Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 

Promisiunile si realizarile Clotildei Armand, primar al Sectorului 1

* * - - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
8399 replies to this topic

#8155
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 21.04.2007

View Postmarius21, on 14 martie 2024 - 23:09, said:



Nu sunt fan Clotilde, cred ca este evident. Totusi remarcile de genul acesta legate de look nu sunt ok dpmdv.
Look-ul nu era oglinda sufletului ?
Sau acum nu este valabil ?

#8156
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,265
  • Înscris: 06.01.2009

View PostCONSTANT1708, on 14 martie 2024 - 23:14, said:

Look-ul nu era oglinda sufletului ?
Sau acum nu este valabil ?
uita-te la fata lu' ciolacu, grindeanu sau tudose si fa o comparatie. Ia vezi, cine iese mai bine din comparatia asta?

#8157
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,666
  • Înscris: 28.12.2005

View PostCONSTANT1708, on 14 martie 2024 - 22:36, said:

Pentru fani.
Vi se pare că acesta.. persoană înțelege ce face sau unde trăiește?

nu conteaza cum arata, ca nu e concurs de miss, dar ai fi surprins de cat de dura si ancorata in realitate e madammePosted Image

Edited by noris08, 14 March 2024 - 23:57.


#8158
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,823
  • Înscris: 21.03.2020

Quote

��Sectorul 1: peste 100 de blocuri reabilitate în mandatul lui Clotilde Armand.
�� Alte 100 de blocuri trebuie reabilitate dar proiectul este blocat de coaliția PNL-PSD din consiliul local al Sectorului 1.
��️Primarul Sectorului 1 continuă demersurile necesare pentru consolidare și reabilitare.
uslamistii sunt doar cu ciordeala. distrugerea si blocajele!

Clotilde Armand,

Quote

,,A zis CSM să-mi tăiați netul și să nu mai scriu pe Facebook despre cum i-am prins pe unii că au schimbat 4 procurori până au găsit unul care să mă ancheteze.
Tocmai am văzut că biroul de presă al CSM a emis al treilea comunicat de presă despre mine în ultimele 24 de ore. Un lucru fără precedent până acum. Într-un fel mă bucur că sunt citită aici pe Facebook de către sistemul Savonea.
Dar! Ce n-a reușit să răspundă opiniei publice conducerea CSM este asta: de ce a fost nevoie de 4 procurori schimbați în cazul meu pentru a găsi unul care să mă facă suspectă și inculpată fără nicio probă? Trebuia să facem plângerile aici pe Facebook deoarece magistrații CSM văd că răspund mai prompt decât prin registratură. Este halucinant cum alege CSM să comunice public date pe care eu le soclicitam în urmă cu jumătate de an fără să primesc vreun răsuns.
Bon. Acum să trecem la lucruri mai serioase.
Premierul Marcel Ciolacu a anunțat încă din decembrie 2023 (video în comentarii), în prime time, că un primar USR a fost trimis în judecată! Un caz la indigo cu cel al ministrului Justiției, Cătălin Predoiu, care s-a antepronunțat și l-a „achitat” pe soțul fostei șefe DIICOT, înainte de a se da sentința definitivă.
Având în vedere că nici până în prezent niciun primar USR nu a fost trimis în judecată, cer în mod public ca CSM să se autosesizeze cu privire la declarațiile lui Marcel Ciolacu privind încălcarea independenței Justiției.
Premierul PSD era destul de sigur pe el când anunța trimiterea în judecată a primarului USR, avea informații certe.
Am speranța că parchetele nu sunt subordonate coaliției PSD-PNL conduse Marcel Ciolacu și Nicolae Ciucă, și fac la ordin dosare membrilor USR, deoarece unul dintre principiile esențiale ale statului de drept este separația puterilor în stat.”

Posted Image

Asta nu e Premerul meserias-covrigar care anunta 6 miliarde datorii in Canada? Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 15 March 2024 - 10:36.


#8159
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,500
  • Înscris: 08.12.2006

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 15 martie 2024 - 10:33, a scris:

Clotilde Armand,

Citat

.A zis CSM să-mi tăiați netul și să nu mai scriu pe Facebook despre cum i-am prins pe unii că au schimbat 4 procurori până au găsit unul care să mă ancheteze.
Păi nu a spus doamna primar că nu mai are net de pe 7 martie? https://www.digi24.r...eamului-2714067
Chiar, a închis primăria sau funcţionează aşa, fără net, fără pază, fără utilităţi?

#8160
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,823
  • Înscris: 21.03.2020
O sa aveti o pleiada de valorosi uslamisti contracatindati la sectorul 1. Nu stiu de ce va plangeti...

#8161
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,774
  • Înscris: 07.02.2003
https://www.news.ro/...024031721530253
"Iar bariera pe strada pe care sta Dana Budeanu. Clotilde Armand a dat-o jos iar: „Sunt persoane care cred ca daca au influenta mediatica si prieteni la nivel inalt in politica au dreptul sa ia in stapanire domeniul public”" Posted image

[ https://i0.1616.ro/media/2/2701/33586/21530253/1/bariera.jpg?width=860 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Primarul Sectorului 1 Clotilde Armand a declarat că „sunt persoane care cred că dacă au influenţă mediatică şi prieteni la nivel înalt în politică au dreptul să ia în stăpânire domeniul public” şi a amintit despre închiderea abuzivă, de două ori, de pe Intrarea Urali, care este aproape de Piaţa Română, cu o barieră pe care a fost montat un girofar, pe care le-a desfiinţat de fiecare dată. Ea a adăugat că, miercuri dimineaţă, a fost montată în mod ilegal o poartă de fier şi a dat imediat ordin Poliţiei Locale Sector 1 şi ADP Sector 1 să o demonteze. Edilul Sectorului 1 i-a anunţat pe proprietarii barieirei că a făcut plângere penală pentru încălcarea repetată a normelor de urbanism şi efectuarea de lucrări neautorizate în zona drumului public."

Edited by andreic, 20 March 2024 - 20:27.


#8162
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,495
  • Înscris: 31.08.2006

Vizualizare mesajandreic, pe 20 martie 2024 - 20:26, a scris:

https://www.news.ro/...024031721530253
"Iar bariera pe strada pe care sta Dana Budeanu. Clotilde Armand a dat-o jos iar: „Sunt persoane care cred ca daca au influenta mediatica si prieteni la nivel inalt in politica au dreptul sa ia in stapanire domeniul public”" Posted image


                                                    Am vazut faza asta la B1 TV. E ireal ce se intampla in tarisoara care este. Ar fi interesant de aflat cum a justificat Dana Budeanu inchiderea acelei strazi ? Nu ca ar avea vreo justificare asa ceva.

#8163
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,003
  • Înscris: 10.01.2023
Dana Budeanu e trompetă pesedistă. deci știe că are spate politic și nu se atinge nici un polițist sau procuror de ea
de aia își permite să facă astea.

cu astfel de oameni nu merge decât cu bâta. la fiecare ridicare de gard, intrat cu buldozerul a doua zi în el
o să se plictisească să tot închidă acolo

#8164
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,006
  • Înscris: 14.09.2004
Pai ce domne doar aia din deal sa isi puna bariera? Pai si Dana WCeanu poate...

https://www.hotnews....facut-dorit.htm

#8165
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 22.11.2007
Nu știu de cazul de la Patriarhie dar in cazul de la Piata Romana eu nu înțeleg de ce nu se face dosar penal pentru blocarea circulației publice. Exista aceasta infracțiune in codul penal si pare perfect aplicabila in cazul blocării unui drum public

Edited by bossake, 22 March 2024 - 04:13.


#8166
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,823
  • Înscris: 21.03.2020

View Postandreic, on 20 martie 2024 - 20:26, said:

https://www.news.ro/...024031721530253
"Iar bariera pe strada pe care sta Dana Budeanu. Clotilde Armand a dat-o jos iar: „Sunt persoane care cred ca daca au influenta mediatica si prieteni la nivel inalt in politica au dreptul sa ia in stapanire domeniul public”" Posted Image

[ https://i0.1616.ro/media/2/2701/33586/21530253/1/bariera.jpg?width=860 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Primarul Sectorului 1 Clotilde Armand a declarat că „sunt persoane care cred că dacă au influenţă mediatică şi prieteni la nivel înalt în politică au dreptul să ia în stăpânire domeniul public” şi a amintit despre închiderea abuzivă, de două ori, de pe Intrarea Urali, care este aproape de Piaţa Română, cu o barieră pe care a fost montat un girofar, pe care le-a desfiinţat de fiecare dată. Ea a adăugat că, miercuri dimineaţă, a fost montată în mod ilegal o poartă de fier şi a dat imediat ordin Poliţiei Locale Sector 1 şi ADP Sector 1 să o demonteze. Edilul Sectorului 1 i-a anunţat pe proprietarii barieirei că a făcut plângere penală pentru încălcarea repetată a normelor de urbanism şi efectuarea de lucrări neautorizate în zona drumului public."
Pentru blocarea unui drum public se face dosar penal... Plangere penala lu Fataloaica fara sa mai piarda timpul.

#8167
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,500
  • Înscris: 08.12.2006

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 22 martie 2024 - 10:47, a scris:

Pentru blocarea unui drum public se face dosar penal... Plangere penala lu Fataloaica fara sa mai piarda timpul.

Vizualizare mesajandreic, pe 20 martie 2024 - 20:26, a scris:

Edilul Sectorului 1 i-a anunţat pe proprietarii barieirei că a făcut plângere penală pentru încălcarea repetată a normelor de urbanism şi efectuarea de lucrări neautorizate în zona drumului public."


#8168
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,823
  • Înscris: 21.03.2020

View Postgeo76com, on 21 martie 2024 - 21:55, said:

Pai ce domne doar aia din deal sa isi puna bariera? Pai si Dana WCeanu poate...

https://www.hotnews....facut-dorit.htm
Impresionant, sa pazesti cotetul BORului cu jandarmeria... zici ca e ambasada americana acolo!!!

Ar trebui sa fie parcare cu plata pentru public, nu privata pentru barbosi talibani....

totusi aia nu apartine de Sect. 1... ca probabil Clotilda le dadea peste bot demult!

#8169
marius21

marius21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,375
  • Înscris: 12.07.2008
Un articol interesant .

https://www.hotnews....24-cheltuie.htm

Primaria S1 este codasa Bucurestiului la fonduri UE ( inclusiv PNRR ) . Se ia de mana cu Piedone.

In alt sector , tot cu primar USR avem fonduri de 6.6 ori mai mari . Fruntas la atragerea de fonduri UE ( inclusiv PNRR ) eate sectorul  4 cu o suma de apox  17.8 ori mai mare ca cea a Clotildei.

Presupun ca nu vorbim de furturi in cazul fondurilor UE ( inclusiv PNRR ) deci incapacitatea atragerii banilor europeni inseamna incapacitate manageriala  


#8170
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,079
  • Înscris: 12.06.2004
Ceva in genul asta:
https://primariasect...-in-sectorul-1/

Dupa care: vai, Clotilde nu face, il vrem pe Diamante inapoi! :rolleyes:

#8171
marius21

marius21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,375
  • Înscris: 12.07.2008

View PostKunzite, on 25 martie 2024 - 13:26, said:

Ceva in genul asta:
https://primariasect...-in-sectorul-1/

Dupa care: vai, Clotilde nu face, il vrem pe Diamante inapoi! :rolleyes:

Nu a spus nimeni de diamante.

Primarul S2, tot USR este capabil sa atraga fonduri europene. Doar Clotilde nu.



#8172
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,079
  • Înscris: 12.06.2004
Ba eu am zis. Iar Diamante este esential in toata povestea asta.
Diferenta dintre Sectorul 1 si Sectorul 2 e ca primul a fost blocat de la inceput.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate