Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

WC bazin incastrat - buton blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,823
  • Înscris: 21.03.2020
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F-7SCBFPxpI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cum ar trebui sa demontezi sistemul pentru verificare

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2GSQuEAHMyQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,823
  • Înscris: 21.03.2020

 Dany_Darke, on 17 ianuarie 2021 - 23:58, said:

inteleg ca esti gigi contra, insa decat sa postezi la misto, mai bine te abtii de la astfel de postari la misto.
Nu mi se pare normal sa incastrezi in perete fara a acces complet la un sistem atat de fragil cum este rezervorul de WC

acolo sunt o groaza de repere de plastic care pot ceda si e vorba de apa sub presiune - nu e o gluma Dany

Edited by GlCA_Contras, 18 January 2021 - 10:35.


#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,607
  • Înscris: 08.03.2017
Cele cu dubla comanda de apa sunt extrem de nefiabile .
Daca se ajunge la sistemul de tragere se schimba tot fara dubii , nu ai ce repara , totul e plastic extrem de greu de lipit daca s-a rupt ceva, costa lipiciul Loctite cat toata nazdravania (lipici pa/pp seria 406 + sf 770)
Personal as lua un vas Geberit de semianaltine, as scoate din el instalatia (100 lei costa tot) si as adapta-o la ce am , toate sunt permutabile , putina imaginatie trebuie si macar 1 mana dreapta - Geberit sunt cele mai reusite si fiabile la noi pe piata raport calitate/pret - bine , nu bate vasul de fonta cu clopot never Posted Image, alea mergeau 50 de ani cu 2 garnituri de 0,60 bani bucata ...

Edited by ldpe, 18 January 2021 - 11:37.


#22
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006

 Dany_Darke, on 18 ianuarie 2021 - 06:14, said:

[...]nu plutitorul este problema. plutitorul da drumul apei in bazin spre umplere, insa la el parghia de ridicare a sistemului de golire a bazinului ramane blocata. [...] la el cel de golire ramane blocat, nu cel de umplere.
Corect, nu am citit destul de atent.

#23
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007
Dupa 24h, problema nu s-a mai repetat deloc. Merge bine acum. Nu inteleg deloc. Cum zicea colegul de mai sus, “rareori agata”? Ft posibil.

Poate am apasat eu prea puternic clapeta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate