Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Steroizi pentru incepatori ?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#19
seck

seck

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 28.03.2007

 Hider141, on 11 iunie 2021 - 14:18, said:

Da, uneori te curata de tot. Din pacate si o cunostinta a murit de cancer de colon (Laszlo Kovacs, fost campion la culturism in diverse competitii desfasurate in tara si extern), si nu era genul care sa bage Mec sau supe la plic. Dar problema lui era ca baga non-stop prafuri de la Pronutrition ca sa-l ajute sa-si mentina masa musculara. Nu stiu daca le condimenta si cu altceva, dar s-a curatat de tot anul trecut.
Prafurile erau cea mai mica problema a aluia. Ala a fost tot cu injectii.
Nu exista culturist profesionist doar din prafuri, nu te califici la o competitie de culturism stand pe "eco".
Dieta unui culturist profesionist este foarte dura , mananca camioane de piept de pui si un regim urat inainte de competitie ( anti-diuretice , deshidratare, deficit caloric).

#20
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
@initiator, dupa ce cresti, cum te vei mentine?

#21
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Hider141, on 11 iunie 2021 - 14:18, said:

Da, uneori te curata de tot. Din pacate si o cunostinta a murit de cancer de colon
Nu dau verdicte, asta e parerea mea. Am batut salile pe aici din 90 in sus, de la doua m-au dat afara ca ii faceam sa rada, le povesteam Doru Octavian Dumitru si picau greutatile pe ei, pe bunePosted Image Posted Image. Dar stiu doi fosti sefi din astia de slaa , care au probat toate mizeriile si acum le tremura tot , inclusiv coaiele. Plus ca erau sa platiti cu procent sa promoveze cacaturi de prafuri.

 seck, on 11 iunie 2021 - 14:26, said:

Prafurile erau cea mai mica problema a aluia. Ala a fost tot cu injectii.

Inainte stiu ca era la moda Decanofort injectabil, acum ma gandesc ca s-or fi updatat la 5g.Posted Image

Edited by daniMMM, 11 June 2021 - 14:47.


#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Inainte de a lua steroizi citeste ce efecte adverse au. Eu zic sa renunti la ideea asta. Faci dracu’ vreun infarct sau peste cativa ani dai in cancer de prostata.

Printre efectele adverse menționăm:

apariția sau agravarea acneei;
alopecia (căderea părului în regiunea scalpului);
simptome urinare din cauza măririi de volum a prostatei sub efectul androgenilor; nu sunt încă studii privind legătura dintre ultilizarea steroizilor anabolizanți și cancerul de prostată sau creșterea nivelului PSA (Antigen specific prostatic);
disfuncția erectilă și libido scăzut în special în perioadele de pauză până la reluarea activității testiculare și implicit a producției proprii de testosteron;
ginecomastia (mărirea de volum a glandei mamare bilateral) ca urmare a transformării unor steroizi anabolizanți în estrogeni ;
afectarea hepatică (apare mai frecvent în cazul administrării orale);
carcinomul hepatocelular și tumora Wilm’s apar foarte rar, în special în cazul administrării de lungă durată și în doze foarte mari a steroizilor anabolizanți;
hipertensiunea arterială, aritmii cardiace, disfuncția ventriculară, creșterea numărului globulelor roșii în sânge; riscul cardiovascular este de 4,6 ori mai mare în cazul consumatorilor de steroizi anabolizanți;
insuficiența renală secundară rabdomiolizei și glomerulonefritelor membranoproliferative difuze a fost raportată în cazul marilor consumatori;
comportamentul agresiv, depresia, euforia, psihoza ce se pot datora atât supradozajului cât și sevrajului

#23
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 12:53, said:

Salut!
...
dar si cu niste probleme de sanatate, clar.
De ce ai lua ceva care iti va crea probleme de sanatate ?  Nu e destul cate probleme de sanatate creaza mancarea, stresul si poluarea ?

#24
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Pentru ca nu au bila. Sau pentru ca au de model chestia numita Velea , Dorian Pulea si alte chestii umflate cu pompa de Lidl.
Cel mai complet, parerea mea, sportiv pe care l-am vazut vreodata e un jucator de fotbal american, fost rugbyst, centura maro la plm, intro la kendo, intro la aikido, participant amator de inot pe distante de cativa kilometrii, pasionat de bonsai si pasionat de familie, in primul rand.

#25
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 13:24, said:

Am ajuns in pragul in care pun foarte foarte greu si dau jos instant.
Daca tu dupa 7luni pui greu, ce sa mai zica colegul Vinciun care are aproape 10ani constant. De pus greu, pui dupa vreo 3-4ani.

 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 14:10, said:

Am lasat pastilele dupa prima luna si am avut vreo 2 sapt proaste dpdv al erectiei. M-a speriat mult chestia asta si nici nu vreau sa mai aud de tribulus,

Stai sa vezi cum e cu steroizii, o sa ai zero erectie timp de 2luni nu saptamani plus o stare nasoala si alte efecte negative. Daca ai noroc dupa prima utilizare iti revii mai repede, daca continui.....se prea poate sa ramai semiimpotent. Nu impotent de tot, dar o sa ai erectii cum are un om la 50 de ani. Asta daca te intereseaza aspectul, ca sunt si care nu-i intereseaza.

 Hider141, on 11 iunie 2021 - 14:18, said:

(Laszlo Kovacs, fost campion la culturism in diverse competitii desfasurate in tara si extern) Dar problema lui era ca baga non-stop prafuri de la Pronutrition ca sa-l ajute sa-si mentina masa musculara. Nu stiu daca le condimenta si cu altceva,


Chiar nu stiam de Master Odin. Nu-l urmaream pe FB. Dar era super de treaba. Pentru cine nu stie acesta e Odin(Laszlo Kovacs):
Ce scrii tu mai sus, nu-i adevarat nicicum! In primul rand ca el era om destept si nu baga de la ProNutrition sau alte firme romanesti.
In al 2lea rand nu suplimentele  te ajuta sa iti mentii masa musculara ci alimentatia. In al3a lea rand, nu ar fi fost nici o problema sa bage "prafuri" de orice fel. Si da, clar folosea si "altceva"  doar ca nu as zice ca ar fi o cauzalitate nici in legatura cu acele "altceva".

Attached Files


Edited by sandu222, 11 June 2021 - 16:15.


#26
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Da..is astia de merg pe strada de zici ca le-au crescut coaie la subrat.

#27
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 seck, on 11 iunie 2021 - 14:26, said:

Prafurile erau cea mai mica problema a aluia. Ala a fost tot cu injectii.
Nu exista culturist profesionist doar din prafuri,

Totusi, putin respect! Odin era un om super intelept si destept. Desi era maghiar a fost olimpic la limba romana! A facut medicina dar si-a continuat pasiunea ca sportiv. Iar ca sportiv nu i-a venit deloc usor sa tot ia locul 2 si 3 dupa Uceanu.
Dar da, ai dreptate in ce spui.

Edited by sandu222, 11 June 2021 - 16:36.


#28
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,699
  • Înscris: 29.10.2017

 Hider141, on 11 iunie 2021 - 14:18, said:

Toti vor corpul lui Dorian Popa, dar uita ca tipul respectiv trage aproape non-stop de fiare

Dorian Popa nu are un fizic impresionant, fizicul lui e rezultatul steroizilor, suplimentelor, regimului si practicarea unui fitness soft
Are ceva masa in zona unde functioneaza mai bine steroizii, unde actioneaza receptorii mai bine... dar n-are latime, n-are picioare puternice
Chestia e ca nici n-are nevoie sa fie hardcore, nu o sa se lupte vreodata cu cineva etc Pentru activitatea lui e bine asa

#29
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Hai sa nu ne cacam.. Hatzu oricum are un fizic impresionant peste cei care nu au un fizic impresionant ca el, sa zic poate un pic prea definit, la mecla si mintea lui de aburitor de minore nu pica bine pe el fizicul de John Cena, dar nu e naspa.

#30
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 12:53, said:


Fac deadlifturi cu 90kg, la presa cu 130kg, geno cu 60, la piept cu 60kg avand cel mai mare deficit la piept.
Cand ajungi la indreptari la 200kg, presa 350kg, Genuflexiuni 150kg, piept 120kg poti spune ca devine dificil sa mai cresti in masa musculara si forta natural. Deci solutia e sa cresti in forta prima data dar sa nu crezi ca vei reusi in cateva luni.

 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 12:53, said:

Din ce stiu eu:
I. Faci ciclul de steroizi, 3 luni sau 6 => rezultate 20kg (doar un exemplu teoretic)

6luni? Posted Image
Te tine buzunarul si pielea de pe fese sa te injectezi 6 luni? iti faci fundul "sita"


 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 12:53, said:

II. Faci ciclul post steroizi, 2 sau 3 luni => rezultatele se reduc la 10kg, pierzi in perioada asta si trebuie cumva sa menti ce ai pus pana isi revine corpul la normal
Te referi la PCT? sau la blast and cruise? Varianta a2a e pentru profesionisti si "nebuni"

 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 12:53, said:

Exista steroizi pentru incepatori? Steroizi care sa aiba rezultate mai putine dar si efecte adverse mai putine ? Nu vreau sa particip la concursuri, nu am un target anume, vreau sa cresc in muschi, nici sa retin apa si sa devin pufos.
N-as zice ca exista steroizi pentru incepatori. Exista steroizi pentru diverse scopuri cu efect androgenic mai slab sau mai intens.
Rezultate putine cu efecte adverse mai putine, da, exista dar nu merita. Pe termen lung faci mai rau, ca in vorba aia "suntem prea saraci ca la luam lucruri ieftine".


 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 12:53, said:



Cei care zic nu steroizilor sa imi lase o lista cu suplimente, ceva inlocuitor care sa ajute.
Nu exista asa ceva. Daca exista, era top vanzari la orice firma din lume.
Cel mai bine te concentrezi pe: documentare alimentatie, antrenament, odihna. Suplimente care sa faca ceva nu prea exista, ca altfel ar fi fost demult interzise. Recomand: creatina, ceva vitamine si minerale daca ai o deficienta dovedita, proteina din zer de la o firma serioasa minim Scitec sau Nutrend si hai sa zic si preworkout, dar unul relevant cu 6g citrulina, 3g betaalanina, betaina, taurina, etc si maxim 200mg cofeina.
Pe BCAA, EAA dai banii inutil, cel putin in cazul tau. La fel si glutamina, colostru, HMB, Zinc, arginina, sau diverse formule speciale.

#31
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 daniMMM, on 11 iunie 2021 - 17:10, said:

Hai sa nu ne cacam.. Hatzu oricum are un fizic impresionant peste cei care nu au un fizic impresionant ca el,
Corect, are fizic impresionant, doar ca asa cum zice colegul stalker2142, fizicul lui Dorian e rezultatul folosirii steroizilor, altfel nu mai avea acel fizic peste 90% din ceea ce exista in sali.

Nu ca il pup in c*r pe colegu' stalker, ca nu am nici un interes, dar are dreptate in fiecare vorba si propozitie pe care le rosteste.

In mare, Dorian Popa nu are un fizic de culturist, precum Uceanu de exemplu (se vede in ultima poza). Dorian Popa a fost natural  vreme de vreo 10-12ani si arata pe atunci mediocru spre acceptabil, maximul lui ca natural se vede la emisiunea aia de c***t cu jungla, la care a participat prima data si unde urla ca retardatu si isi arata dantura.
Dupa emisiune si-a facut un "update", care natural era imposibil, adica arati 10 ani fit si acceptabil si deodata te transformi in John Ceva cum zici si tu, n-ai cum asa ceva deodata, daca se putea o facea mai demult in timp.

Dorian Popa practica un fitness soft, am vazut ceva antrenamente, el dupa 15-17ani de sala face cu niste greutati care se pot ridica dupa 2-3ani de sala. Colegul Vinciun, e de 2x mai puternic, efectiv.
Picioare de culturist nu are, latime de culturist nu are, forta proportionala cu fizicul nu are. La fizicul lui trebuia sa fac impins cu 160kg si el abia baga 100-110.

#32
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
Enzime la fiecare masă. De citit:
Creșterea anabolismului cu enzime
Poti avea in vedere si sprijinirea productiei de colagen cu megadoze de vit C si MSM. Eventual acid lipoic, delta tocotrienol pur.
Daca somnul e mai eficient, refacerea este mai buna.

oricum ar fi, strategia pe care ti-am descris-o e cu bataie pe termen lung.
Dar tu ești foarte lacom. Cu astfel de metode, nu te văd bine în câțiva ani.

Edited by NelsonMandela, 12 June 2021 - 04:50.


#33
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 stoica-ionut, on 11 iunie 2021 - 13:53, said:

Cert este ca mi-a crescut foarte mult respectul de sine odata cu masa musculara si asta ma face sa vreau mai mult. Nu sunt de concursuri, nici nu am un target anume, vreau doar sa fiu mai mare.

Dar tu realizezi că ai o problemă psihologică? Sau crezi că e o gândire normală? Pentru că pui în balanță un obicei dăunător, pentru creșterea stimei de sine, fără vreun alt beneficiu. Sunt metode de a te simți bine în pielea ta și fără zeci de kilograme de mușchi.
Am impresia că tu ai modul de gândire pe care îl mai au unele femei care crează obsesii cu privire la aspectul fizic și exagerează cu operațiile estetice. Ele sunt conștiente că, pe termen lung, rezultatele sunt dăunătoare, dar le interesează prezentul.

Ți-aș recomanda să discuți cu un psihoterapeut. Nu o spun în ideea "ești nebun", așa cum poate interpretează unii, și eu am fost și m-a ajutat.

#34
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
In cazul asta recomand un sport de contact. Nu e niciun farmec sa pui masa rapid cu ajutorul steroizilor si s-o pierzi dupa. Pentru mine increderea in sine creste cand realizez ceva cu capul/fortele proprii nu cand trisez.

#35
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
E adevarat ce spui Vinciun, dar cand il vezi pe unu ca arata ca Arnold(si face si bani din asta) desi tu in liceu poate il stiai ca e ultimul looser slabanog si prost, ce mai zici? Tu te fortezi poate o luna pentru 2.5kg pe bara, ala face impins cu 200 in 3 ani de sala. Am vazut exemple de astea, drept sa zic nu cred ca se simt bine acei baieti in adevaratul sens(asa cum arata la exterior), deoarece acel fizic bazat pe steroizi vine la pachet cu o multime de probleme si detalii de care trebuie sa tii cont.

 SmurfK, on 14 iunie 2021 - 18:59, said:


Ele sunt conștiente că, pe termen lung, rezultatele sunt dăunătoare, dar le interesează prezentul.



Eu as putea spune si altfel. Daca ai o haina frumoasa, niste pantofi, un tricou, etc cand le porti? la 30-40 de ani cand esti tanar si frumos sau la 70 cand esti batran, stramb, bolnav? Normal ca le intereseaza prezentul, asa ar trebui sa gandeasca un om destept. La 70 de ani mai vezi tu ce faci.  Sau vorba aia "decat porumbel toata viata mai bine o zi vultur" doar ca vorba asta nu o poate intelege toata lumea, ca sa vrei sa fii vultur, trebuie sa depasesti conditia de porumbel.

#36
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 sandu222, on 15 iunie 2021 - 11:24, said:

Sau vorba aia "decat porumbel toata viata mai bine o zi vultur"
Asta ar insemna sa mori de tanar in actualul context. Problema e ca mori chinuit

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate