Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

De ce unii oameni cauta scuze penibile cand vine vorba de purtat masca?

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#1
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
De ce unii oameni invoca tot felu de scuze penibile atunci cand vine vorba de purtat masca?
E o simpla carpa care o pui in fata gurii,poti sa respiri fara probleme prin ea,e adevarat ca se face umpic de condens inauntru...dar totusi nu e un capat de lume

#2
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,572
  • Înscris: 25.04.2007
De idioti. De aici si termenii covidiot sau capvid.

#3
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,090
  • Înscris: 16.10.2018

 I2O, on 23 iulie 2020 - 15:34, said:

De ce unii oameni invoca tot felu de scuze penibile atunci cand vine vorba de purtat masca?
E o simpla carpa care o pui in fata gurii,poti sa respiri fara probleme prin ea,e adevarat ca se face umpic de condens inauntru...dar totusi nu e un capat de lume
Porti ochelari? Daca nu, e ok. Daca da, ce faci sa nu se abureasca?

#4
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 _R_A_D_U, on 23 iulie 2020 - 15:39, said:

Porti ochelari? Daca nu, e ok. Daca da, ce faci sa nu se abureasca?

Dai cu solutie speciala?

Edited by I2O, 23 July 2020 - 15:41.


#5
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 17.12.2019

 I2O, on 23 iulie 2020 - 15:34, said:

De ce unii oameni invoca tot felu de scuze penibile atunci cand vine vorba de purtat masca?
Pentru că îi cred mai mult pe cei ce spun că nu există virus decât pe doctorii ce o recomandă.
Port ochelari și mască. M-am obișnuit de mult cu aburul pe lentile.

Edited by exqusit_drunk, 23 July 2020 - 15:47.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,034
  • Înscris: 07.11.2006

 I2O, on 23 iulie 2020 - 15:34, said:

De ce unii oameni invoca tot felu de scuze penibile atunci cand vine vorba de purtat masca?
E o simpla carpa care o pui in fata gurii,poti sa respiri fara probleme prin ea,e adevarat ca se face umpic de condens inauntru...dar totusi nu e un capat de lume

Nu unii oameni,ci oamenii europeni cu drepturi.
Nu i-ai vazut pe cretinii aia care faceau scandal la intrarea unui magazin,cand au vrut sa le ia temperatura?
Asa si cu astia.Legiunile de cretini se comporta asa cum zici mai sus.Neuronii aia rasfirati nu mai au sinapsele functionale si creierii le sunt macinati de drepturi peste drepturi.O adunatura de tembeli.

#7
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,572
  • Înscris: 25.04.2007

 _R_A_D_U, on 23 iulie 2020 - 15:39, said:

Porti ochelari? Daca nu, e ok. Daca da, ce faci sa nu se abureasca?
Port. Strang mai bine tablita sau sarmulita sa nu imi iasa respiratia spre ei. Iar masca  cu "Taiati pensiile speciale, nu padurile!" de la Declic.ro e croita bine pe nas si nu lasa aerul expirat sa iasa pe sub ochelari.

#8
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015
Depinde cum asezi masca fata de ochelari. exista pozitii in care nu se aburesc ochelarii. Nu e scuza, sau e una penibila, vorba initiatorului.
ON. Pentru ca atat ii ajuta capul. Mintea se odihneste.

#9
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 adisz, on 23 iulie 2020 - 15:49, said:

Nu unii oameni,ci oamenii europeni cu drepturi.
Nu i-ai vazut pe cretinii aia care faceau scandal la intrarea unui magazin,cand au vrut sa le ia temperatura?
Asa si cu astia.Legiunile de cretini se comporta asa cum zici mai sus.Neuronii aia rasfirati nu mai au sinapsele functionale si creierii le sunt macinati de drepturi peste drepturi.O adunatura de tembeli.
Dar daca isi pun o banala masca asta nu inseamna ca le e incalcat vreun drept

#10
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Sunt mai multe motive. Nu pot respira, nu le place, ii deranjeaza, etc.

#11
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Mai iesiti din bula voastră. Am mers cu tramvaiul pe canicula fara aer condiționat și aglomerat, dar trebuia să ajung la munca și m-am sufocat cu masca de aia albastra. Am incercat și cu masca făcută acasă din panza subțire, tot sufocant.
Daca este aer condiționat sunt de acord.

#12
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 persona695, on 23 iulie 2020 - 16:03, said:

Mai iesiti din bula voastră. Am mers cu tramvaiul pe canicula fara aer condiționat și aglomerat, dar trebuia să ajung la munca și m-am sufocat cu masca de aia albastra. Am incercat și cu masca făcută acasă din panza subțire, tot sufocant.
Daca este aer condiționat sunt de acord.

De ce nu deschide lumea geamurile?
In Romania se cam obisnuieste sa se mearga cu geamurile inchise si aeru conditionat oprit in autobuze

#13
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

 persona695, on 23 iulie 2020 - 16:03, said:

Mai iesiti din bula voastră. Am mers cu tramvaiul pe canicula fara aer condiționat și aglomerat, dar trebuia să ajung la munca și m-am sufocat cu masca de aia albastra. Am incercat și cu masca făcută acasă din panza subțire, tot sufocant.
Daca este aer condiționat sunt de acord.

Vrei si  animatoare care sa te faca sa uiti de aer conditionat? Acasa ai aer conditionat? Ca de cand lumea si pamantul, tot cu aer conditionat ai fost crescut, nu?

#14
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

 _R_A_D_U, on 23 iulie 2020 - 15:39, said:


Porti ochelari? Daca nu, e ok. Daca da, ce faci sa nu se abureasca?

Se indoaie tablita pe forma nasului, si apoi se pun ochelarii peste masca ca o stranga suplimentar pe forma fetei, a.i. sa nu mai iasa aburi pe sus.

Aburirea e o problema iarna si fara masca, daca ai lentile groase de sticla au inertie termica mare si se aburesc iar si daca ii stergi de mai multe ori...
Cu plastic se zgarie si se fac varza chiar si cu hard coating, si se aburesc si aia daca nu dai cu maclavaisuri, deci nu e perfect oricum.
Fara ei nu vezi si iti intra mai usor chestii in ochi...

In concluzie, mai bine strangi masca pe nas si sub ochelari, decat sa-ti stranga mama creierii de pe jos ca te-a aruncat lumea afara din masina imbrancit, porcait, si cu niste picioare-n coor.

Edited by loock, 23 July 2020 - 16:17.


#15
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 15.04.2007

 _R_A_D_U, on 23 iulie 2020 - 15:39, said:

Porti ochelari? Daca nu, e ok. Daca da, ce faci sa nu se abureasca?
Prima pe goagal.Or mai fi si altele.
https://www.digi24.r...i-masca-1303744

#16
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Daca făceam armata eram si eu dur că voi și purtam masca anticovid cum ați purtat voi masca de gaze când făceați antrenamente și eram și supus și executam orice ordin venit de sus, de la Orban and co.dar n-am făcut armata.

#17
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015

 I2O, on 23 iulie 2020 - 15:34, said:

De ce unii oameni invoca tot felu de scuze penibile atunci cand vine vorba de purtat masca?
E o simpla carpa care o pui in fata gurii,poti sa respiri fara probleme prin ea,e adevarat ca se face umpic de condens inauntru...dar totusi nu e un capat de lume

Pentru ca sunt daci liberi!!!

Nu ca oile alea de japoneji... Wake up sheeple!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F2FV4NATDvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 persona695, on 23 iulie 2020 - 16:20, said:

Daca făceam armata eram si eu dur că voi și purtam masca anticovid cum ați purtat voi masca de gaze când făceați antrenamente și eram și supus și executam orice ordin venit de sus, de la Orban and co.dar n-am făcut armata.
Taxe si impozite platesti?

 borhot, on 23 iulie 2020 - 16:23, said:

Pentru ca sunt daci liberi!!!

Nu ca oile alea de japoneji... Wake up sheeple!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F2FV4NATDvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
A fi dac liber nu inseamna sa uiti sa si gandesti
Nu trebuie sa ne implicam stramosii in chestia asta
Cinste japonezilor

Edited by I2O, 23 July 2020 - 16:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate