Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Portare Telekom -> Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
O sa ma duc saptamana viitoare sa fac portarea din Telekom pe Orange PreyPay intr-un Orange Shop, reduceri la telefon nu am l-am luat la liber.
Sigura chestie ar fi sa imi umfle factura pe ultimele 7 zile de contract 08.01-14.01.2021.

 bluesnake, on 11 decembrie 2020 - 16:10, said:

Anul asta prin primavara. Vezi sa nu aiba clauze de genul ca abonamentul se reinoieste automat daca nu-i notifici de incetare.

Succes!

Apropo, si eu am Yoxo, tot ala de 39 ca a fost in oferta si in octombie, noiembrie, si acum in decembrie... Posted Image Totul ok cu ei deocamdata.
Ce sa mai reinoiasca? Dupa ce se face portarea se reziliaza automat cel cu Telekom.
Doar nu merge abonamentul inainte fara numar.Posted Image

"În urma portării, contractul încheiat cu furnizorul de la care ai plecat încetează. Cererea de portare reprezintă o solicitare de încetare a furnizării serviciilor de telefonie de către furnizorul donor." http://www.portabili...bări-frecvente

Edited by Papillon_, 11 December 2020 - 16:21.


#20
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 30.09.2014
Vezi ca Telekom îți baga niște facturi umflate după portare. Am pățit cu ai mei când au portat fix.ul ( tv + cablu) după a n.spea  scumpire . Deși scria clar ca poți rezilia au emis niște facturi de peste 500 lei,! Le-am scris un "angry" mail și au stornat cică a fost o greșeală! Merg la plesneala, dacă tine ok, dacă nu....

#21
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 29.06.2005
Pentru facturile umflate ulterior exista ANPC. Apelati cu Incredere.

Attached Files



#22
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@florinel: ANPC isi face treaba, doar sa fie intemeiata reclamatia. Daca al nostru coleg are baza pentru reclamatie, 100% castiga, dar doar sa nu aiba stelute pe care nu le-a citit.

#23
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Am asteptat pana la urma sa expire abonamentul si am fost azi sa fac portarea, la inceput au fost ceva probleme le tot refuza portarea nu stiu de ce dar pana la urma au reusit sa faca cererea.
Pe 19 ianuarie ar trebui sa se finalizeze

Primul consultat orange ma tot mintea ca nu se poate sa ma portez de pe abonament pe pre pay, vroai sa imi faca abonament orange desi eu i-am zis clar ca vreau sa trec pe yoxo.
Asa ca am vorbit cu altcineva din magazin si bineinteles ca se poate, trebuia doar sa cumpar o cartela pre pay.

#24
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Gata am terminat cu portarea, a durat 4 zile lucratoare, mai stau pana pe 14 februarie pe PrePay cand imi expira optiunea si apoi trec pe Yoxo 39.

Edited by Papillon_, 21 January 2021 - 15:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate