Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)
 

De ce suntem banati?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
58 răspunsuri în acest subiect

#55
montaru

montaru

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 19.04.2006

Vizualizare mesajciuly, pe Apr 26 2006, 10:26, a scris:

cineva banuieste bine. si chiar mai mult, unii sunt pedepsiti destul de drastic, de ex. retragerea functiei de moderator sau limitarea acestei functii (cazuri au fost, chiar recent. nu e nevoie sa dezgropam mortii doar ca alde x sau y sa se simte bine ca moderatorii au fost pedepsiti). sunt mult prea multe cazuri de indivizi care fac tampenii, sunt pedepsiti si apoi fac pe victimele. sunt chiar prea multe cazuri. deci exact pt a nu da apa la moara la astfel de oameni, nu se fac pedepsele "in piata din centru" pt a fi vazute de toata lumea (si si pt a nu ajunge acel fost-moderator bataia de joc a celor pe care i-a pedepsit: recunoasteti ca acele "victime" ar fi in stare de asa ceva)
ai incercat : www.google.ro cu "site:forum.softpedia.com chei pt ceea ce cauti" fara ghilimele? probabil ca nu :)

in rest nu are rost sa raspund sau sa va explic: cine se comporta nocmal si civilizat nu o sa aibe probleme (in principiu) ca sunt unii moderatori care chiar abuzeaza (si shobi de fata e exemplul concret de abuz "rezolvat" e partea a doua. si mie ca moderator mi-au fost sterse post-uri si n-am plans. unele pe buna dreptate, altele au fost un abuz. asta e: daca pe moderatorul ala atata il duce capu, sa ii fie de bine. pe aria lui n-am mai calcat.
poate ca voi nu va dati seama ca aveti uneltele de baza pt pedepsirea celor care cica abuzeaza de voi. ia nu mai mergeti voi pe ariile respective si atunci va fi intr-adevar vizibil ca "ceva nu e in ordine". apoi cu un mesaj trimis administratorilor se rezolva si "problema". dar puteeti voi sa faceti asta? nu. ca voi neaparat vreti sa postati pe acolo de parca vai doamne ce s-ar intampla daca 1-2 saptamani n-ati mai posta pe careva dintre arii. asta in cazul in care ati fost abuzati. pt ca daca ati calcat pe bec, va meritati soarta.

n-aveti decat sa va plangeti de mila in continuare. faceti valuri cat mai mari si poate aveti norocul sa o luati pe urmele lui burvi.

plangaretilor le-as transmite un cutit dar imi dau silinta sa ma abtin.

nota: nu va asteptati sa mai raspund pe acest thread ca nu il mai citesc. a devenit dezgustator ce si mai ales cum se discuta aici. ar trebui sa fiti multumitori ca pe acest forum (inca) nu a fost inchis acest thread.

Singurul lucru dezgustator este minciuna.
Si daca este mentinuta la rang de lauda, este cu atit mai dezgustatoare.
Nu stiu daca am inteles bine, dar spunea cineva cu mindrie disimulata in mod stingaci ca Softpedia ar avea 50.000 de membri.
Imi pare rau ca nu mai stiu cine a spus, dar mi-a ramas in minte acest lucru...

Eu pina sa reusesc sa imi fac cont, am mai facut vreo 4-5 useri... Oare sa se numere si astia ?
In orice caz, nu sint tare la statistici, dar nici nu cred ca sint 50.000.

Poate 8000 sau 10.000 ar fi mai de bun simt...

Acum, sa revenim, si sa incerc sa am si eu o parere referitor la motivele pe care le poate invoca un moderator cind baneaza un user.

Eu consider ca foarte mare importanta o acorda moderatorii asupra strictetii subiectului si in cele mai multe cazuri exagereaza prin pretentia de a scrie strict la subiect.

As vrea sa vad si eu cum arata un thread fara nici un alt cuvint in afara de cele tematice...

In incheiere, intaresc si eu ceea ce spune Ionel, anume, diferendele de opinie sint benefice.

Daca toata lumea ar fi de acord in toate discutiile, ce ar fi ?

#56
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
Montaru = Burvi

in caz ca va intrebati cine-i somitatea care este dezgustata de minciuni, de forum, de moderatori sau de topicuri ce ar trebui completate cu posturi fara sens sau aiurea

#57
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 40.804
  • Înscris: 13.01.2005

Vizualizare mesajIONELL, pe Apr 25 2006, 23:35, a scris:

in tot ceea ce ai spus ai dreptate -teoretic vorbind. s-a spus intr-adevar ca userii nu por conteste moderatorii si nici sa aiba castig de cauza. pot sa  argumentez ceea ca am spus ,mai exact mi-a fost sters un post  care nici nu a aparut,pentru un motiv -poza avea un link cine se uita mai in urma va vedea muulte poze cu link. ce se intelege de aici? nu sunt pentru moartea caprei vecinului deci...?sa inteleg ca m-a gasit pe mine la ora aia sau . daca asta e corectitudine si impartialitate.......
Și o să-ți mai șterg posturi care conțin linkuri către site-uri XXX, chiar dacă respectivele linkuri apar într-o poză. Iar dacă ai mai observat așa ceva în alte posturi, puteai să folosești bine merci butonul de report post.

#58
montaru

montaru

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 19.04.2006

Vizualizare mesajendless, pe Apr 27 2006, 14:42, a scris:

Montaru = Burvi

in caz ca va intrebati cine-i somitatea care este dezgustata de minciuni, de forum, de moderatori sau de topicuri ce ar trebui completate cu posturi fara sens sau aiurea


Asta spune cine ?
Oi avea si tu un fix cu burvi, asa cum am citit ca are si ciuly, cind a pomenit recent de burvi, asa cum au si alti moderatori...
O fi o moda, sa speriati userii cu burvi ?
Eu sint nou si nu tin la sperieturile voastre.
Daca mai insisti cu asta, iti voi cere sa demonstrezi adevarul si tare cred ca o sa te faci de ris.
Mai bine s-o lasam asa si sa ne vedem de ale noastre...

#59
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.011
  • Înscris: 05.02.2004
hapciu
Noroc

Se inchide preventiv; exista riscul de contaminare cu flame.

Reglarile de sentimente dintre useri si useri se pot rezolva si prin intermediul minunatului si stralucitorului PM.

Pentru eventualele nemultumiri, pm. daca deschizatorul topicului doreste sa spuna ceva aici (desigur, ontopic :w00t:) il invit sa-mi dea pm, il voi redeschide pentru el :w00t:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate