Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Alegerile democratice, votul, din punct de vedere crestin.

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
400 replies to this topic

#379
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 mario_bril, on 16 decembrie 2020 - 20:24, said:

Dude, participi cumva la vreun studiu de sondare a opiniei publice cu privire la vot?
e strict secret studiu. :P

#380
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
tu, care patrunzi cele de nepatruns pui intrebari asa lumesti?

#381
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Fane, on 16 decembrie 2020 - 21:29, said:

tu, care patrunzi cele de nepatruns pui intrebari asa lumesti?
pe mario il intrebi? Posted Image sau pe mine? Posted Image

#382
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
retoric, dude, retoric.

#383
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Fane, on 16 decembrie 2020 - 23:42, said:

retoric, dude, retoric.
incet incet te deprinzi sa meditezi cu voce tare, ca religiosii... :P

#384
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
dap, cand nu-mi iau medicatia mai patesc si eu...

#385
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
:D


la varsta asta esti deja pe ulei? :P

#386
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
Da, imbatranesc. Tu ce scuza ai?

#387
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Fane, on 17 decembrie 2020 - 11:46, said:

Da, imbatranesc. Tu ce scuza ai?
mie mi s-a terminat motorina, si am completat cu umpic de uloi. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 17 December 2020 - 16:55.


#388
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

 nico123, on 16 decembrie 2020 - 18:47, said:

Nu Dude o sa fi tu lovit rau daca nu gandesti. Stim ca dregatoriile si conducerile se dau cu Diavolul sau antihristul dar noi si familiile noastre ce facem?
Atata timp cat dregatoriile si conducerile imi tin postul de politie in capul strazii sunt mai ferit de hoti si talhari . Daca nu sunt astia cu politia, hotii, talharii , violatorii si criminalii sigur vor venii peste familia mea , prefer sa am cat de cat o  aparare chiar daca este proasta si neavenita dar macar ca este de ochii lumii ca vai de politia din ziua de azi. dar exista.,
Nu stiu daca ma intelegi dar este altceva decat daca nu ar fi deloc.


Credința că postul de poliție din capu străzii e impedimentu major pentru ăia care te-ar fura și tâlhări și viola e de-o naivitate sumbră. Indică din păcate lipsuri mari în a ști despre cum îi cu postu ăla... cine-s dregătorii, polițaii, cine-s tâlharii și criminalii, ce fac aceștia, unde și când și mai ales de ce. Că apoi înțelegi. Cum îi.
Dacă polițaii nu te-ar aresta ca pe un criminal pentru asta, într-un mediu nesigur ai fi probabil echipat, adică înarmat corespunzător și toți ceilalți la fel și toată lumea ar ști asta și în consecință nime n-ar face plua mare. Dumitale ți se pare probabil o suferință atroce numa să visezi să te gândești la asta, te năpădesc instantaneu clișee cataclismice cu mad-max orgii sălbăticii publice stive de horror care umpu străzile, de nedescris, haos imposibil. Io te sfătuiesc bine,nesolicitat dar gratis, să reflectezi și să cercetezi cu seriozitate și să te rogi, pentru binele matale și-al ălor dragi, pentru cât mai puțină și jalnică și pierdută-n amintiri palid-tenebroase minusculă poliție de stat posibilă ever.
Eu înțeleg că o astfel de credință ca a dumitale nu reprezintă omul, ci virusu din gândire implantat, cu sârguință și uneori devotament prin grădinița pentru 3-22 și familie și prieteni chiar, care-ți suprascrie peste programu natural original care-ți zice că tu îți ești stăpân și responsabil pe pământ și toți oamenii îs ca tine aia că totuși ... oare chiar? ... nu mai bine să... unii-așa ș-alții...? Of.

#389
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009

 Robert180374, on 17 decembrie 2020 - 22:10, said:



Credința că postul de poliție din capu străzii e impedimentu major pentru ăia care te-ar fura și tâlhări și viola e de-o naivitate sumbră. Indică din păcate lipsuri mari în a ști despre cum îi cu postu ăla... cine-s dregătorii, polițaii, cine-s tâlharii și criminalii, ce fac aceștia, unde și când și mai ales de ce. Că apoi înțelegi. Cum îi.
Dacă polițaii nu te-ar aresta ca pe un criminal pentru asta, într-un mediu nesigur ai fi probabil echipat, adică înarmat corespunzător și toți ceilalți la fel și toată lumea ar ști asta și în consecință nime n-ar face plua mare. Dumitale ți se pare probabil o suferință atroce numa să visezi să te gândești la asta, te năpădesc instantaneu clișee cataclismice cu mad-max orgii sălbăticii publice stive de horror care umpu străzile, de nedescris, haos imposibil. Io te sfătuiesc bine,nesolicitat dar gratis, să reflectezi și să cercetezi cu seriozitate și să te rogi, pentru binele matale și-al ălor dragi, pentru cât mai puțină și jalnică și pierdută-n amintiri palid-tenebroase minusculă poliție de stat posibilă ever.
Eu înțeleg că o astfel de credință ca a dumitale nu reprezintă omul, ci virusu din gândire implantat, cu sârguință și uneori devotament prin grădinița pentru 3-22 și familie și prieteni chiar, care-ți suprascrie peste programu natural original care-ți zice că tu îți ești stăpân și responsabil pe pământ și toți oamenii îs ca tine aia că totuși ... oare chiar? ... nu mai bine să... unii-așa ș-alții...? Of.
Am experiente cu hotii, am fost furat de cateva ori, Dar politia niciodata nu si-a facut treaba , pot sa spun ca sunt platiti doar ca sa existe. Am o casa la tara care este sub paza unei firme de paza si protectie. Acum cateva zile am fost anuntat de cei cu paza ca au incercat unii sa intre in casa.Cu toate ca exista afise pe gard pe usa , pe geamuri ca acea casa este sub paza hotii tot ai dau tarcoale. Imi dau seama ca astia vor sa ajunga iar la bulau ca nu au ce pune pe masa , nu au caldura , nu au de niciunele si atunci pentru ei este mai bine la bulau. .

#390
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

 nico123, on 17 decembrie 2020 - 22:40, said:

Am experiente cu hotii, am fost furat de cateva ori, Dar politia niciodata nu si-a facut treaba , pot sa spun ca sunt platiti doar ca sa existe. Am o casa la tara care este sub paza unei firme de paza si protectie. Acum cateva zile am fost anuntat de cei cu paza ca au incercat unii sa intre in casa.Cu toate ca exista afise pe gard pe usa , pe geamuri ca acea casa este sub paza hotii tot ai dau tarcoale. Imi dau seama ca astia vor sa ajunga iar la bulau ca nu au ce pune pe masa , nu au caldura , nu au de niciunele si atunci pentru ei este mai bine la bulau. .
Nu zic că și io am fost furat și tâlhărit la viața mea, inclusiv și chiar cel mai mult de către poliție și ”autorități”. Poliția nu are treabă să te apere pe tine, ea are ca treabă principală să aplice ordinele politice cu înciotricările gangsterești caracteristice și să facă astfel bani. Cui? De ce? Nici nu se poate, trece pe lângă o astfel de întrebare, o astfel de reflecțiie asupra realității. Dumneata probabil cauți febril o soluție politică la răul din jur și te învârți în cușca minții pe rotiță ca hamsterul. Nu-ți trece prin minte să realizezi câtă implicare are faptu că poliția e brațu stăpânirii în existența aurolacilor care-ți dau târcoale. Îți trece?

#391
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 nico123, on 17 decembrie 2020 - 22:40, said:

Am o casa la tara care este sub paza unei firme de paza si protectie.
bravos mah... incet incet te deconspirezi... :D

pe alt topic ziceai ca esti muritor de foame, ca ai fost dat afara odata cu virusu imaginar din primavara, ca nu primesti nici macar ajutoru social ... acuma ne spui ca ai bani si sa-ti platesti paza la case de vacanta... :D
stii cati oameni de la tara care locuiesc la oras am auzitio ca au bani sa plateasca firme de paza pt protectia casei parasite la tara? faci parte dintr-un club extrem extrem de exclusivist... :D

incet incet o sa ne spui ca de fapt tu locuiesti ori in Tara Sfanta, ori la Saint Tropez... :lol:

#392
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Păi de ce să nu punctam scurt si la obiect?
Din punct de vedere creștin, votul e o porunca biblică si cine n-o respecta ajunge in Iad! :yes:

Pentru ca autoritatile ne cer sa votam iar Biblia ne porunceste explicit sa ascultam de autoritati. Pentru ca ele sunt randuite de Dumnezeu.
Mai clar de atat... :habarnam:

Dude, tu ai votat?
Pa! Posted Image

#393
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 penticostalul, on 19 decembrie 2020 - 15:07, said:

Păi de ce să nu punctam scurt si la obiect?
Din punct de vedere creștin, votul e o porunca biblică si cine n-o respecta ajunge in Iad! Posted Image

Pentru ca autoritatile ne cer sa votam iar Biblia ne porunceste explicit sa ascultam de autoritati. Pentru ca ele sunt randuite de Dumnezeu.
Mai clar de atat... Posted Image

Dude, tu ai votat?
Pa! Posted Image
votul este demoNcratic, adica vine de la Domnu Diabolu. Posted Image (gr. daimon kratos)
votand, nu faci decat sa validezi, sa imputernicesti alesii acestuia.
ai votat...?... deci asadar esti vinovat pt ce wtf is coming. Posted Image

nu, io nu am votat.

da sa stii ca odata si-odata am sa votez si io,  "Dar lucrul acesta nu va avea loc decat la venirea Aceluia care are drept la ea si in mana caruia o voi incredinta." (Ezec.21:27)
pa. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 19 December 2020 - 22:00.


#394
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 mario_bril, on 16 decembrie 2020 - 20:24, said:

Dude, participi cumva la vreun studiu de sondare a opiniei publice cu privire la vot?
Mario! :w00t:  sa nu-mi zici ca ai votat rejimu klaunist... :nonobad:

#395
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Eu nu votez regimuri, că nu am cum. Votez dintre ceea ce este înscris pe buletinul de vot.

#396
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 mario_bril, on 28 decembrie 2020 - 00:32, said:

Eu nu votez regimuri, că nu am cum. Votez dintre ceea ce este înscris pe buletinul de vot.
deci sa inteleg ca te lepezi de votu tau dat rejimului klaunist? Posted Image

Edited by Dude_2nd, 28 December 2020 - 08:45.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate