Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Samsung S21 Ultra

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7186 replies to this topic

#7003
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Eu nu am nici o problema cu al meu dupa ultimul update, il folosec de iese fum din el si nici nu a primit vreun factory reset de la A11 incoace.
Celor care li se restarteaza din senin le recomand clear cache din recovery iar daca problema persista, nu aveti alta optiune decat reset.

#7004
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005

 marselcj, on 16 mai 2023 - 21:59, said:

Și eu ce am zis? ��


Scuze, nu văzusem mesajul tău, doar recomandarea din mesajul lui @raulrom1

Acum, la mine se restartează și după curătare cache din recovery

Întreb... Dacă e ”buba” de tip software, ce are azi integrat acest update care provoacă pt unii neplăceri, atunci reset-ul ajută? Nu reinstalezi un sistem de operare cu bug cu tot? Sau un reset ar repara inclusiv bugul din ultimu update? Intreb pt că chiar nu stiu

#7005
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012
Astăzi am avut parte de încă un restart din senin, devine deja frustrant.

#7006
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012
Am luat legătura cu Samsung România să le aduc la cunoștiință problema noastră, am fost sfătuit sa fac un backup dar sincer nu vreau sa ma incurc cu setări noi, parole etc... am mai multe aplicații de la bănci și altele pe care trebuie sa le refac. În plus presimt ca nu s-ar rezolva astfel, cel mai probabil o resetare la setările din fabrica ar fi soluția finala.
Momentan aștept un nou update care sa rezolve bug-ul, altfel garantat acesta va fi ultimul smartphone Samsung pe care îl achiziționez.

*am sunat cu gândul că poate comunică între ei pe căi oficiale și mai eficient dar am trimis și acea notificare din Samsung Members.

*astazi eram la casa de marcat și voiam sa scanez un card de cumpărături și practic nu se deschidea aplicația, pe același tipar cu imaginea blocată și restart.

*reamintesc ca am telefonul de mai bine de doi ani și a funcționat ireproșabil pana la ultimul asa zis update.

#7007
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Samsung Romania doar atat stie:

Backup si Resetare din Fabrica.. pai  daca fac asta pe viitor tot asa o sa mearga chiar daca acum dau reset.. pe viitor aceeasi problema..


Dar Romania e Romania..

#7008
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
Ceva îmi spune că dacă te duci cu el la service schimbă placa de bază, bateria și ansamblul de încărcare (mufa + conector)

#7009
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 14.11.2009
Si la mine isi da restart singur de vreo cateva saptamani, de cele mai multe ori cand se incarca sau cand e conectat la masina la usb. Nu stiu daca e de la ultimul update.
Probabil e pe duca...

Edited by ioanradu, 18 May 2023 - 15:28.


#7010
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

 ioanradu, on 18 mai 2023 - 15:27, said:

Si la mine isi da restart singur de vreo cateva saptamani, de cele mai multe ori cand se incarca sau cand e conectat la masina la usb. Nu stiu daca e de la ultimul update.
Probabil e pe duca...

La majoriatea dintre noi problema cu restartul a apărut de câteva zile, de la ultimul update. Dacă spui ca în situația ta e de mai mult timp, foarte probabil sa fie altceva, caz în care îl poți trimite un service ESD.
Ce îmi pare rău e ca telefonul e chiar unul reușit și as mai putea trage de el până la viitoarea serie S24, dar dacă ne forțează prin probleme legate de soft atunci nu mai vreau sa iau Samsung, deci aștept cu nerăbdare următorul update pentru a trage niște concluzii.
Astăzi am fost în showroom Emag din Constanța și am văzut noul P60 pro care îmi place foarte tare deci pe viitor îl iau în calcul.

#7011
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Nu am probleme dupa update.

#7012
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

 CORSARUL77, on 19 mai 2023 - 17:05, said:

Nu am probleme dupa update.

De doua zile nu am mai avut nici eu probleme cu restartatul.

#7013
DT34

DT34

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.12.2021

 ioanradu, on 18 mai 2023 - 15:27, said:

Si la mine isi da restart singur de vreo cateva saptamani, de cele mai multe ori cand se incarca sau cand e conectat la masina la usb. Nu stiu daca e de la ultimul update.
Probabil e pe duca...

Vezi să nu ai activată funcția restart when needed la Auto optimisation

#7014
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 14.11.2009
M-am uitat, nu e activata.

#7015
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005
Vreo 2 zile a fost fără restart

Astăzi însă "decât" de 2 ori, din senin, fără să fii fost telefon activ



#7016
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

 sashamiha, on 20 mai 2023 - 19:24, said:

Vreo 2 zile a fost fără restart

Astăzi însă "decât" de 2 ori, din senin, fără să fii fost telefon activ

Eu nu am mai întâmpinat problema, astăzi ar fi a treia zi... dar nu se știe niciodată camd revine "fantoma". :)
Dacă se repetă și nu se rezolva cu un viitor update trec la P60 pro sau fie și la iPhone, cu toate ca nu-i suport pentru noch și ecran/margini iar la varianta Pro max e greu și lat, exact opusul lui S21 Ultra.


Totuși nu vreau sa fiu forțat sa fa  trecerea acum, aveam planificată schimbarea abia la anul prin primăvară.

#7017
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
Salut! Am făcut ultimul update în ziua când a apărut. Nu am avut nici o problemă și credeam că sunt printre cei norocoși. Dar vineri a început și al meu să facă figuri. Începând de vineri și până azi (duminică) "am primit" câte o blocare pe zi, urmată de restart automat. Toate cele 3 blocări au apărut când deblocam ecranul. Am intrat în Samsung Members și după câteva secunde apare că a fost detectat un restart automat și dacă vreau să îl raportez. Le-am raportat pe toate trei. Acum să vedem dacă va veni un update care să repare problema sau o vor repara cu update de iunie. Baftă!

#7018
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Dupa update-ul de Mai tot primesc random "reboot" .. .ce  naiba? am dat si reset la telefon...

#7019
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005
@StefanRO să înțeleg că se restartează ȘI DUPĂ resetare?

#7020
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018

 sashamiha, on 22 mai 2023 - 18:51, said:

@StefanRO să înțeleg că se restartează ȘI DUPĂ resetare?

Da , a luat-o ca nebunu, m-am trezit azi dimineata ca a avut azi-nopate restart desi nu am setat "restart programat" :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate