Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ajutor pisoi infricosat

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View PostFriskey, on 10 ianuarie 2021 - 11:44, said:

Mai fa-i o baie ca sigur se relaxeaza.
Corect... Baia fortata niciodata nu-i iertata. Poate cand i-ai facut prima baie a crezut ca vrei sa-l inneci.

Edited by IcecreamAlex, 11 January 2021 - 21:41.


#38
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
Este foarte simpatic pisoiul, rabdare si sunt sigura ca se va imblanzi. Am experienta cu un pisic adoptat din curtea blocului.

Edited by kerkyra, 12 January 2021 - 10:43.


#39
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Baia l-a bagat in sperieti.
Avem impresia ca daca ii tratam ca pe oameni o sa raspunda mai bine.
Nope.

#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Am observat ca asta e tendinta naturala cand locuiesti cu animalul in casa, sa il incorporezi tot mai mult in familie.

Inainte ii consideram cam fraieri pe aia care dau mii de lei pe tot felul de operatii pentru animal, dar suportul emotional pe care il ofera pisica merita. E 300 de lei sedinta la psiholog, 1000 sa operezi pisica de cancer nu e mare lucru.

Uitasem de ce am vrut sa postez. Deci asa e si cu baia, daca mie imi place de ce nu i-ar placea si acestui membru al familiei? Daca eu pot manca sarmale de ce n-ar putea si pisica, doar e animal si vad ca-i plac?

E necesar ca posesorii de pisici sa citeasca macar o carte despre ele, dar nu se prea intampla.

#41
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Hai sa nu exageram, nu pățește nimic daca ii faci o baie. E o operație uzuala cand o duci la veterinar si e plina de purici si de mizerie. Unele suporta mai bine, altele mai putin bine, dar daca flocoasa vrea sa stea in casă cu oamenii trebuie sa treaca peste asta.
E speriata pentru ca nu e invatata cu oamenii, nu din cauza baii.

P.s. Stai sa vezi ce fun e cand flocoasa are viermi inelari si trebuie sa ii faci baie zilnic.

#42
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu e necesara baia, daca pisica chiar e terorizata o poti peria si in cateva zile i se curata complet blana oricat de murdara ar fi.

#43
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
[ https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRaACwBeDKMpjAibKw-SZ73pX9G6fkOGAJD8w&usqp=CAU - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#44
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Pe naiba nu e necesara, imi venise într-o noapte motanul plin de noroi, parca sd tăvălise ca un purcel. Cum sa il las câteva zile asa, pai el era invatat sa doarma in pat cu mine. Mai ales ca si mirosea a ulei auto uzat, care nici o sansa sa dispara singur. De 3 ori l-am săpunit si chiar daca a comentat el putin, i-a trecut repede cand a intrat in patura.

#45
Iceman73

Iceman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.05.2006
Exact.. noi cand l-am luat era imbacsit de praf de carbune si mizerie.. cum sa nu-l spal? putea de la o posta :) :)  Labutele lui albe bateau spre negru....

#46
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Asa am vazut niste voluntari de la un ONG facand. Consider ca e o alternativa buna daca pisica e terorizata de apa.

#47
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Poate ca pisicile alea nu stateau in cada, ci in custi separate. In casa trebuie sa o speli rapid. Uite, in decembrie a plouat aproape nonstop. Flocoasele mele mai vor afara, asa sunt invatate. Ce sa le fac cand vin cu noroi pe labute, sa astept sa se curete singure sau la le fac cunostiinta cu chiuveta. Nu le place, dar daca ies de cateva ori pe zi, cum crezi ca va arata interiorul casei? Nu le plece apa, dar nu se supara, le trece rapid.

View PostIceman73, on 12 ianuarie 2021 - 14:49, said:

Exact.. noi cand l-am luat era imbacsit de praf de carbune si mizerie.. cum sa nu-l spal? putea de la o posta :) :)  Labutele lui albe bateau spre negru....
Tu mai bine bucură-te cat mai e timid, ca daca ii trece, dai de dracu 😁. Eu imi aduc aminte cu nosralgie cat de linistite erau flocoasele prima data fata de ce poame nebune  acum. Bradul nu a scapat neflocait, dar asa e când ai pisici.

#48
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Pisicilor tale nu le place, dar sunt obisnuite. In cazul de fata era un pui si asa destul de traumatizat.

In realitate nu stim cat l-a afectat, e doar o posibilitate.

#49
Iceman73

Iceman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.05.2006

View Postlucifer76, on 12 ianuarie 2021 - 15:18, said:

Poate ca pisicile alea nu stateau in cada, ci in custi separate. In casa trebuie sa o speli rapid. Uite, in decembrie a plouat aproape nonstop. Flocoasele mele mai vor afara, asa sunt invatate. Ce sa le fac cand vin cu noroi pe labute, sa astept sa se curete singure sau la le fac cunostiinta cu chiuveta. Nu le place, dar daca ies de cateva ori pe zi, cum crezi ca va arata interiorul casei? Nu le plece apa, dar nu se supara, le trece rapid.


Tu mai bine bucură-te cat mai e timid, ca daca ii trece, dai de dracu ��. Eu imi aduc aminte cu nosralgie cat de linistite erau flocoasele prima data fata de ce poame nebune  acum. Bradul nu a scapat neflocait, dar asa e când ai pisici.
Ii aduc eu aminte cine-i da de mancare Posted Image Posted Image
By the way situatia se imbunatateste dar in continuare cauta sa se ascunda dupa fotolii si nu vine cand il chem... Mai nou il mai pacalim cu undita si daca avem rabdare iese la joaca...

Edited by Iceman73, 12 January 2021 - 17:10.


#50
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Pisica nu e caine, nu vine cand o chemi decat daca ai mancare in mana.

#51
Iceman73

Iceman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.05.2006

View PostMizu, on 12 ianuarie 2021 - 17:21, said:

Pisica nu e caine, nu vine cand o chemi decat daca ai mancare in mana.
Stiu .. nici cu mancare nu vine :) :)

#52
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostIceman73, on 12 ianuarie 2021 - 17:08, said:

Ii aduc eu aminte cine-i da de mancare Posted Image Posted Image
Daca e satula, mai greu.

View PostIceman73, on 12 ianuarie 2021 - 17:08, said:

By the way situatia se imbunatateste dar in continuare cauta sa se ascunda dupa fotolii si nu vine cand il chem... Mai nou il mai pacalim cu undita si daca avem rabdare iese la joaca...
Tine-o langa tine sa se invete. Acum sa nu patesti ca mine cu rusoaica mea, nu reusesc sa scap de ea, ar sta numai pe mine toata ziua si noaptea. De asta ti-am zis sa te bucuri de ultimile clipe de liniste.

View PostMizu, on 12 ianuarie 2021 - 17:21, said:

Pisica nu e caine, nu vine cand o chemi decat daca ai mancare in mana.
Depinde cum le educi. Ale mele vin. Spera sa le pice ceva dar se multumesc si cu o mangaiere.

#53
Iceman73

Iceman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.05.2006
Maine se face o saptamana de cand e cu noi...

Attached Files



#54
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 14.03.2006
E un frumusel pisoiul, sa va bucurati de el!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate