Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 

Rog ajutor reglaj usi dulap

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,145
  • Înscris: 07.11.2006
Montajul incepe cu bolobocul.

View PostBellini, on 07 iulie 2020 - 19:15, said:


A fost pre-gaurit conform programului si totul e calculat la mm...
E al nu stiu catelea dulap cumparat asa si doar asta nu sta cum trebuie...pfff....

Scuze daca pun intrebari tampite, dar cum nu sunt de meserie...si imi place partea de diy...incerc

Am patit-o si eu cu pregaurile la mm,nu demult.Pe langa faptul ca erau date aiurea,erau si lipsa.
Repet,incepe cu bolobocul.
Apoi,daca nu ai alta solutie decat sa demontezi-montezi balamalele,va trebui sa dai alte gauri.Te descurci tu de un sablon si de o carota.
Ar mai fi o solutie,o semicarpaceala,sa umpli gaurile actuale cu aschii/rumegus + aracet.Zic semicarpaceala pentru ca usa e grea si poate ca solutia nu va da rezultatele scontate.Asta-i blestemul PAL-ului.

#20
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 23.02.2007
Muta balamaua de la  cea din stanga mai sus si picioralele regleazale pe pozitie cand pui dulapul
E luat de la videnov cumva?

Edited by FREESH, 07 July 2020 - 20:50.


#21
Bellini

Bellini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 08.02.2016
e luat de la mam brico, facut pe comanda.
am luat multe de la ei si nu am avut nici o problema. Din punctul meu de vedere totul este la superlativ de fiecare data.

l-am reglat din picioare am mai umblat la usi si cat de cat e ok. Urmeaza sa pun pe usa din mijloc si poate se mai lasa putin si nu se mai vede atat de tare.

Deci...nu dati cu parul :-)

Si poza

Attached Files



#22
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,677
  • Înscris: 03.12.2014

View PostBellini, on 07 iulie 2020 - 16:33, said:

Salutare!
Am reusit sa construiesc un dulap cu 3 usi, dar din pacate o usa nu sta cum vreau eu.
Va anexez 3 poze.

Usa din stanga sta prost dupa cum se vede...si se vede chiar foarte bine. Nu m-ar fi deranjat 1 mm...dar sunt vreo 4-5 si este vizibil cu ochiul liber.
Pe partea stanga unde sunt montate cele 4 balamale este incadrata bine. Dar spre exteriorul usii (deci in dreapta ei) se lasa cam 4-5 mm sub marginea de jos a fundului dulapului.

Ce solutii as avea?
Din reglaje nu am reusit nicicum sa reduc diferenta...

Multumesc anticipat
balamalele permit ajustarea: slăbești șuruburile care prind placa pe dulap la ambele  uși și ridici/cobori fiecare ușă să se alinieze. 4-5mm sunt ușor de compensat.
Mai ai un șurub (îl descoperi tu Posted Image ) din care reglezi cât de bine se aliniază ușile ”la față”

Edited by DaculScoril0, 08 July 2020 - 03:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate