Gherlean

Gherlean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 04.06.2021

 sandel1, on 28 decembrie 2021 - 22:35, said:

Sper că a fost o ironie. Îti place Leșe, Fuego, Almășan, sau cum organizează Eurovisionul, etc?
Leşe..?? Da, chiar cel mai mult ! E un reper al traditiilor maramuresene !! Uit de mine cand il vad-ascult....

#8
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

 Gherlean, on 28 decembrie 2021 - 22:21, said:

Reclamele nu sunt permise decat intre emisiuni/filme. Asta e alt avantaj.
Bravos..

Intre partea I si partea a-II-a vrei sa zici. O gainarie "profesionista"!

 Gherlean, on 28 decembrie 2021 - 22:36, said:

"Cultura" iti spune ceva ?

Cu ce e diferit cand repeta aceiasi oameni fata de ceilalti care repeta aceleasi filme?

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006

 Gherlean, on 28 decembrie 2021 - 22:21, said:

...consider TVR-ul ....cea mai buna televiziune din RO.....Angajatii TVR-ului.....sunt profesionisti. Fac emisiuni de mare calitate.....

depinde cum clasifici televiziunile si ce calitati urmaresti.
daca te apuci sa calculezi cat te costa calitatea pe care o primesti, s-ar putea sa inceapa sa-ti placa si posturile private :)
dar da, faptul ca sunt finantati din bani publici ii ajuta sa dea mai putina reclama decat posturile private(normal ar fi sa nu dea deloc, dar de...). si tot d'asta isi permit si sa aiba emisiuni culturale si /sau dedicate minoritatilor

ca si idee:
- in 2018 TVR-ul a incasat de la stat peste 80 milioane de euro : https://www.paginade...ctivitate-2018/
- in 2020 ProTv-ul, una din televiziunile private cu o gramada de reclame, a incasat cam 35 milioane de euro: https://www.paginade...ablisti-pro-tv/
daca ProTv-ul a putut trai cu 35 milioane, normal ar fi ca TVR-ul sa nu bage deloc reclame si sa se descurce cu cele 80 de milioane primite de la stat.

#10
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Leșe? Îmi vine să vărs!Posted Image  Mamelucul ăla violent care-și ceartă semenii care nu-i sorb jelaniile?
M-am judecat cu ei vreo doi ani ca să-mi scoată taxa radio-tv.

Edited by sandel1, 28 December 2021 - 22:48.


#11
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Au emisiuni bune, decente si mai dau si filme bunicele, nu ultimul racnet care nu sunt cine stie ce.

#12
Gherlean

Gherlean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 04.06.2021
Imi place ca se baga cu camerele de filmat pana in fundurile catunelor. Ca filmeaza pisica sau cainele ce latra legat in lant. Mamaliga in ceaun, porcul fript si tuica de prune . Intrebarile puse batranilor de 90 de ani si raspunsurile lor prin *prisma vietii ce au trait-o...
Nu trebuie sa ma luati in seama, uitati-va la Kanal D, e o emisune acolo cu pitipoance si pitiponci tatuati cu barbile tunse carora li se spune din regie sa se certe continu de sute de episoade...asta face raiting in RO. Imi vine sa vars....

#13
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Eu nu inteleg partea cu tradiitii mai frumoase.
Exusta un clasament oficial ?

 Gherlean, on 28 decembrie 2021 - 23:00, said:

...asta face raiting in RO. Imi vine sa vars....
Pai, DA!
Acele televizuni sunt platite din rating, nu de la stat.

Edited by MarianG, 28 December 2021 - 23:02.


#14
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
TVR nu mai reprezinta nimic. Se bate cu canalele de desene animate si cam atat.

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003
Cred ca initiatorul prinde doar TVR... altfel nu se explica :)

#16
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 24.02.2011
Sau îi un pensionar nostalgic.

#17
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 04.02.2006
Asta este mai mult decât clar; TVR‑ul, în comparație cu minunații „privați“, a știut ce și cum să facă astfel încât să își mențină calitatea decentă a programelor. Aici nu vezi atâtea manele (ba chiar deloc) cum vezi în alte părți, nu vezi persoane celebre peste noapte (cum sunt V&V de la A1), nici divertisment pentru mentalitățile slabe și nici știri atât de senzaționale. Plus că nu au publicitate în timpul filmelor.

Bineînțeles că stau mai slab cu evenimentele sportive (nu au mai nimic de la fotbal/tenis, dar au alte sporturi mai puțin populare la noi), dar per total ei sunt mult mai decenți decât televiziunile private, atât de populare printre noi, cei care încă ne mai uităm la TV.


#18
Gherlean

Gherlean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 04.06.2021

 MarianG, on 28 decembrie 2021 - 23:03, said:

Eu nu inteleg partea cu tradiitii mai frumoase.
Exusta un clasament oficial ?


Pai, DA!
Acele televizuni sunt platite din rating, nu de la stat.
Daca te uiti la un interviu pe TVR Cultural cu un scriitor, compozitor, etc, nu ca nu intelegi nimic dar ti se incurca neuronii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate