Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

achizitie telefon pana in 4000

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
megatron2011

megatron2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 29.09.2011
Bunã vreau sã schimb telefonul vechi un Sony xz2 și am ales 2 modele Asus rog phone 3 și Nubia red magic 5g acum ar fi și Samsung s20 ultra dar nu știu ce sã aleg
.

#2
Vlad17_

Vlad17_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 29.09.2018
Pai depinde la ce il vei folosi. Daca vrei gaming, alege Asus Rog Phone 3, daca il iei pt fotografii, sa vezi video, browsing si chias sa te si joci pe el, Samsung e o alegere buna. Eu dintre astea doua as alege, deoarece Nubia Red Magic se gaseste numai pe piata neagra deci nu vei avea garantie la un service autorizat in Romania. Mie imi place Samsung pt functionalitate (Samsung Dex, software family-friendly, baterie buna, chiar daca e o disputa despre procesoarele lor Exynos vs Snapdragon, nu o sa vezi o diferenta mare in utilizare obisnuita, Rata de refresh a ecranului se ajusteaza automat pt limitarea consumarii bateriei). Asus Rog este un telefon veritabil pt gaming la care i poti adauga joystick si alte accesorii, are un ecran ff bun, dar pt ca are conectivitate 5G si un ecran de 144hz, se va descarca cam repede bateria. Dintre cele trei eu as alege Samsung. Numai bine Posted Image

#3
megatron2011

megatron2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 29.09.2011
am avut samsung s10+ anu trecut si am avut o problema cu el dupa 5 luni mi-a aparut avertizare cu apa la portul usb .e mai bun asus decat nubia

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,359
  • Înscris: 13.01.2011
Jocuri, jocuri zici, asta văd eu.
Să zicem că mă întorc în timp, 20, 30 de ani, am ocheanele de atunci, foarte bune, cheful de joacă activ, iar oferta de telefoane ar fi cea de azi.
Aș alege Asus, arată tineresc, este făcut să zburde în jocuri, etc.

Acum, mai pensionar așa, beteag la ocheane, fără mult chef de joacă, prooobabil, dar nu obligatoriu, Samsung, pentru ecranul mare, puțin pentru foto, DAAAr doar dacă știu că nu se pune în genuche", după în timp, cum am mai pățit sau au pățit unii după un timp.

Deeci, greu, foarte greu de dat un sfat, dacă nu ne dai un profil, măcar aproximativ, al persoanei ,,care este "... dumneavoastră  ;)

#5
megatron2011

megatron2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 29.09.2011
as vrea sa faca cate putin din toate   singurele jocuri pe care le joc sunt pubg free fire fortnite

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,359
  • Înscris: 13.01.2011
În cazul ăsta, în care toate duc jocurile alea, fără probleme, mai rămîne de ales aspectul fizic dorit.
Mai mic, ușor de manipulat, design ușchit, parcă și ceva accesorii... Asus.
Nevoia de ecran mare, design conservator/cuminte = Samsung.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate