Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

De ce Plex nu poate reda anumie filme?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Aproape orice film as reda prin Plex functioneaza perfect redate pe TV din laptop....dar nu inteleg de ce unele filme(foarte rar din fericire) apare un bufering ingrozitor si nu mai poti vede nimic...
Ce pot avea acele filme? Nu au fisiere corupte sau altceva si cu toate astea....

Edited by Valmont43, 17 November 2020 - 22:42.


#2
corsair400r

corsair400r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 21.08.2014
depinde cum a fost codat acel film in mkv

#3
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,695
  • Înscris: 17.01.2008
Ce rezolutie nativa au acele filme?
Cumva 4k? Pentru asta iti trebuie Laptop teapan...

Alte motive.... cum intreba si colegul, ce codec-uri gasesti in containerul mkv?

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,631
  • Înscris: 30.08.2017
Am avut si eu problema asta cu Plex pe HTPC vs Receiver vs LG B8...practic LG-ului nu-i placea ce primea de la Plex via receiver iar Plex facea transcoding, si de aici buffering-ul. Sunetul ar fi o posibila problema, al meu receiver nu stie Dolby Atmos, de exemplu, astfel ca a trebuit ca sunetul sa il scot din HTPC direct catre TV, fara sa-l mai trec prin receiver. Daca nu ma insel am mai avut o situatie cand problema venea de la subtitrari, dar nu imi mai aduc aminte detaliile.

Edited by george_alexandru, 17 November 2020 - 22:59.


#5
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 10.09.2007
Eu folosesc SmartShare pe LG B9 (oled) si tot la fel sunt niste probleme cu anumite mkvuri (parca) encodate de pe Appletv si nu inteleg care sa fie faza. Fata de Plex recomand sa incerci si acest DLNA Smartshare, merge si cu samsung fara probleme ;)

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 Al3xandrus, on 17 noiembrie 2020 - 23:42, said:

Merge cu orice, inclusiv Android SmartShare de la LG.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate