Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Toyota a redevenit numărul 1 🚗

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#91
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Am lesinat de ras cand am vazut Honda aia roz.

Pe de alta parte si ei probabil lesina de ras cand vad cat de lipsite de fiabilitate au devenit europenele...Si cum ni le cumparam pentru becuri, luminite, senzori si design.

#92
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Stai liniștit că fiabilitatea la japoneze este o legenda. Spre exemplu la Toyota se schimba in draci coloana de direcție la sub 10k km

#93
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 crisstonne, on 19 februarie 2021 - 00:15, said:

Deci, dacă ar exista doar Toyota, ce model ați prefera?
[...]
Cei care ați alege, la ce categorie vă încadrați?

Az a szép:

Attached File  1963_Toyota_Land_Cruiser_Station_Wagon_(FJ45).JPG   286.9K   10 downloads

#94
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

 bobalex18, on 20 februarie 2021 - 12:41, said:

Stai liniștit că fiabilitatea la japoneze este o legenda. Spre exemplu la Toyota se schimba in draci coloana de direcție la sub 10k km
si airbag-uri, si pedale de acceleratie intr-o vreme.

#95
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,910
  • Înscris: 14.08.2007

 Bursul, on 20 februarie 2021 - 12:32, said:

Nu e de mirare ca sunt prastie la design. Se pare ca acolo nu exista concurenta in domeniul asta.
La Mazda or fi avand vreun designer italian, ca altfel nu-mi explic de ce ei sunt exceptia intre japonezi.

#96
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

 _-livio-_, on 20 februarie 2021 - 13:11, said:


si airbag-uri, si pedale de acceleratie intr-o vreme.
Să spun că la Corolla soției, 4 geamuri - pe închidere scot 3 tipuri de sunete? E noua, are 25k km. Doar cel de la șofer sună frumos, restul suna diferit și foarte nasol. Dar dacă lumea nu știe să citească un top de fiabilitate....

#97
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Bursul, on 20 februarie 2021 - 12:32, said:

Voi ati vazut ce masini se vand in Japonia?

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Honda-N-Box-768x455.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta e cea mai vanduta masina in 2020. Urmeaza:

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Prius-768x362.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Daihatsu-Tanto.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Daihatsu-Move.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Nu e de mirare ca sunt prastie la design. Se pare ca acolo nu exista concurenta in domeniul asta.
Una din mașinile care mi-au picat cu tronc e Daihatsu MATERIA.
...și tot îmi voi lua una!

Attached File  materia-873.jpg   40.71K   6 downloads

#98
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

 Hunor_66, on 20 februarie 2021 - 13:07, said:



💕

Edited by jiovrica-ciobanoiu, 20 February 2021 - 13:22.


#99
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 Bursul, on 20 februarie 2021 - 12:32, said:

Voi ati vazut ce masini se vand in Japonia?

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Honda-N-Box-768x455.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asta e cea mai vanduta masina in 2020. Urmeaza:

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Prius-768x362.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Daihatsu-Tanto.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://blog.consumerguide.com/wp-content/uploads/sites/2/2018/04/Daihatsu-Move.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Nu e de mirare ca sunt prastie la design. Se pare ca acolo nu exista concurenta in domeniul asta.
Cozonacii aia sunt rezultatul unor constrangeri legale si fiscale.
La fel ca lipsa de fiabilitate a multor solutii tehnice implementate pe europene pt a reusi sa indeplineasca anumite cerinte legale actuale si care in acelasi timp sa nu duca la un dead end in contextul reglementarilor din viitor.

Edited by underb, 20 February 2021 - 13:30.


#100
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018
mdeah, deci au aparut haitasii adevarati, haitasi care, de o maniera fin-onanist-subliminala, incearca sa ne picure in urechi cum ca exista petarde mai dihai decat VAG/BMW.

#101
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

 bobalex18, on 20 februarie 2021 - 12:41, said:

Stai liniștit că fiabilitatea la japoneze este o legenda. Spre exemplu la Toyota se schimba in draci coloana de direcție la sub 10k km
Se pune de la Audi, nu mai zic că sunt liste de așteptare 😁

#102
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

 bobalex18, on 20 februarie 2021 - 13:16, said:

Să spun că la Corolla soției, 4 geamuri - pe închidere scot 3 tipuri de sunete? E noua, are 25k km. Doar cel de la șofer sună frumos, restul suna diferit și foarte nasol. Dar dacă lumea nu știe să citească un top de fiabilitate....
mai patesc si la "englezoaica" mea, cumva aduna chederele mizerie si trebuie curatate, cel de la sofer e folosit des si trebuie curatat rar.
daca te referi la motorase naiba stie care e problema, oricum sunt facute toate intr-o mana de fabrici.

#103
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

 pufarin, on 19 februarie 2021 - 22:58, said:

Nu ai inteles, BMW-ul e super ok dar imaginea de cocalar asociata nu.
eu am o Toyota gt86 si un BMW 428. oare ce-o crede lumea despre mine? sa-mi fac griji?

#104
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

 _-livio-_, on 20 februarie 2021 - 13:38, said:


mai patesc si la "englezoaica" mea, cumva aduna chederele mizerie si trebuie curatate, cel de la sofer e folosit des si trebuie curatat rar.
daca te referi la motorase naiba stie care e problema, oricum sunt facute toate intr-o mana de fabrici.
Chederele sunt curate. Nu cred că geamurile au fost deschise de 10 ori. Foarte ciudat, oricum cum se aude. A trecut soția pe la Toyota nord si au spus că e normal, că nu e un defect.

#105
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

 born2lose, on 20 februarie 2021 - 13:39, said:

sa-mi fac griji?

absolut deloc, daca bambeul e “banzai”

#106
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007

 cata, on 20 februarie 2021 - 13:32, said:


Se pune de la Audi, nu mai zic că sunt liste de așteptare 😁
E ceea ce tot zic, nu mai există fiabilitate ci doar garanție și modul în care unii își respectă garanția.
Exemplu. La Audi mi s-a schimbat boxa din ușă pt că sună mai ciudat și ulterior m-au chemat de au pus un burete absorbant la cele din fața și la cea din spate (subwoofer). 3 intrări înregistrate.
Sunt exemple pe Facebook cu Corolla cărora le suna ciudat 1-2 boxe și li s-au spus că nu e defect.

3 înregistrări la audi niciuna la Toyota.

Să ne înțelegem, eu nu critic și nu laud o marca ci doar spun că acele topuri de fiabilitate sunt o mare prostie.

#107
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Am Avensis diesel si Focus benzinar, Avensisul are 285000 km, are semne de buna purtare pe toate partile, nu a fost spalata de 4 ani, turbina fluiera ca un turboreactor, dar refuza sa moara. Incerc sa o schimb cu un Lexus IS300h, cand o sa cedeze... cand o sa cedeze...Posted Image

#108
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,302
  • Înscris: 13.01.2011

 pufarin, on 20 februarie 2021 - 12:04, said:

Topicul este despre Toyota nu BMW, colegul crisstonne a intrebat ce model va place de la producatorul din titlul topicului, mie imi place Supra si cu asta basta.

Pînă la urmă mă aleg cu ce se nimerește, dar nu este bai  🤭
Eu mă refeream la toate modelele ACTUALE, a se vedea POZA.

Se pare că subiectul o să devină frate de sudălmi și versus, ca și cel despre Weweu.
Dacă atît se poate...  :habarnam:

Dar știți ceva?
Dacă ani mulți în urmă m-aș fi iritat, acum mă amuz, asta este, este lumea prea puțin vorbită, probleme, etc.
Așa că, dați bice, trafic să fie, pe forum  😁

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate