Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Oferta enel fix online salut

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

 brebnl, on 01 februarie 2021 - 18:23, said:

Hehe, încep sa se miște lucrurile!

Acelasi mail am primit si eu ieri.
Deci dupa 2 luni abia urmeaza sa intre noul contract la procesare...

In cazul meu pt un client existent, unde practic nu trebuie facut mare lucru....
Pfffffffffffffffffff

#74
lbanias

lbanias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 21.07.2004
Ma tot uit pe aici nedecis si vad ca 0.6 e un pret bun. Socotesc pe ultimele 6 luni facturile si imi iese aprox 0.65 lei in conditiile in care am factura pe care nu scrie ''piata concurentiala"  - contract nou in 2019.  Parintii mei cu contract vechi si factura concurentiala (nu au cerut nicodata schimbare)  au 0.8 - 0.9 , socrii mei , la fel, concurentiala 0.8 - 0.9 . Ce imi scapa aici ??? Ok... inca nu a venit factura de anul acesta, e pe 2 luni cumulata, dar  totusi, ai batrini ai 0.9 cu concurentiala ???

#75
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Probabil au abonament /zi iar de aici ceva bani în plus /lună. Sunt abonamente și cu cca 20 lei/lună cu tot cu tva, plus preț mare pe kw

#76
lbanias

lbanias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 21.07.2004
Da, merci de idee! Abonament de aprox 20 lei, 0.9 lei si Enel fix anual la ai batrini cu concurentiala. Dar nedumerirea mea e referitiare la locul meu de consum, am acum 0.69 lei (ceea ce nu e rau, e ca in vara). Astept scumpirea sau ramine asa? Asta in conditiile in care nu scrie pe fatura ca e concurentiala si nici tipul de abonament ca la parintii mei. Nu imi este clar daca stau pina in aprilie sa vad costuri marite sau sa cer acum schimbare la  Enel fix online. Ce e cu termenul ala limita, nu mai pot trece la alt furnizor oricind vreau?

#77
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
Pai fa o simulare pe anre sa vezi ce e mai rentabil, poate schimbi furnizorul.  Oricum am înțeles ca facturile vor veni mai scumpe pe universal (deja la unii au și venit pt ianuarie )

#78
lbanias

lbanias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 21.07.2004

 kelppa, on 05 februarie 2021 - 13:27, said:

Pai fa o simulare pe anre sa vezi ce e mai rentabil, poate schimbi furnizorul.  Oricum am înțeles ca facturile vor veni mai scumpe pe universal (deja la unii au și venit pt ianuarie )
Am facut si mi-a iesit cam aproape de cel mai bun pret acolo... De aia is nedumerit, ca inca nu mi-a venit factura pe anul asta cu +26% cum ziceau ei ca e in Banat. Daca chiar o fi cu mult plus , parca ma tenteaza un Nova.

#79
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Cei care a-ti facut contract cu enel va fost activat contractul,eu am semnat cu ei in 31 decembrie si nu am primit nimic ,la telefon imi spun de fiecare data ca nu au primit datele de masura din partea operatorului .

#80
gache_cristian

gache_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.03.2009
Contract semnat in 15 ianuarie, trecut de la reglementat la concurential, activat in 29 ianuarie cu valabilitate din 01.01.2021. Deja am primit factura pe ianuarie cu pretul din noul contract. Inainte de a semna ai fost pe concurential? Am observat ca pe cei din concurential nu prea ii baga in seama.

Edited by gache_cristian, 08 February 2021 - 20:36.


#81
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

 gache_cristian, on 08 februarie 2021 - 20:30, said:

Contract semnat in 15 ianuarie, trecut de la reglementat la concurential, activat in 29 ianuarie cu valabilitate din 01.01.2021. Deja am primit factura pe ianuarie cu pretul din noul contract. Inainte de a semna ai fost pe concurential? Am observat ca pe cei din concurential nu prea ii baga in seama.
Ai fost la Enel probabil de asta,eu vin de la electrica furnizare

#82
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

 JAWS, on 02 februarie 2021 - 10:19, said:

Acelasi mail am primit si eu ieri.
Deci dupa 2 luni abia urmeaza sa intre noul contract la procesare...

In cazul meu pt un client existent, unde practic nu trebuie facut mare lucru....
Pfffffffffffffffffff

Niciun raspuns pana acum. Ditamai "colosul", cum se spunea pe alt topic ,nu e in stare sa proceseze o cerere intr-un timp rezonabil.
In conditiile in care SRL-urile alea care pot "sa fuga cu banii platitorului cinstit de taxe" raspund in max o saptamana la orice cerere de client nou, unde trebuie sa te uiti pe acte, cvc-uri, access in platforme etc...

#83
gache_cristian

gache_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 28.03.2009

 prison, on 08 februarie 2021 - 21:40, said:

Ai fost la Enel probabil de asta,eu vin de la electrica furnizare
Da, nu am schimbat furnizorul.

#84
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019
Buna ziua,am primit email cu noile condiții economice enel.
Parintii mei au un consum de 250kw lunar.
Care oferta este mai potrivita la enel? Nu ma pricep si de aceea cer parerile dumneavoastra.
Va multumesc.

#85
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 16.03.2011

 Alexiaz, on 24 mai 2021 - 10:02, said:

Buna ziua,am primit email cu noile condiții economice enel.
Parintii mei au un consum de 250kw lunar.
Care oferta este mai potrivita la enel? Nu ma pricep si de aceea cer parerile dumneavoastra.
Va multumesc.
Enel fix online e cel mai mic,ma rog a explodat si el

#86
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 02.07.2019
Consumatori,vi se pregateste ceva! Posted Image

#87
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,400
  • Înscris: 03.03.2016
Actualizarea preturilor, evident în sus

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate