Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Samsung S21 Ultra

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7183 replies to this topic

#7039
otvos-bruno

otvos-bruno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.12.2010

View Postionut_blue, on 27 mai 2023 - 10:09, said:


Ai avut telef in service, a fost deschis?
Sanse mari de scame in compartimentul camerelor dupa ce se desface.

Nu, nu a fost in service sau desfacut niciodata
E ciudat, pentru ca de aproape 1 saptamana, nu mai apare....Cred ca e a doua oara cand dispare.
Nu cred ca e vorba de praf sau scame. Daca ar fi fost vorba de asa ceva, ar fi trebuit sa ramana acolo, nu sa dispara si sa reapara tot in acelasi loc...zic si eu

Edited by otvos-bruno, 28 May 2023 - 09:00.


#7040
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 07.08.2011
Mai e o mica probabilitate sa faca condens pe interiorul camerei.Am patit asa cu un telef reparat la ESD unde s-au zgarcit la lipici.
Era mai frig afara, il scoteam si facea condens.Asa am observat si scamele.
Dar daca zici ca nu a fost desfacut... nu sriu ce sa zic un bug de soft sau o probkema mecanica a lentilelor?

#7041
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010
Cei care ati avut probleme cu restart-urile dupa update-ul de Mai, se pare ca Samsung a aflat de problema asta si au trimis un nou update care rezolva problema.
Eu unul nu am avut nici o problema dupa update, poate tine si de regiune, eu avand DBT.

Sursa

#7042
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022

View PostMr_Hara, on 31 mai 2023 - 00:30, said:

Cei care ati avut probleme cu restart-urile dupa update-ul de Mai, se pare ca Samsung a aflat de problema asta si au trimis un nou update care rezolva problema.
Eu unul nu am avut nici o problema dupa update, poate tine si de regiune, eu avand DBT.

Sursa
Eu nu am avut probleme dar văd că au fost două update-uri în mai, eu le-am primit pe 12 și pe 26. Sper că ultimul a și rezolvat problemele despre care se vorbește în mesajele anterioare.

#7043
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Eu nu am primit pe al doilea.

#7044
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Folositi alta aplicatie pentru conectare la televizor? La mine nu mai vrea sa se conecteze...scrie dispozitiv conectat dar nu pot sa vad nimic.Televizorul este Sony lacare m-am conectat mereu.Note 10 al sotiei se conecteaza fara probleme.

#7045
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,974
  • Înscris: 13.09.2007
Au trecut doi ani, ai câștigat și pariul, e timpul pentru schimbare... :)

#7046
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Nu merita schimbarea...saptamina trecuta am vindut o husa de s8+ ramasa prin casa...deci? Las alti cobai Samsung sa se arunce si sa se vaite.Posted Image

#7047
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Nu am primit al doilea update...mai este cineva? Au primit doar cei cu problema semnalata?

#7048
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Eu l am instalat in 28 mai. A fost un update mic, care probabil avea ca unic rol repararea bugului
De atunci nu s a mai restartat

#7049
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Am intrebat pt ca eu nu am avut probleme cu restart telefon.

#7050
popyropus

popyropus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 17.01.2016
Eu am primit al doilea update pe 26, nu am avut probleme înainte, l-am instalat și este ok. A avut 251,09 MB.

#7051
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Cred ca parasesc tabara !

#7052
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022
Azi am primit actualizarea pe iunie!Attached File  Screenshot_20230616_110307_Software update.jpg   151.79K   22 downloads

#7053
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 20.12.2012
A venit update-ul pe iunie.

Și ce-ti dorești?
Personal încă ma mai bucur de S21 Ultra, pe care îl consider (mai ales dupa remedierea problemei semnalate la update-ul trecut) un telefon încă capabil.
Într-un viitor apropiat (cel traziu pana la primăvară) asta e și intenția mea sa fac o schimbare dar încă nu sunt decis, asa la rece as alege între noua serie S24 Ultra, Iphone 15 Pro max și Huawei P60 pro.
Având de mai multe generații Samsung as rămâne la sud-coreeni, numai ca forma dreptunghiulară/ascuțită nu îmi place (vreau neapărat modelul cel mai performant ultra/pro) așa că mă tem că mă îndrept spre iphone sau p60 pro.
Tocmai aceasta incertitudine mă determina să mai astept. Și sincer nu a apărut încă nimic wow, care sa te facă sa spui "da" asta face toți banii, se merită investiția.
Consider s21 Ultra, un telefon deosebit, manevrabil și încă potent în orice situație.
Dar sa fiu si realist totodată îl am ddja de 2 ani jumătate și cam la limita a 2-3 ani, hai 3 și puțin fac o schimbare...ca să-l pot revinde și să spot scoate un minim din investiția inițiala.

*am înțeles ca S23 Ultra e un telefon în ansamblu bun dar nu l-as lua in calcul  datorita formei si daca tot am așteptat mai stau putin si iau sa zicem S24 ultra.... faza e ca circula tot mai multe zvonuri cum ca modelul viitor va veni iar cu procesoare proprietare Exynos deci una caldă, alta rece... ne întoarcem de unde am plecat.

Edited by raulrom1, 16 June 2023 - 14:55.


#7054
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Am facut precomanda la Sony...Posted Image

#7055
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 20.12.2012
Salut, presupun ca e vorba de nou lansatul Sony 1 V la care primești o pereche de căști. Ce sa zic, mult baftă, sa-l stăpânești sănătos și sa-ti satisfacă așteptările!

Am avut și eu cândva un Sony model Z2 de care am fost si mulțumit (design deosebit pentru acea vreme, omnibalans parca se numea, mareriale premium, baterie buna dar cu modul stamina activ) dar pe undeva și dezamăgit deoarece se încingea excesiv cam de la orice. De ex după câteva poze, de filmat nu mai zic. Camera era bună dar senzația e ca tot era loc de mai bine și pe undeva frustrant caci japonezii fac cele mai bune lentile/senzori și ei nu prea reușesc să îi integreze cu softul (cert e ca pe modul manual, daca ai rabdare si sti sa umbli prin setari ai parte de rezultate de top, dar sincer in 99% din cazuri cam toti mergem pe auto).
Am renunțat la Z2 după 2 ani și ceva în momentul când mi-a apărut acea pată galbenă pe display (care a aparut tocmai datorita supraincalzirii), am tras de el cât am putut asta pentru ca la acele vremuri nu prea aveai multe opțiuni. Cert e ca Sony au telefoane de nișă, ca dovadă ei nu integrează senzorul de amprentă în display ci îl țin fizic pe lateral, stiy ca aveau și buton dedicat pt camera foto pe lateral, au camera sefie în afara ecranului, bonus mufa jack. Acestea sunt lucruri bune pe hârtie dar uneori lipsite de practică, depinde cum privește fiecare evoluția în tehnologie.
Între timp am trecut pe Samsung și am avut S8, Note 10 Plus și acum S21 Ultra (anterior primul contact cu lumea mai smart le-am avut tot cu un Samsung, un model Corby dacă nu ma insel, ulterior un LG G2, Sony-ul de care vorbeam si Samsung cu mai multe modele).
La un moment dat era cat pe ce sa trec pe Huawei (seria P30 daca retin bine minte imi facuse cu ochiul) dar au apărut problemele cu Google și am ezitat.

Acum încep să fiu interesat (cum spuneam am de aproape 2 anu si jumătate S21 ultra si până in primăvară am de gând sa-l schimb) de ce apare nou și dacă Seria S24 nu vine cu ceva deosebit și care sa ma impresioneze probail ma vad nevoit sa schimb și eu tabăra... m-ar interesa P60 pro (stiu ca nu s-au rezolvat in totalitate problemele cu Google dar s-au gasit solutii alternative care au devenit cat se poate de fiabile... un mare plus e camera de top, marimea si forma telefonului care mi se pare ideală) iau în calcul și noua serie Iphone Pro max (pana acum nu ma interesa,
mingea e inca in terenul Samsung pe de o parte, iar faptul ca americanii fac trecerea la USB C si poate mai micșorează din notch ar fi mari plusuri din punctul meu de vedere).

*ce nu îmi place la Samsung seria Ultra (ma interesează doar seria ultra/pro) e ca au făcut telefonul prea dreptunghiular/ascuțit la margini, practic imposibil de manevrat cu o mâna, ținut în buzunar in condiții normale. Apoi vad ca nu se grăbesc sa vină cu niște schimbări reale care au apărut deja pe piață: camera sub display, senzor de 1 inchi si diafragma variabilă (acestea 3 mi se par evoluții reale nu un procesor o idee mai rapid si alte artificii).

*dacă nu greșesc au scos recent Xiaomi un model, parca 13 și au bifat două criterii mai sunt enunțate, cel cu senzorul de 1 inchi plus camera cu diagragma variabilă, bravo lor. Iar faza cu camera selfie sub display e deja în curtea Samsung la seria Fold... ok au așteptat câțiva ani, sa ofere exclusivitate acelui model, acum a ajuns și la maturitate tehnologia, deci cred ca ar cam fi cazul sa o generalizeze.

*nu as lua Xiaomi deoarece am unele retineri legate de soft, de update-uri.. de la chinezi singurii care îmi plac ar fi Huawei (am deja casti si un smartwatch de la ei de care sunt mulțumit)

Deci în concluzie "bătălia" s-ar da între Huawei p60 pro, noul Iphone și S24 Ultra (pe surse cica ar reveni procesorul Exynos, nu stiu cat e de adevărat sau cat e manipulare ca sa se vanda seria S23)

Edited by raulrom1, 19 June 2023 - 08:45.


#7056
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Multumesc.Ai uitat de slotul de cardPosted Image. Daca nu o sa fiu multumit de el am timp de retur. S 21 ULTRA  inca face fata cu brio la tot. Samsung se tot invirte in jurul aceluias telefon de la seria S20 cu mici modificari anual. Daca marul este asa de ce sa nu fie si Samsung.Au renuntata aia la jack...hop si samsung si sunt o gramada de exemple.PROBLEMA ESTE CA TREBUIE SA VINA CU BATERIE DETASABILA....DIN 2024Posted Image

Edited by CORSARUL77, 19 June 2023 - 10:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate