Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Mama lui sau eu?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
@1234adina5678 Nu vad eu bine? sau nu ai scris cati ani ai? De unde stim noi ca nu ai 13 ani? sau ai macar peste 18 ani?  Ai scris o gramada insa varsta e importanta! a ta, cat si a lui! deci poate ne spui varsta!

View PostAdm, on 07 iulie 2020 - 16:22, said:

Barbatii sunt legati ombilical de mame toata viata, e ceva obisnuit.
Mi-e mi-a luat 20 de ani ca sa inteleg ca "It does not matter".
...
Deci ai nimerit doar printre baieti, barbatii nu sunt asa! Nu spune nimeni ca nu trebuie sa-ti iubesti parintii dar nici asa!

Edited by stlk, 07 July 2020 - 19:08.


#38
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
A spus ca a terminat facultatea, apou s a mutat la București. Consideră 25 :)

#39
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
In cazul asta, sa lase plansul..punct si de la capat cu altcineva! e mai rau cand va face 3-4 ani impreuna si va descoperi mult mai multe! parerea mea e ca nu trebuie varsate macar 2 lacrimi pentru un astfel de "baietas" (ca barbat nu reiese din spusele de aici).

#40
1234adina5678

1234adina5678

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2020

View Poststlk, on 07 iulie 2020 - 19:05, said:

@1234adina5678 Nu vad eu bine? sau nu ai scris cati ani ai? De unde stim noi ca nu ai 13 ani? sau ai macar peste 18 ani?  Ai scris o gramada insa varsta e importanta! a ta, cat si a lui! deci poate ne spui varsta!

Deci ai nimerit doar printre baieti, barbatii nu sunt asa! Nu spune nimeni ca nu trebuie sa-ti iubesti parintii dar nici asa!


Eu am 25 de ani, el are 26.

#41
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,884
  • Înscris: 20.10.2015

View Poststlk, on 07 iulie 2020 - 19:05, said:

@1234adina5678 Nu vad eu bine? sau nu ai scris cati ani ai? De unde stim noi ca nu ai 13 ani? sau ai macar peste 18 ani?

25, a si zis

View PostCovertTwo, on 07 iulie 2020 - 19:03, said:

Obiceiuri proaste rămase din copilărie.
Și sunt multe care pupă copilul pe gură, desi e si neigienic si dezgustător...

In special francezii, :lol:
Cand isi pupa o frantuzoaica copilul, petrece vo 10 minute, i se inchid ochii, aia, aia...
De ce crezi ca e criza de bromura in Franta?

#42
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Post1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 19:42, said:




Eu am 25 de ani, el are 26.

Bun, ti e frică sau rusine de ea ?

#43
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.07.2019

View Post1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 19:42, said:

Eu am 25 de ani, el are 26.

Oribil.
Eu n-ascultam de maica-mea nici la 16 ca am vazut ce nebuna e.

#44
1234adina5678

1234adina5678

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2020

View PostCovertTwo, on 07 iulie 2020 - 20:28, said:



Bun, ti e frică sau rusine de ea ?

O respect pentru ca este mama lui...

#45
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View Post1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 19:42, said:

Eu am 25 de ani, el are 26.

El 26 de ani și e așa pămpălău ?

Dă-i un mare șut în cur și caută-ți un bărbat adevărat cam de 30 de ani să vezi ce fericită o să fi după aia.

Să-i dai tare cu șutul în cur să prindă viteză și să se oprească direct în brațe la mămica lui.

Edited by dsarewq, 07 July 2020 - 21:08.


#46
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Orice relație sexuală în afara căsătoriei se numește curvie.  Căsătoriți-vă sau despărțiți-vă.  După aceea, după căsătorie, Dumnezeu spune că , cei doi își vor lăsa părinții și vor face o familie nouă, separată.

#47
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,884
  • Înscris: 20.10.2015

View Postorlandobarbulescu, on 07 iulie 2020 - 21:09, said:

Orice relație sexuală în afara căsătoriei se numește curvie.  Căsătoriți-vă sau despărțiți-vă.  După aceea, după căsătorie, Dumnezeu spune că , cei doi își vor lăsa părinții și vor face o familie nouă, separată.

Citind ce-ai scris tu, gandindu-ma in special la tine, inseamna ca am curvit si astazi, sau ca am prea-curvit??
Ca nu imi mai dau seama.

#48
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Cand cine e intr-o relatie de drum lung/casatorie intelege ca viata e langa cine sta, e oky. Si mai okey daca va sunati parintii doar de dragul sa le auzititi vocea sau pe probleme del cazzo(aiurea). Cand esti familist  pe primul loc in piramida ,,,,, e familia. TA ,A TA!  Asa si admina e din familie,acuma ce fac?impart greutatile vietii?   Clarifica-ti relatia si situatia.

#49
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,884
  • Înscris: 20.10.2015

View PostIn_sunetul_muzicii, on 07 iulie 2020 - 20:36, said:


Oribil.
Eu n-ascultam de maica-mea nici la 16 ca am vazut ce nebuna e.

Si uite, ai ajuns sa scrii aiurea pe forumuri, :lol:

View Post1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 20:37, said:

O respect pentru ca este mama lui...
Adinutza, nu n-ai ce face.
EL trebuie sa-ti ia apararea in fata ei.
NU TE POTI BAGA intre ei.

Daca vrei sa tii cont de sfatul meu, pregateste-ti plecarea in taina, si, cand ai planul facut, ii COMUNICI, nu-l intrebi daca vrea sa vina.
EU PLEC!
Consider ca relatia dintre noi se inrautateste aici, VREAU sa traim singuri departe de ai tai si ai mei.

SI gata.
Trebuie sa te pregatesti sa faci fata rugamintilor, d-aia te sfatuiesc sa te autopregatesti singura.
SI la data la care spui, AI PLECAT. Trebuie sa fii foarte ferma.
Acum se stabilesc responsabilitatile in familie.
SI, da, pregateste-te si pentru ce-i mai rau.

Dar, ce-i mai rau acum e mult mai usor decat o sa fie peste 2-3-5 ani.
Si nu face nici o prostie sa vinzi apartamentul sau sa cumperati ceva impreuna pana nu stabiliti relatiile DIN FAMILIA VOASTRA
E foarte important

Am fost si eu pe strada aia, am plecat!

Si n-a venit.
Am plans o juma de ora. Ca prostu'
Si gata, dar stii ce bine dormeam noaptea?

#50
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Post1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 14:24, said:

ne-am mutat acasa la parintii lui


Ai spune că uterul n-are cheie şi clanţă, dar odată cu mutarea voastră-n casa părinţilor, iubitul tău s-a lăsat aspirat în matrice, apartamentul mumă-sii aflându-se la intersecţia dintre Calea Vaginului şi Aleea Trompelor. Cică are 25 de ani şi-l numeşti bărbat, dar pare doar un embrion oleacă mai bătrân.


Dacă banii nu-s o problemă, după cum afirmi, care-i logica pentru care ai accepta să-ţi ucizi independenţa, ciocnindu-te uşor de mama soacră când dai să intri-n baie?! Poa' să aibă-n casă şi şapte săli de toaletă, ea o să-şi marcheze teritoriul, micţionând tot în closetul vostru.


Întreg tabloul e oarecum neverosimil, dar înţeleg că gelozia poate creiona personaje cât se poate de reale.

#51
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Post1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 20:37, said:



O respect pentru ca este mama lui...

Păi bun, n a zis nimeni să o iei de păr si s o dai cu capul de pereți, dar îi spui clar ce nu ți convine. Înțelege si încetează, ok. Nu ? La revedere.

Ai jenă si față de el ? Cât de greu iti e să i spui si lui ce nu ți convine ?



#52
1234adina5678

1234adina5678

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2020

View Postclasica, on 07 iulie 2020 - 23:38, said:




Ai spune că uterul n-are cheie și clanță, dar odată cu mutarea voastră-n casa părinților, iubitul tău s-a lăsat aspirat Ăźn matrice, apartamentul mumă-sii aflĂąndu-se la intersecția dintre Calea Vaginului și Aleea Trompelor. Cică are 25 de ani și-l numești bărbat, dar pare doar un embrion oleacă mai bătrĂąn.


Dacă banii nu-s o problemă, după cum afirmi, care-i logica pentru care ai accepta să-ți ucizi independența, ciocnindu-te ușor de mama soacră cĂąnd dai să intri-n baie?! Poa' să aibă-n casă și șapte săli de toaletă, ea o să-și marcheze teritoriul, micționĂąnd tot Ăźn closetul vostru.


Întreg tabloul e oarecum neverosimil, dar Ăźnțeleg că gelozia poate creiona personaje cĂąt se poate de reale.

Pana la mutarea noastra la el acasa totul era bine, pentru ca ne vizitam oarecum des (un weekend vizitam parintii lui, un weekend parintii mei) dar niciodata nu s-a comportat deplasat, sau ma rog nu l-am vazut eu. Relatia noastra a decurs foarte bine pana acum. Nu aveam certuri, doar mici discuții in contradictoriu, se comporta exemplar cu mine, chiar nu aveam ce sa ii reprosez. Acum parca este schimbat la 180 de grade daca eu ma simt rau, si mama lui are nevoie de el pentru o chestie total neimportanta, sunt lasata deoparte. Eu chiar il iubesc pe omul acesta, este primul barbat pana acum cu care m-am mutat impreuna (m-am temut in relatiile precedente de mutarea impreuna). Sunt socata ca observ ca m-am mutat cu un ok pe care nu il cunosc... Chiar nu stiu ce sa fac. Evit sa le spun parintilor mei prin ce trec, nu i-am bagat pana acum in relatia noastra si cu siguranta nu ii voi implica nici acum, oricat de putin sau de mult va mai dura relatia.
Este exclusa gelozia. La inceput chiar ma bucuram ca isi iubeste mama, dar de la a o iubi si a o respecta la o saruta pe gura in fata mea, la a ma lasa pe mine pentru a te duce cu ea la magazin, la a o tine de mana pe strada in timp ce ma tibe si pe mine mi se pare exagerat. Eu ma simt oricum prost cand ii reprosez lui toate astea.

#53
1234adina5678

1234adina5678

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2020

View PostCovertTwo, on 07 iulie 2020 - 23:50, said:



Păi bun, n a zis nimeni să o iei de păr si s o dai cu capul de pereți, dar îi spui clar ce nu ți convine. Înțelege si încetează, ok. Nu ? La revedere.

Ai jenă si față de el ? Cât de greu iti e să i spui si lui ce nu ți convine ?

El imi spune ca sunt eu posesiva, ca este mama lui si este normal

#54
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Post1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 23:58, said:

totul era bine, pentru ca ne vizitam oarecum des (un weekend vizitam parintii lui, un weekend parintii mei)


Şi sutienul aruncat pe podele, dresul sfâşiat cu dinţii, jartiera mototolită pe covor sunt culese când de mama lui, când de mama ta, pare-se.

Nu-i deloc sănătos pentru un cuplu nou-înfiinţat să-şi readucă partenerii la stadiul embrionar, cum menţionam şi-n mesajul anterior. Hotărâţi-vă ce roluri vreţi s-aveţi în viaţa asta - de veşnic-ţânc sau adult.

Desimea vizitelor la mami şi tati e nocivă. Dacă părinţii sunt echilibraţi psihic şi n-au nevoie reală de voi (boală, ajutor oarecare etc), nu există vreun motiv pentru care să vă reîntoarceţi în pelinci.

Edited by clasica, 08 July 2020 - 00:37.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate