Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung S21 Ultra

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7186 replies to this topic

#6931
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012

 mar1uscal1n, on 15 februarie 2023 - 10:48, said:

Pai nu le distrug ei cu buna stiinta? Mai rau ma ambitioneaza sa nu trec la seria urmatoare...

#6932
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017
Alt feature care nu a fost implementat mai jos de S23 series:

https://www.sammobil...source=telegram


E clar mesajul: cumpara nene telefonul nou, ca altfel nu pupi tot ce actualizam. Ma intreb daca asta nu saraceste de continut angajamentul Samsung de a oferi suport soft 4 ani post lansare. Adica aceeasi versiune One UI e diferita pentru fiecare serie, unele chestii sunt active, altele nu.... Totul e marketing. Mda...

Edited by Katos, 15 February 2023 - 15:34.


#6933
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017
Update: se pare ca totusi vom beneficia si noi de features-urile de pe S23U:


https://www.sammobil...source=telegram


Asteptam cu interes actualizarile viitoare.😁

Edited by Katos, 15 February 2023 - 17:04.


#6934
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Stai sa se mai vinda seria 23...asteptam...

#6935
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Ati observat imbunatatiri in privinta autonomiei dupa actualizarea la OneUI 5.1 ?

#6936
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017

 pykko, on 16 februarie 2023 - 11:39, said:

Ati observat imbunatatiri in privinta autonomiei dupa actualizarea la OneUI 5.1 ?
Eu da. Inca sunt in teste, revin. Deocamdata bateria in timpul apelurilor pare mai buna.

#6937
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Eu nu inteleg de ce ne forteaza Samsung sa trecem la o versiune de soft care este mai proasta decit ce avem si mai ales ca nu ne mai lasa sa revenim la ce am avut. Ne forteaza practic sa le cumparam urmatorul telefon care la rindul lui cind o sa apara altul o sa fie terminat tot prin soft...cica inbunatatiri.

#6938
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017
SoT dupa update la One UI5.1. E mai bun, inainte nu ma apropiam de 7 ore, cu usage pattern-ul meu.

E amuzant ca acum SoT e la fel cu al unor persoane care si-au luat S23U.🤣🤣🤣

Attached Files


Edited by Katos, 18 February 2023 - 08:59.


#6939
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

 Katos, on 18 februarie 2023 - 08:57, said:

SoT dupa update la One UI5.1. E mai bun, inainte nu ma apropiam de 7 ore, cu usage pattern-ul meu.

E amuzant ca acum SoT e la fel cu al unor persoane care si-au luat S23U.🤣🤣🤣
De curiozitate, scoti acelasi scor in benchmark-uri ca pe OneUI 5.0?
Sa nu fi umblat Samsung la frecventele CPU 😁

Edited by pykko, 18 February 2023 - 10:11.


#6940
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017

 pykko, on 18 februarie 2023 - 10:11, said:


De curiozitate, scoti acelasi scor in benchmark-uri ca pe OneUI 5.0?
Sa nu fi umblat Samsung la frecventele CPU 😁

Nu pot sa compar, nu am facut inainte de update teste, dar mai jos sunt cele obtinute acum dupa update. Daca are altcineva alte comparatii, sa ne spuna😁

Attached Files



#6941
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
@Katos: par sa fie in ton cu rezultatele medii pentru S21 Ultra pe Exynos (disponibile pe alte site-uri).

Aparent chiar au optimizat softul, ceea ce este grozav!

#6942
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 11.01.2005
a venit si pe orange One UI 5.1!

#6943
prof28

prof28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 06.01.2011
Dupa update-ul la UI 5.1, nu prea mai vin notificarile pe ceas huawei gt2 pro(in special pe whatsapp... mai are cineva probleme de genul asta?

#6944
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Nu....am watch 3 pro.Eu ma confrunt cu alta problema cu o singura persoana la apel. Dupa doua trei minute nu o mai aud. Cu alte persoane din lista de apeluri nu am probleme. Persoana respectiva ma aude in continuare pina inchid si sun din nou si nu mai sunt probleme. Persoana spune ca nu are probleme in alte convorbiri.Problema asta o am de cind am s21 ultra.

#6945
calin_trifan

calin_trifan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 03.03.2010
#prof28  si eu am aceeasi problema dupa update UI 5.1
pe  s21+gt2pro 🤣


Edited by calin_trifan, 22 February 2023 - 06:53.


#6946
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012

 CORSARUL77, on 21 februarie 2023 - 23:05, said:

Nu....am watch 3 pro.Eu ma confrunt cu alta problema cu o singura persoana la apel. Dupa doua trei minute nu o mai aud. Cu alte persoane din lista de apeluri nu am probleme. Persoana respectiva ma aude in continuare pina inchid si sun din nou si nu mai sunt probleme. Persoana spune ca nu are probleme in alte convorbiri.Problema asta o am de cind am s21 ultra.

Aceasta problema cu închiderea apelului si a faptului ca uneori persoana respectiva nu ma aude mi se mai întâmpla si mie. Culmea doar cu o singura persoană, de aceea tind sa cred că ar putea fi o combinație de la rețea (ambii am fost in Vodafone si ne-am portat in reteaua digi), am mai putea fi de la voce wi-fi (câteodata sunt fluctuații si se mai intreuoe apelul) sau ceva legat de smartphone, eu am S21 ultra iar ea un model mau vechi de Huawei (unde nu prea idi baga nasul la update-uri sau alte setari)

Edited by raulrom1, 22 February 2023 - 10:18.


#6947
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 20.12.2012
Dețin de doi ani acest minunat S21 Ultra și sunt mândru de el, pot spune că e ultimaul model de vârf de la Samsung care are cel mai bun vibe si feeling. Tocmai de aceea am decis sa mai trag de el un an și sa-l schimb în 2024, pana atunci ma bucur de el, până acum nu am avut nici o problemă majora, e ca nou!

Mai urmăresc și forumul S23 Ultra mai mult de curiozitate și ma amuză cum unii se duc asa de ușor după fentă și își schimba telefonul în fiecare an, sincer consider ca S21 Ultra a fost una din cele mai reușite ale serii ale coreenilor... in primul rând design-ul și manevrabilitatea mi se par cu mult mai bune decât la S22/S23 Ultra, apoi în acel an mult blamatul procesor exynos a fost foarte ok (nu se supraincalzea, bateria tine cam la fel).
Bonusul a fost ca imediat după lansare a scăzut prețul considerabil, practic la nici o luna în februarie l-am prins la 4300 de lei varianta cu 12Gb și 256 stocare... deci best buy! Cred ca va aduceți aminte, în acel an a fost wow.

S23 Ultra vine cu unele îmbunătățiri, acum înțeleg ca procesorul snapdragon este foarte performant si se bate de la egal la egal cu iphone (dar cu ce ma încălzește caci sunt doar test si cifree, in viata de zi cu zi personal nu ma ajuta, in schimb as puncta in mod deosebit optimizarea care se taduce prin autonomie superioară), bateria excelentă (dar si la S21 Ultra inca ma tine o zi lejer) și are ceva îmbunătățiri pe partea fotovin special noaptea.
Pe mine noul senzor de 200 mpx nu ma da pe spate (am butonat telefonul, m-am uitat si la review-uri) în schimb sper ca la anul sa implementeze acel senzor de 1 inchi și cu diafragma variabila, atunci zic că vor fi diferențe notabile și din punctul meu de vedere voi fi convins sa fac trecerea la noul model. Mai am o speranță legat de design, sper sa-l mai rotunjească sau în orice caz sa nu mai fie asa de lat și butucănos, aici aș paria ca seria S24 va face unele modificări, altfel se vor pierde clienți... lumea vrea constanță pe o parte dar și in același timp unele schimbări (ma dau exemplu, am mai multe huse si imi palce sa le schimb intre ele la cateva luni, parca pe undeva simti ca faci o schimbare... parca e alt telefon).

În concluzie, dragi colegi hai sa ne bucuram fiecare de telefonul pe care îl are și sa speram ca concurența va duce la inovație și preturi competitive!

Edited by raulrom1, 22 February 2023 - 10:52.


#6948
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
raulrom1....ai perfecta dreptate....poate seria 24 o sa fie ceva wow...pina atunci si eu ramin la acest minunat telefon.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate