Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

Telefon 800-1200lei

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postcalbog, on 07 februarie 2021 - 15:08, said:

Nu le poți avea pe toate, un iPhone bun e cel mai scump telefon.
Dar hatereala iPhone e reală, și pe un telefon vechi sub, sau pe la 1000 lei. Ori ești cunoscător, ori nu mai ești.
Dacă vrei non chinezarism gen, da, da,toate sunt made in China dar ca idee.

Are buget de 1000 și voi săriți cu iPhone in stânga și în dreapta, de parcă chiar îi trebuie telefonul ăla, iar un sh la bani de Moto 5G Plus e vai de capul lui, e un știft cu mărul mușcat pe spate.

Nu e vorba de hatereala, e vorba că Apple nu face telefoane bune raportate la preț, și că chinezăria cu mărul mușcat pe spate tot chinezărie rămâne, așa că, mai ales pentru românul care de-abia are bani de o pâine, mai bine cumpără și el chinezisme get-beget.

Vrei telefon scump? Ia și tu ceva avansat tehnologic, nu iphone. S21 Ultra, Z Fold 2, ZenFone 7 Pro, un Sony...

#38
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View Postlyanna, on 07 februarie 2021 - 13:23, said:

Se gaseste pe undeva prin Bucuresti sa puna mana pe "dansul" ?
Il iei de pe emag si daca nu ii place il returnezi .

#39
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostDDooGG, on 07 februarie 2021 - 15:10, said:


Ai avut doar clone de iphone ? Ia unul original si o sa-ti musti degetele ....


Acri mai is strugurii .


Pentru că am avut și am văzut. E varza. Face lucruri care nu îți trebuie și de dragul de a le face altfel, că vezi domne' așa vrea Apple. La cat m-am chinuit cu pocnitoarea de iTunes și cu încărcătorul și cablurile alea făcute pe vapor in China nu am altceva de spus decât că divizia mobila a Apple e precum McDonald's. Marketing dumnezeiesc, produse de duzină.

#40
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

View PostTrafalgarLaw, on 07 februarie 2021 - 15:12, said:

Asta este când între 800-1200 se vrea citez "non chinezărism" 🤡
Mărul mușcat și Sam Sung sunt considerate de majoritatea "non chinezărism" la Sam Sung nu mă pricep in bugetul ăsta și am recomandat alegerea evidență d.p.m.d.v 🍎 mușcat + un realme 6s in mirificul buget de 650 de bastârci. 90 herți, încărcare la 30-40 "vați" nu m-ai rețin exact. Ceas.

Edited by calbog, 07 February 2021 - 15:22.


#41
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postcalbog, on 07 februarie 2021 - 15:11, said:


Pentru că e non chinezărism, gen ?

E tot chinezărie, cu materiale din alea ieftine pe care cică le consideră premium. Aluminiu ce se îndoaie, otel din ala care te taie la atingere, cabluri de calitate îndoielnică, încărcătoare rămase cu 3-4 ani in urma. Astea sunt iPhone-urile, telefoane mid-range la preturi de flagship, dar cu marketing și exclusivitate ce fac ca acestea sa domine piata telefoanelor scumpe. Parca incepe să aibă dreptate Pareto cu principiul lui...

View Postcalbog, on 07 februarie 2021 - 15:21, said:


Asta este când între 800-1200 se vrea citez "non chinezărism" 🤡
Mărul mușcat și Sam Sung sunt considerate de majoritatea "non chinezărism" la Sam Sung nu mă pricep in bugetul ăsta și am recomandat alegerea evidență d.p.m.d.v 🍎 mușcat + un realme 6s in mirificul buget de 650 de bastârci. 90 herți, încărcare la 30-40 "vați" nu m-ai rețin exact. Ceas.

Da, realme 6s e bun pentru banii lui, deși mi-as fi dorit să vina cu procesor Qualcomm.

Edited by TrafalgarLaw, 07 February 2021 - 15:23.


#42
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Ai avut modele depasite luate la mana a treia si nici nu stii sa le folosesti la adevarata lor valoare pt ca probabil in afara de feisbuc si voce prin zone fara semnal de la operator  n-ai avut alta tangenta .

P.S. Un iphone la 1000 de lei in 2021 clar e un rebut depasit . In banii astia iei ceva de la xiaomi , nou si e avion .

#43
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostDDooGG, on 07 februarie 2021 - 15:24, said:

Ai avut modele depasite luate la mana a treia si nici nu stii sa le folosesti la adevarata lor valoare pt ca probabil in afara de feisbuc si voce prin zone fara semnal de la operator  n-ai avut alta tangenta .

P.S. Un iphone la 1000 de lei in 2021 clar e un rebut depasit . In banii astia iei ceva de la xiaomi , nou si e avion .


Pai vezi, asta e ideea, au venit unii pe aici și au recomandat iphone sh, iar când l-am văzut pe ăla care a bagat-o pe aia cu vulpea am simțit nevoia sa lămuresc un pic lucrurile.

Nimeni cu Xiaomi și Motorola nu o baga pe aia cu vulpea. Nici dacă sunt scumpe. Voi asta faceți, cum îndrăznește cineva sa se ia de iubitul vostru telefon Apple, cum începeți sa îi faceți niste săraci.

#44
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

View PostTrafalgarLaw, on 07 februarie 2021 - 15:23, said:


Să nu exagerăm. E subțire, aspectuos, închegat, se simte bine in mână. Astea sunt punctele forte. Versus realme care e plastic.
Asta dacă nu îți pasă de specs, clar că iphonistii nu se uită la ele, e cumpărat că e frumos telefonul.

#45
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postcalbog, on 07 februarie 2021 - 15:30, said:


Să nu exagerăm. E subțire, aspectuos, închegat, se simte bine in mână. Astea sunt punctele forte. Versus realme care e plastic.
Asta dacă nu îți pasă de specs, clar că iphonistii nu se uită la ele, e cumpărat că e frumos telefonul.

Și dacă realme e din plastic, ce? Înseamnă că e rezistent, că îți stă în mâna, că nu e alunecos. Nici realme nu e chiar gros sincer.

#46
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Eu unul nu as lua in considerare second hand la telefoane .
Dar nu pot sa nu remarc totusi ce diferenta uriasa este intre fostul meu iphone 8 plus camera de 12 mpx si actualul note8T care are 48mpx si pozele cu xiaomi sunt departe de ce putea sa faca iphone-ul . Nu mai spun de calitatea filmarii 4k de pe iphone. Dar daca chestiile astea nu sunt principalele obiective urmarite la un telefon , o chinezarie de 500 de lei e taman buna pt majoritatea.

#47
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View PostDDooGG, on 07 februarie 2021 - 15:32, said:

Eu unul nu as lua in considerare second hand la telefoane .
Dar nu pot sa nu remarc totusi ce diferenta uriasa este intre fostul meu iphone 8 plus camera de 12 mpx si actualul note8T care are 48mpx si pozele cu xiaomi sunt departe de ce putea sa faca iphone-ul . Nu mai spun de calitatea filmarii 4k de pe iphone. Dar daca chestiile astea nu sunt principalele obiective urmarite la un telefon , o chinezarie de 500 de lei e taman buna pt majoritatea.

Idk dar Redmi Note 8T poate folosi Google Camera. Scoți poze mult mai bune din acea aplicație. Nici senzorul de 48mp nu a fost prea bine implementat pe xiaomi, sincer.

#48
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,696
  • Înscris: 24.11.2015

View PostDDooGG, on 07 februarie 2021 - 15:32, said:

Eu unul nu as lua in considerare second hand la telefoane .
Dar nu pot sa nu remarc totusi ce diferenta uriasa este intre fostul meu iphone 8 plus camera de 12 mpx si actualul note8T care are 48mpx si pozele cu xiaomi sunt departe de ce putea sa faca iphone-ul . Nu mai spun de calitatea filmarii 4k de pe iphone. Dar daca chestiile astea nu sunt principalele obiective urmarite la un telefon , o chinezarie de 500 de lei e taman buna pt majoritatea.

Redmi note 8t a fost vreo 500lei iarna aceasta. Cum sa ai pretentii sa il compari cu un 8plus ?

#49
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View PostTruculMagic, on 07 februarie 2021 - 15:40, said:


Redmi note 8t a fost vreo 500lei iarna aceasta. Cum sa ai pretentii sa il compari cu un 8plus ?
Exact despre asta e vorba Posted Image

#50
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
iphone 6s si SE in 2021??

In bugetul tau ai exclus cam cele mai bune variante, huawei si xiaomi.
Sa ia un Samsung A, ca alea nu sunt "chinezarii".

#51
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cea mai buna varianta era realme 6s.

Da iPhone, ai avut iPhone 6s sau iPhone SE și știi tu că în 2021 nu e bun ?

#52
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
E bun de tinut in sertar...sau ca telefon fix in priza, in rest sunt depasite.

#53
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ești foarte amuzant. Tu ce bombă de telefon ai ?

#54
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017

View Postcalbog, on 08 februarie 2021 - 13:08, said:

Cea mai buna varianta era realme 6s.

Da iPhone, ai avut iPhone 6s sau iPhone SE și știi tu că în 2021 nu e bun ?

dar Galaxy S6? OnePlus 2? Huawei P8? Moto X Style? Moto Z Play? HTC One M9? alea mai sunt bune în 2021? Sunt telefoane de pe vremea lui 6s, iar unele rulează ultimul android de pe XDA.

iPhone 6s e depășit, gata cu el.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate