Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Nevoia de sfaturi

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#73
CrinImperial

CrinImperial

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2021

 lucianburjuiul, on 07 octombrie 2021 - 14:42, said:

Apropos la un popa ai fost? Cateodata au solutii

Nu. Si nici nu ma voi duce.

#74
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006

 CrinImperial, on 07 octombrie 2021 - 18:49, said:

Mintea mea nu concepe cum sa ajungi la un circ din asta penibil intre tine si cea pe care ai sters-o la poponet, pentru care n-ai dormit noptile, pe care ai vegheat-o cand era bolnavioara, si cu care atunci cand a crescut ai avut o relatie extrem de stransa, sa ajungem sa ne tiganim cum mai vad cazuri pe la televizor?\
Si totusi mintea nepoatei concepe.

#75
CrinImperial

CrinImperial

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2021

 Magicwisewolf, on 05 octombrie 2021 - 19:18, said:



Ai gresit ! Ai GRESIT ! Ai gresit ca ai recunoscut !
Trebuia sa negi si negare ar fi trebuit sa ramana, pt ca nu avea nimeni cum sa dovedeasca contrariul. Nu aveai de ce sa recunosti in fata rahatului cu ochi (ca asta este din ce rezulta prin descrierea faptelor sale).
Si cauta ceva cu care sa o santajezi si tu, sa ai si tu o polita de asigurare, trebuie sa fi facut ceva la un moment dat de care sa nu vrea sa se afle. Scormoneste, cauta in trecut orice de care te poti agata si care poate fi un motiv indeajuns de serios sa faceti 1-1 la santaj.


Ma zapacise de cap, ma incoltise, imi deschisese toate ranile vechi pe care ma chinuisem atatia ani sa le sterg, simteam ca ma sfasie cu totul, nu stiu pur si simplu simteam ca nu mai pot, ca raman fara aer, si am tipat ca da da da ca sa ma lase odata in pace, nu m-a dus mintea ca scoate ea repede telefonul ala, m-a innebunit cu telefonul ala, altceva nu mai stie.
Da, ca alta treaba n-am, si mai ales la varsta mea, decat sa ii scormonesc ei in trecut si sa ajungem sa ne "paruim" reciproc, nici nu cred ca as putea si nici nu cred ca as vrea sa ii platesc cu aceeasi moneda, vorba catorva de pe aici, ce exemplu i-as da, daca la 70 de ani ma apuc sa o santajez si eu, din contra, ma mai gandeam ca poate daca ii arat ca nu m-am suparat, ca i-am inteles toanele de moment, ca o iubesc la fel de mult ca inainte, ca atat timp cat o sa mai pot se poate baza pe mine oricand are nevoie,  ca i-am inteles temerile (de exemplu ca vrea sa aiba un viitor cat de cat asigurat, si aici oarecum am inteles-o, intr-o oarecare masura, pentru ca desi am incercat atat cat am putut sa o fac sa nu simta asa acut anumite chestii precum faptul ca maica-sa mi-a cam "pasat-o" la propriu, faptul ca nu si-a cunoscut tatal biologic, faptul ca bunicul nu prea a "tolerat-o" foarte bine cel putin in primii ani si a simtit asta si mai tarziu, faptul ca toata familia o place pentru ca e distractiva, dar nimeni nu a incercat sa se apropie de ea cu adevarat,  ea tot a ramas cu niste mici frustrari pe chestiile astea, si cred ca isi gaseste refugiu in lucrurile materiale, si cred ca se gandeste ca macar material sa se stie la "adapost"), si cum spuneam, poate daca ii arat toate lucrurile astea o aduc la liman si poate o fac sa inteleaga faptul ca nu as lasa-o niciodata "pe strazi", ca din partea mea o sa aiba o baza asigurata. Eu tot trag nadejdea si gandesc in felul asta, poate mai putin practic, pentru ca nu a fost un copil tocmai foarte iubit de cei care ar fi trebuit sa-i arate iubire, si daca pana si eu as ajunge sa o las de izbeliste, eu care cu toate cele pe care mi le-a facut o vad cu aceiasi ochi de bunica, of Doamne daca ar intelege ea toate astea...dar pana acolo probabil ca e cale lunga

#76
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,025
  • Înscris: 02.08.2020
Da-i si ei un link la acest topic.

#77
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,125
  • Înscris: 29.01.2016

 CrinImperial, on 07 octombrie 2021 - 13:30, said:

Mi se pare ca ar fi cam acelasi drac, nu? Cand e vorba de un asemenea adevar, mai poate sa atarne asa mult in balanta cine il spune? Ca incepe ea cu "sa stiti ca buni si fostul meu tati vitreg au fost amanti vreo 10 ani" sau ca spun eu "as vrea sa va marturisesc ceva ce ma apasa, eu si fostul ginere am fost amanti vreo 10 ani", ar face o foarte mare diferenta? Cred ca pentru ei ar fi la fel de dureros. Sau nu? I-as pierde oricum fara niciun dubiu. Si pe langa asta fiica-mea mi-ar lua si fetita, pe cea mica, ea nu are nicio legatura cu toata povestea asta, nici macar nu era nascuta cand aveam relatia cu ginerele, dar fiind legal in custodia fiicei mele stiu ca nu ar ezita niciun moment sa o smulga de langa mine, asta asa ca sa-mi plateasca cu aceeasi moneda, si as pierde si ultima persoana care ma mai tinea pe linia de plutire, tot ce mi-a mai ramas de la baiat. Asa ca intreb si eu, ar mai avea vreo importanta cine spune un adevar ca asta, ca as fi eu sau ca ar fi ea?
Nepoata cea mica nu are mama ? Ca nu prea inteleg de ce e la tine si de ce are custodia fiica ta, matusa ei.
Ginerele cu care ai avut relatie este tatal vitreg al nepoatei santajiste si tatal biologic al celorlalti 2 copii, de 15 si 18 ani, nu ?
El nu mai este in familie, fata ta nu mai este cu el in acest moment, dar el mai traieste, nu ?
Lamureste un pic arborele genealogic ca sa intelegem daca "ginerele" mai exista pentru cei din familie, daca mai are vreun rol, sau daca nimeni nu mai are nicio tangenta cu el.
Zic asta pentru ca nu se stie, poate ti-l poti face aliat si puteti demonta planul ticaloasei de 26 de ani, ca si el va fi afectat daca iese totul la iveala, nu ?
In acest caz, v-ati putea pune de acord ce si cum sa ziceti, anuntati familia si spuneti amandoi ca v-ati saturat sa fiti santajati de nepoata, ca nimic nu e adevarat, dar ai tot platit nepoatei bani ca sa nu iasa scandal in familie, chiar daca nu e nimic adevarat. Mai mult, sa minta si ginerele ca si pe el l-a santajat si ca si el i-a dat bani ca sa nu se genereze un scandal.
Poti spune si ca ce se aude in inregistrare esti tu admitand ceva ce nu e adevarat dar ai zis ca ar fi doar ca sa te lase in pace si sa nu te mai "toace".
Eventual, mai joaca si putin teatru, mai izbucnesti si tu in lacrimi, mai tipi ca te-a adus la nebunie cu "tampenia asta, cu minciuna asta" si ca ai platit-o ca ti-a fost frica ca nu te va crede nimeni. Asta ca sa poti justifica banii si bunurile date pana acum nepoatei.
Eventual sa mai zica si ginerele ceva, sa mai inventeze ceva, sa o tina si el "sus si tare" (nu ma refer la ... Posted Image) ca nu e adevarat ce tot zice nepoata si ca e o mincinoasa ordinara care vrea sa va stoarca de bani pentru o inventie si care ameninta ca destrama familia daca nu primeste ceea ce cere.
Si astfel i-o luati inainte mucoasei si aveti o sansa sa va creada si restul familiei si ea sa devina mizerabila in ochii tuturor.

Edited by Magicwisewolf, 08 October 2021 - 09:08.


#78
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 CrinImperial, on 07 octombrie 2021 - 22:22, said:

Ma zapacise de cap, ma incoltise, imi deschisese toate ranile vechi pe care ma chinuisem atatia ani sa le sterg, simteam ca ma sfasie cu totul, nu stiu pur si simplu simteam ca nu mai pot, ca raman fara aer, si am tipat ca da da da ca sa ma lase odata in pace, nu m-a dus mintea ca scoate ea repede telefonul ala, m-a innebunit cu telefonul ala, altceva nu mai stie.
Da, ca alta treaba n-am, si mai ales la varsta mea, decat sa ii scormonesc ei in trecut si sa ajungem sa ne "paruim" reciproc, nici nu cred ca as putea si nici nu cred ca as vrea sa ii platesc cu aceeasi moneda, vorba catorva de pe aici, ce exemplu i-as da, daca la 70 de ani ma apuc sa o santajez si eu, din contra, ma mai gandeam ca poate daca ii arat ca nu m-am suparat, ca i-am inteles toanele de moment, ca o iubesc la fel de mult ca inainte, ca atat timp cat o sa mai pot se poate baza pe mine oricand are nevoie,  ca i-am inteles temerile (de exemplu ca vrea sa aiba un viitor cat de cat asigurat, si aici oarecum am inteles-o, intr-o oarecare masura, pentru ca desi am incercat atat cat am putut sa o fac sa nu simta asa acut anumite chestii precum faptul ca maica-sa mi-a cam "pasat-o" la propriu, faptul ca nu si-a cunoscut tatal biologic, faptul ca bunicul nu prea a "tolerat-o" foarte bine cel putin in primii ani si a simtit asta si mai tarziu, faptul ca toata familia o place pentru ca e distractiva, dar nimeni nu a incercat sa se apropie de ea cu adevarat,  ea tot a ramas cu niste mici frustrari pe chestiile astea, si cred ca isi gaseste refugiu in lucrurile materiale, si cred ca se gandeste ca macar material sa se stie la "adapost"), si cum spuneam, poate daca ii arat toate lucrurile astea o aduc la liman si poate o fac sa inteleaga faptul ca nu as lasa-o niciodata "pe strazi", ca din partea mea o sa aiba o baza asigurata. Eu tot trag nadejdea si gandesc in felul asta, poate mai putin practic, pentru ca nu a fost un copil tocmai foarte iubit de cei care ar fi trebuit sa-i arate iubire, si daca pana si eu as ajunge sa o las de izbeliste, eu care cu toate cele pe care mi le-a facut o vad cu aceiasi ochi de bunica, of Doamne daca ar intelege ea toate astea...dar pana acolo probabil ca e cale lunga


Eu cred ca tu trebuie sa intelegi un lucru, macar acum. Educatie nu se face dandu-i totul unui copil. Nu ii asiguri viitorul cu bani sau cumparandu-i un apartament, din contra, ii faci un mare handicap. Persoana aia are 26 de ani, trebuie sa munceasca, sa castige bani si sa cumpere ea singura un apartament. Daca nu poate, se marita si cumpara cu sotul.

Si iti dau un exemplu, persoane instarite ofera copiilor bani de mici, plus orice au nevoie, ajungand si la apartament si masini. Copilul invata ca totul se ia de-a gata, cheltuie toti banii pe haine, telefoane, parfumuri, etc.
Dupa un timp copilul creste, treaba devine o boala, se muta in alta tara cu job super bun, boala se agraveaza si mai mult iar persoana in cauza ajunge sa cheltuie toti banii pe haine si altele ce nu le foloseste niciodata, telefoane ce le tine cateva saptamani apoi le da altora gratis sau pur si simplu le tine. Si nu doar ca cheltuie toti banii, ci ajunge la imprumuturi si credite.
Rezultatul, datorii spre 100.000€, plus o boala psihica ce nu e usor de depasit si probabil cat de curand probleme cu legea.

Totul pentru ca parintii n-au avut timp, n-au vrut sa isi faca timp si au crezut ca asta se cumpara cu bani.

Edited by giuliani, 08 October 2021 - 10:07.


#79
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,025
  • Înscris: 02.08.2020

 Magicwisewolf, on 08 octombrie 2021 - 08:59, said:

...
Bah!!! Ala negru... de respira greu...e tac'su!

#80
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.01.2006
Nu e, e tatal vitreg.

#81
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,125
  • Înscris: 29.01.2016

 Mike1alike, on 08 octombrie 2021 - 00:46, said:

Da-i si ei un link la acest topic.

Cea mai buna idee !
Sa citeasca si ea ce pareri sunt pe aici despre ea si sa vada cum unii o invata pe bunica sa minta si sa nege totul, chiar daca e adevarat Posted Image
Problema e ca daca vede scenariile noastre si parerile, buni va pierde orice modalitate prin care ar putea sa mascheze sau sa indrepte cat de cat lucrurile.

 CrinImperial, on 07 octombrie 2021 - 22:22, said:

Ma zapacise de cap, ma incoltise, imi deschisese toate ranile vechi pe care ma chinuisem atatia ani sa le sterg, simteam ca ma sfasie cu totul, nu stiu pur si simplu simteam ca nu mai pot, ca raman fara aer, si am tipat ca da da da ca sa ma lase odata in pace, nu m-a dus mintea ca scoate ea repede telefonul ala, m-a innebunit cu telefonul ala, altceva nu mai stie.
Da, ca alta treaba n-am, si mai ales la varsta mea, decat sa ii scormonesc ei in trecut si sa ajungem sa ne "paruim" reciproc, nici nu cred ca as putea si nici nu cred ca as vrea sa ii platesc cu aceeasi moneda, vorba catorva de pe aici, ce exemplu i-as da, daca la 70 de ani ma apuc sa o santajez si eu, din contra, ma mai gandeam ca poate daca ii arat ca nu m-am suparat, ca i-am inteles toanele de moment, ca o iubesc la fel de mult ca inainte, ca atat timp cat o sa mai pot se poate baza pe mine oricand are nevoie,  ca i-am inteles temerile (de exemplu ca vrea sa aiba un viitor cat de cat asigurat, si aici oarecum am inteles-o, intr-o oarecare masura, pentru ca desi am incercat atat cat am putut sa o fac sa nu simta asa acut anumite chestii precum faptul ca maica-sa mi-a cam "pasat-o" la propriu, faptul ca nu si-a cunoscut tatal biologic, faptul ca bunicul nu prea a "tolerat-o" foarte bine cel putin in primii ani si a simtit asta si mai tarziu, faptul ca toata familia o place pentru ca e distractiva, dar nimeni nu a incercat sa se apropie de ea cu adevarat,  ea tot a ramas cu niste mici frustrari pe chestiile astea, si cred ca isi gaseste refugiu in lucrurile materiale, si cred ca se gandeste ca macar material sa se stie la "adapost"), si cum spuneam, poate daca ii arat toate lucrurile astea o aduc la liman si poate o fac sa inteleaga faptul ca nu as lasa-o niciodata "pe strazi", ca din partea mea o sa aiba o baza asigurata. Eu tot trag nadejdea si gandesc in felul asta, poate mai putin practic, pentru ca nu a fost un copil tocmai foarte iubit de cei care ar fi trebuit sa-i arate iubire, si daca pana si eu as ajunge sa o las de izbeliste, eu care cu toate cele pe care mi le-a facut o vad cu aceiasi ochi de bunica, of Doamne daca ar intelege ea toate astea...dar pana acolo probabil ca e cale lunga

Pai tocmai asta ar trebui sa faci, sa ii spui direct ceea ce ai scris aici. Partile ingrosate in mod deosebit.

Plus asta : "Mintea mea nu concepe cum sa ajungi la un circ din asta penibil intre tine si cea pe care ai sters-o la poponet, pentru care n-ai dormit noptile, pe care ai vegheat-o cand era bolnavioara, si cu care atunci cand a crescut ai avut o relatie extrem de stransa, sa ajungem sa ne tiganim cum mai vad cazuri pe la televizor?"

Edited by Magicwisewolf, 08 October 2021 - 12:28.


#82
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,638
  • Înscris: 12.06.2010
@Magicwisewolf
Ea nu intelege ca aia mica pe care o iubea si ii stergea mucii si asta mare care e o hiena sunt doua personaje diferite. Ne racim gura de pomana. Nu se va intampla nimic. Dintre toate sfaturile l-a ales pe cel mai prost, sa joace teatru ca e bolnava. Hiena nu da doi bani pe tragediile ei. Stie una si buna, imi dai ceva tac din gura. Nu-mi dai, vei avea o problema. Abordarea ei e cinica dar simpla, hai bunicuto mai scoate ce mai ai prin sertare daca vrei sa-mi tin gura. Crinuta noastra e stupefiata ca nepotica e in stare de santaj material si sentimental. Sa trecem peste pacatele ei (si cu alti tinerei), s-au consumat, daca-i scoatem ochii nu realizam nimic.

@CrinImperial
Vrei sa nu te mai santajeze hiena pui punct. Si ai cele cateva scenarii:
- oficial, politie, parchet, flagrant, samd. Vai, nu e frumos...
- poti sa-l chemi pe Ernest si ajungeti toti vedete
- discutie cu familia, iti pui cenusa in cap, suporti consecintele, divort, te calugaresti, ar putea sa fie si incantati de ce aud, cine poate sti!? Momentul in care platesti pentru pacatele tale.
- discutie cu hiena in care ii spui sa faca ce-o taie capul, sa se duca la toti sa le spuna. Dupa ce deveniti ambele cele mai oi negre ale familiei, probabil o sa si locuiti impreuna. Nu stiu daca o sa-i convina.
- discutie cu hiena in care intelege si inceteaza, asta e de fapt ce vrei sa auzi. Nu se va intampla, pentru ca n-ai pus punct la timp.

Win-win nu exista, asa ca trebuie sa te gandesti ca o dezvaluire de genul asta poate duce la un AVC, un infarct la oricare din membrii familiei. Pune-i si asta in vedere hienei. Cel mai simplu pentru toata lumea ar fi sa te retragi din peisaj la o manastire de maici. Ca daca te duci la una de taici ii depravezi si pe aia daca te apuca amocul fanului proaspat cosit. no offence

Edited by lucianburjuiul, 08 October 2021 - 13:24.


#83
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,125
  • Înscris: 29.01.2016

 lucianburjuiul, on 08 octombrie 2021 - 13:18, said:


Win-win nu exista, asa ca trebuie sa te gandesti ca o dezvaluire de genul asta poate duce la un AVC, un infarct la oricare din membrii familiei. Pune-i si asta in vedere hienei. Cel mai simplu pentru toata lumea ar fi sa te retragi din peisaj la o manastire de maici. Ca daca te duci la una de taici ii depravezi si pe aia daca te apuca amocul fanului proaspat cosit. no offence

Asta a fost tare, tare si tare adevarata... Posted Image

#84
CrinImperial

CrinImperial

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2021

 lucianburjuiul, on 08 octombrie 2021 - 13:18, said:

Dintre toate sfaturile l-a ales pe cel mai prost, sa joace teatru ca e bolnava. Hiena nu da doi bani pe tragediile ei. Stie una si buna, imi dai ceva tac din gura. Nu-mi dai, vei avea o problema. Abordarea ei e cinica dar simpla, hai bunicuto mai scoate ce mai ai prin sertare daca vrei sa-mi tin gura. Crinuta noastra e stupefiata ca nepotica e in stare de santaj material si sentimental.
Cel mai simplu pentru toata lumea ar fi sa te retragi din peisaj la o manastire de maici. Ca daca te duci la una de taici ii depravezi si pe aia daca te apuca amocul fanului proaspat cosit. no offence

De unde ai dedus asta cu sa ma prefac bolnava? Asta mai imi lipsea. Am spus ca am ales sfatul Corinei, si pe al tau bineinteles, ca si tu mi-ai spus cam acelasi lucru daca tin bine minte, si poate si pe al altora, nu mai retin exact, de a face incercarea sa-i spun nepoatei ca nu mai pot sa-i alimentez pretentiile si ca sunt pregatita pentru orice, asta da ar fi o prefacatorie ca sunt pregatita pentru orice, insa cum am mai scris, pana nu vad ce reactie are la asa ceva, nu o sa pot sa fiu complet sigura daca vorbeste atat de serios sau daca doar se joaca cu mine ca vede ca ii merge.
Pai tu n-ai fi stupefiat daca ai avea de-a face cu asa ceva?
In alta ordine de idei, la manastire niciodata, si nici la preot, ca tot m-ai intrebat si asta.


#85
CrinImperial

CrinImperial

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2021

 lucianburjuiul, on 08 octombrie 2021 - 13:18, said:

Ca daca te duci la una de taici ii depravezi si pe aia daca te apuca amocul fanului proaspat cosit.

Insa printre altele m-ai facut sa si zambesc, recunosc cu mana pe inima ca a fost buna poanta asta.

#86
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,638
  • Înscris: 12.06.2010

 CrinImperial, on 08 octombrie 2021 - 15:07, said:

In alta ordine de idei, la manastire niciodata, si nici la preot, ca tot m-ai intrebat si asta.
The Force is strong in you!
Te-am intrebat si am sugerat pentru ca uneori au metodele lor. Nu ca m-as da peste cap de dragul lor. Eu de ex am ascultat de o pilda a unui preot, pe care am gasit-o intamplator pe net. Si m-a ajutat.
Iar calugaria e o solutie eleganta cand nu mai exista luminita la capatul tunelului.

 CrinImperial, on 08 octombrie 2021 - 15:07, said:

Pai tu n-ai fi stupefiat daca ai avea de-a face cu asa ceva?
I feel a disturbance in the Force! La barbati e mai simplu, daca aveam un nepot de genul asta manca bataie demult.

#87
CrinImperial

CrinImperial

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2021

 lucianburjuiul, on 08 octombrie 2021 - 15:32, said:


The Force is strong in you!
Te-am intrebat si am sugerat pentru ca uneori au metodele lor. Nu ca m-as da peste cap de dragul lor. Eu de ex am ascultat de o pilda a unui preot, pe care am gasit-o intamplator pe net. Si m-a ajutat.
Iar calugaria e o solutie eleganta cand nu mai exista luminita la capatul tunelului.


I feel a disturbance in the Force! La barbati e mai simplu, daca aveam un nepot de genul asta manca bataie demult.

Mama draga, eu n-am facut engleza, am facut franceza si rusa, dar am inteles ce ai spus, ca si nepotii mei imi mai adreseaza cuvinte sau replici in engleza, si am inceput sa invat. Dar acelasi lucru ii intreb si pe ei, in romana nu suna bine?
Da, nici eu nu ma omor dupa ei, ce ar putea sa-mi spuna in situatia mea, sa tin post si sa ma spovedesc? Sau sa-mi duc nepoata la biserica? Sa scapam si una si alta de cele trupesti? Si mai cred ca in ziua de azi mai rar gasesti un preot in adevaratul sens al cuvantului. Dar asta-i alta treaba, nu o discutam aici.
Da, presupun ca pentru un barbat ar fi fost mai usor sau ar fi fost altfel, nu stiu.

#88
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,540
  • Înscris: 05.06.2009
Crin, în alta ordine de idei. Ai grija sa nu-ți spioneze nepoata telefonul, computerul sau tableta, în fine, dispozitivul de pe care accesezi acest forum. Nu ma pricep eu foarte bine să-ți explic, dar știu ca exista metode sa navighezi pe internet fără sa lași urme, cu alte cuvinte dacă îți folosește altcineva device-ul, nu intra direct pe forum, sa citească ce ai scris, sau sa verifice pe ce site-uri navighezi. Dacă nu știi cum sa procedezi, cere sfaturi tot aici, sper sa nu fie prea târziu și nepoata sa fi intrat pe fir și sa fi citit deja subiectul....😱

#89
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,638
  • Înscris: 12.06.2010
Daca era asa, primea deja fie raspuns pe topic fie cartonas rosu pe PM. Hiena nu sta la discutii. Ar fi distractiv pentru noi, ceilalti.

Edited by lucianburjuiul, 08 October 2021 - 17:00.


#90
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,200
  • Înscris: 28.06.2005

 CrinImperial, on 08 octombrie 2021 - 15:07, said:

sa-i spun nepoatei ca sunt pregatita pentru orice
Nu o să te creadă. Nu ai suficientă determinare.
Și te va toca mai abitir.



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate