Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 

Toyota Yaris Cross

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1307 replies to this topic

#1063
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 25.04.2016

 exqusit_drunk, on 01 martie 2024 - 21:42, said:


Eu sunt convins că se poate urca transul cu hibrid la consum semnificativ sub 12, doar să nu-l faci etapă de vtm.
A fost facut cu un CHR 1.8 hsd,  poti incerca. Semnificativ sub, nu cred. Poate cu asta mic in 3 cilindri.

Drum (off road) de mers cu YCh (4x4).
Si e pe coborare, dar mai are si cate o mica urcare care pentru unii nu exista....
https://youtu.be/b9R...7qY_HOUfJW4baH7

https://youtu.be/Y0x...ydc1Q91vcDJFA-D

https://youtu.be/fPh...dCkgRQMRN-zoo5T

https://youtu.be/f1n...I3tZC_qFo7gzdfA

Edited by MMike, 01 March 2024 - 22:01.


#1064
vecim

vecim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 04.12.2023
Mike, nu ai răspuns la întrebare, ai YC hibrid sau ești pasionat de lectura pe internet?

Un model se schimba la circa 10 ani cu niste sesiuni de facelift intre timp, dar pot exista niște imbunatatiri/remedieri între timp.

YC nu e masina de offroad, e de un drum forestier sau similar.

Edited by vecim, 01 March 2024 - 22:38.


#1065
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Nu cred că are importanta cine ce are, atât timp cât se vb la subiect.Nu vă certați....e loc pt.toti.Fiecare are stilul.lui de condus...cat timp este responsabil la volan, asta contează.Discutii sa fie, dar sa fim constructivi.
Yaris cross clar nu e de offroad. Dar pt mine a oferit mult peste ceea ce ofera competitorii...chiar daca interiorul nu este cel mai bun din PC de vedere calitativ.Doar sunt curios daca pe viitor va fi TOT Nr1 hybrid.

Edited by nicpetru, 01 March 2024 - 23:04.


#1066
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 25.04.2016
Am facut TD cu ambele variante, 4x2 si 4x4 de cate 30 min.fiecare, singur in masina, fara dealer.


Nu a zis nimeni ca YC e pentru off road ! Da, "off road", adica drumuri forestiere, in special versiunea 4x4 ! Insa pentru autostrada cu peste 150 la ora in niciun caz.

 nicpetru, on 01 martie 2024 - 23:01, said:

Dar pt mine a oferit mult peste ceea ce ofera competitorii...chiar daca interiorul nu este cel mai bun din PC de vedere calitativ.Doar sunt curios daca pe viitor va fi TOT Nr1 hybrid.
YCh ofera destul de multe, mai ales consum redus (pentru cine apreciaza o masina hibrid, nu un bolid). Comparativ cu concurenta din acelasi segment, are ce oferi, are si aspecte peste si la fel.

#1067
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 25.04.2016
Facelift nu aduce schimbari la exterior, cel mult, ceva insignifiant. La interior, pe modelul de varf de gama, bordul va fi complet digital si o tableta centrala mai mare. Va fi disponibil cu motorizarea noua de 130 CP inclusiv 4x4 dar si cu cea actuala de 115 CP.

Practic se mareste gama.

Mai exista o versiune de YC cu aspect mai diferit, dar e pentru zona asiatica.

#1068
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Cum funcționează wifi ul la voi?că eu in afara de opțiunea intensitate wifi nu reușesc să fac nimic cu el.Avand displayul de 8inch nu am cum sa urmez instrucțiunile de la Toyota.

Edited by nicpetru, 10 March 2024 - 14:21.


#1069
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
E clara treaba.......

#1070
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,671
  • Înscris: 10.08.2009
A aparut si surioara mai nobila dar la fel de mica :
https://lexusbucurestinord.ro/lbx/

#1071
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 25.04.2016

 DANANDREI2001, on 12 martie 2024 - 11:15, said:

A aparut si surioara mai nobila dar la fel de mica :
https://lexusbucurestinord.ro/lbx/
S-a mai discutat pe aici. Nimic impresionant (ca si design exterior si baterie). YCh arata mai bine si sta mai bine cu bateria mare.

 nicpetru, on 10 martie 2024 - 14:10, said:

Cum funcționează wifi ul la voi?că eu in afara de opțiunea intensitate wifi nu reușesc să fac nimic cu el.Avand displayul de 8inch nu am cum sa urmez instrucțiunile de la Toyota.
Cred ca pe modelul tau e de forma acel wifi.... Nu poti face nimic cu el.

#1072
vecim

vecim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 04.12.2023
Care e povestea cu probleme la EGR datorita clorului din combustibil? Am vazut ca sunt probleme în anumite regiuni în Italia și mai nou prin Grecia.

#1073
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

View PostMMike, on 13 martie 2024 - 13:58, said:

S-a mai discutat pe aici. Nimic impresionant (ca si design exterior si baterie). YCh arata mai bine si sta mai bine cu bateria mare.


Cred ca pe modelul tau e de forma acel wifi.... Nu poti face nimic cu el.
Ba da, este pt a oglindi telefonul pe display...dar doar atat.

View Postnicpetru, on 13 martie 2024 - 16:10, said:

Ba da, este pt a oglindi telefonul pe display...dar doar atat.

View Postvecim, on 13 martie 2024 - 16:09, said:

Care e povestea cu probleme la EGR datorita clorului din combustibil? Am vazut ca sunt probleme în anumite regiuni în Italia și mai nou prin Grecia.
Din cate am inteles unele firme spala cu, clor tancurile de benzina...dar asta se intampla la sute de mii de km, adica dupa vreo 8,9 ani...in plus egr -ul la Yaris cross nu este un egr hai sa i zic normal,, este mult imbunatatit...deci stai linistit se va colmata mult mai greu si intr un timp mai indelungat.

Edited by nicpetru, 13 March 2024 - 16:16.


#1074
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 25.04.2016
Ati vazut la tv reclama la Milka ce se poate castiga ? :)

https://youtu.be/F2i...JzMRr4mLISdvRg8

Bun premiul :)

#1075
dan59m

dan59m

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 02.08.2022
O performanță la consum pe un traseu de 45 km coborare și  30 pe plat, plecând de la 3 grade sus și la 8 grade jos.Trebuie ținut cont ca termicul a trebuit să țină temperatura habitaclului.Attached File  20240316_190030.jpg   164.56K   29 downloads

#1076
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 02.05.2008
@dan59m nu stiu ce vrei sa ne arati dar poate detaliezi in cuvinte, in poza nu se vede nimic.

#1077
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Vrea Omu sa.ne.arata consum de sub 2%.Diar că s a cam grăbit când a făcut poza

#1078
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 25.04.2016

 dan59m, on 19 martie 2024 - 21:33, said:

O performanță la consum pe un traseu de 45 km coborare și  30 pe plat, plecând de la 3 grade sus și la 8 grade jos.Trebuie ținut cont ca termicul a trebuit să țină temperatura habitaclului. 20240316_190030.jpg
Da, te doare la bascheti cand cobori cu hibrida, inclusiv in prelungirea coborarii si bateria se incarca.

Vine primavara,crete temperatura si hibridu e in elementu lui optim, consumuri mici foarte bune.

#1079
cotili

cotili

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.03.2023
Domnilor, pentru ca stiu ca au fost ceva discutii legate de consum, la viteze mai mari de 100 km/h, pot sa spun ca am incercat pe autostrada, traseul Budapesta- Urziceni (autostrada M3), setat tempomatul la 115 km, consumul in vama a fost de 5,00. M-a bucurat ca am ramas in aceasta limita. Apoi de acolo pana acasa, vreo 100 de km, parcursi cu o medie de aproximativ 70 (nu am mai urmarit viteza), consumul a fost de vreo 4,2 sau 4,3. Pe vremea asta, adica nu -4grade, nici +30, dar nici chiar pe 19 C, despre care se zice ca ar fi ideal pentru un consum redus. Precizez ca este un YC Hybrid Dynamic, 4x2, avand 6000 km la bord. Momentan si media generala este de fix 5.0 litri. Masina e utilizata preponderent in oras, de catre sotie.
Nu am recitit toate discutiile, oare antifonarea unei YC a incercat-o cineva ? Mi s-a propus in Cluj, am oarecare rezervve momentan, dar ma bate gandul. Dar am ceva rezerve, oare daca imi desfac
e toata tapiteria, va mai sta ea apoi cum e acum, fara scartaieli, fara "greieri" ?

#1080
Crmn

Crmn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 31.12.2023
Las-o așa!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate