Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 

Plata bransament gaze

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

View Postgushpi, on 11 ianuarie 2021 - 09:27, said:

țeava de pe drumul din fața casei mele este „trasă” de un vecin, și a plătit la distrigaz (acum un an) 28000 lei/ 90 metri
dacă io fac cerere de branșare anul ista, cine va plăti juma din țeava vecinului?
(că până la legea asta nouă, io ar trebui!)
Acu serios, e de la obraz sa iti intrebi vecinul ce si cum. Prin absurd, daca nu ai plati, ar fi de caca, mai ales ca sunteti vecini.... o sa fie râcă între voi pentru... ce? Bani? Aiurea.

#20
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018
Nu ai inteles speta. De platit cineva plateste. Intrebarea era cine, nu daca. Merita intrebat official, poate platesc ei. Dar cred ca despagubirea e vazuta ca un cost de extindere de retea si parca aia nu e acoperita de noua prevedere.

#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,136
  • Înscris: 17.01.2012

View PostScurthea211, on 11 ianuarie 2021 - 11:05, said:

Nu ai inteles speta. De platit cineva plateste. Intrebarea era cine, nu daca. Merita intrebat official, poate platesc ei. Dar cred ca despagubirea e vazuta ca un cost de extindere de retea si parca aia nu e acoperita de noua prevedere.

merci!
am descărcat documentul, dar încă nu l-am cercetat tot...

...dar ar fi mișto să plătesc 14000 în 5 ani... sau în cât vor ei..., dar pe toți grămadă nu-i dau!

#22
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 16.01.2020
Tu il despagubesti pe cel care a facut extinderea pe banii lui. Distrigazul te va instiinta ca te vei lega in extinderea finantata de el, iar tu vei rezolva cu despagubirea pe cale amiabila sau prin judecata.



#23
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,136
  • Înscris: 17.01.2012
...deci rămân la AC și peleți... :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate