Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Argus - Toată lumea filmează pe toată lumea

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

#55
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,355
  • Înscris: 22.10.2007

View PostKiloW, on 19 aprilie 2021 - 12:07, said:

Eu cred ca politaii ar trebui sa filmeze integral tot ce fac in timpul serviciului, cu camere "omologate" aupra carora sa nu poata (si/sau sa nu aiba voie) sa intervina.  Primesti camera odata cu pistolul si pulanul, si n-ai voie sa folosesti una fara ailalta. Iar daca ai folosit forta si nu ai imaginile pe camera, esti considerat vinovat pana la proba contrarie.  Stiu eu, daca se intampla sa fie defecta camera sau ceva poti aduce imagini filmate de on coleg, o camera publica, sau alte probe ca sa te disculpi insa sa fie clar ca nu ai voie sa intervii cu forta fara sa inregistrezi ce si mai ales DE CE o faci.
Asta ar calma si infractorii stiind ca sunt filmati si orice rahat zic sau fac li se poate intoarce inapoi in freza,  si gorilele in uniforma care reprezinta autoritatea statului.  Eu sunt convins ca majoritatea politistilor ar fi de acord, si ca nici lor nu le convine sa fie asociati cu niste gangsteri doar pentru ca o parte din ei chiar sunt gangsteri.
Au americanii si s-a demonstrat ca nu schimba cu nimic lucrurile, nimanui nu-i pasa de ele.

#56
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Am inteles ca au fost retinuti doi dintre cimpanzei. Eu sper sa vedem si niste condamnari cu executare. Si eventual varati la bulau impreuna cu aia pe care i-au mai arestat.

Ce si-a zis mucosul cu cas la bot? "Nu am voie sa trag cu pistolul ca in Rambo? Pai nu pot eu sa omor niste lume cu mainile goale (si cu genunchiul pe gat)? Pai cum sa nu pot?"

Si uite ca a putut. Acum sa si plateasca zic.

Edited by abac, 19 April 2021 - 20:13.


#57
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,216
  • Înscris: 08.01.2021

View Post_-livio-_, on 19 aprilie 2021 - 17:01, said:


Au americanii si s-a demonstrat ca nu schimba cu nimic lucrurile, nimanui nu-i pasa de ele.

Trebuie văzut câte cazuri de victime din astea au fost înainte și după introducerea camerelor, ca să poți compara. Câte au existat nu câte au ajuns publice sau au fost mediatizate

#58
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

View PostIon_Bumbu, on 17 aprilie 2021 - 11:23, said:

Aveti certitudinea ca era beat? putin probabil, nu? sau ati avut acces la analizele facute de medicul legist postmortem?
Vi se pare normal ca sa sara 3 politisti si sa`l dea cu capul de pamint in orice stare ar fi fost?
Politistii aia erau in fapt niste batausi retarzi.
Probabil facuti la apelul de seara de 6 luni.
Lasa ca unii stiu mai bine ce si cum.
Da' voi dati inainte cu pareri luate de pe interneti!
Succesuri!

Edited by futurist, 22 April 2021 - 07:39.


#59
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Cand increderea in institutiile publice scade, atunci iti dai seama cat conteaza sa ai si tu un video, poze, dovezi.

#60
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
Asta clar. In lipsa oricaror dovezi video, cuvantul politistului este mai valoros decat cuvantul contravenientului belit de politist. Si asta in orice tara nu doar la romanica.

#61
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
E un lucru bun sa ai dreptul sa filmezi tot ce vrei.orice cetățean e liber sa filmeze orice , pentru că e dreptul la libera informare.
In schimb camerele video folosite de stat consuma inutil resurse și pot fi folosite de un guvern dictatorial pentru suprimarea luptătorilor pentru libertate.

#62
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
https://www.pinteres...25833104601429/

#63
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,054
  • Înscris: 02.03.2003
Aprilie e luna conștientizării încercărilor de impunere a măsurilor Big-Brother.

Hotnews a publicat un articol semnat de Andrei Luca Popescu în Panorama.ro, din data de 05.04.2024. Autorul atrage atenția asupra dorințelor unor deputați grijulii, care vor extinderea supravegherii cetățenilor prin mai multe mijloace.
Se pare că vor acces liber la toate camerele din spațiul public.

Nu trebuie uitat că în ultimele luni primăriile au instalat sisteme noi la ultimele etaje ale blocurilor de locuințe. Pot fi văzute în intersecții mari din București.

Edited by terratec, 24 April 2024 - 12:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate