Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Mama lui sau eu?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
1234adina5678

1234adina5678

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2020
Buna tuturor! Ceva greu imi apasa sufletul si nu stiu cum sa procedez, am sa va cer voua un sfat. Este prima oara cand postez pe acest forum si nu stiu exaxt cum se procedeaza. Sa incep cu inceputul, sunt intr-o relatie de 1 an cu un baiat. Amandoi suntem din Craiova dar ne-am mutat la capitala pentru ca ne-am dorit amandoi o reprofilare in ceea ce priveste domeniul de munca. De cand a inceput isteria cu coronavirus ne-am mutat acasa la parintii lui, noi lucrand si in prezent de acasa. Pana acum nu m-a deranjat comportamentul lui fata de mama lui insa stand mai mult timp in familia lui am inceput sa observ niste nereguli. Ii poveste mamei lui totul! Cand ne certam de ce ne certam, ii povesteste chiar si cand facem dragoste si cum o facem! O saruta pe mama lui pe gura de fata cu mine! De asemenea, a propus separarea timp de o saptamana pentru ca eu am inceput sa plang si sa ma consum din cauza intepaturilor mamei lui (pe baza a ceea ce el ii spune, ea ma tachineaza, de exemplu i-am spus ca nu imi plac glumele dumneaei, el i-a spus mamei si apoi vai si amar de mine), a spus sa plec eu o saptamana ca el ramane cu mama lui. De fiecare data mama lui este cu mult mai importanta decat mine. Cu mine refuza sa vorbeasca despre ce are el pe suflet, cu mama lui nu. Eu inteleg ca isi iubeste mama, dar ma doare sufletul, sincer va spun! Amvrut sa plec si sa ne despartim dar il iubesc enorm si ma opreste de fiecare data. Mentionez ca mama mea se comporta exemplar cu el, nu se baga in relatia noastra, nu ne da sfaturi fara sa le cerem. In ultimul timp imi spune ca ar vrea sa ne casatorim dar eu nu imi doresc o viata in umbra soacrei! Ce sa fac? Cum sa procedez? El imi reproseaza ca ma supar fara motiv si ca sunt posesiva! Dar pur si simplu ma doare sufletul!!!!! Ea este cea mai importanta si ne programeaza totul. Cand am vrut sa plecam la Bucuresti ca sa mai ne platim si noi intretinerea, cheltuilele de la apartamentul din Bucuresti. Noi aveam planuit sa plecam vineri si sa ne intoarcem luni seara(repet, noi lucram de acasa si am fi putut lua laptopurile duoa noi sa lucram, am vrut doar sa mai petrec cateva momente cu el, pentru ca acasa la el nu am cum, daca il pup sau il tin de mana face glume si ma inteapa pe seama asta, asa ca nu il mai pup nici nu il mai tin de mana cand ea este prin preajma) , mama lui s-a opus plecarii, am plecat datorita presiunilor mele asupra lui dar mama lui a facut in asa fel incat sa nu ne lase prea mult singur si am fost nevoiti sa ne intoarcem duminica, cu o zi mai devreme, ca na murea de dorul lui! Am nevoie de ajutorul vostru, sa imi alinati cu cateva sfaturi durerea din sufletul, nici asa nu mai pot, nici fara el nu pot! Am scris toate randurile cu lacrimi in ochi, va rog sa ma iertati daca nu m-am exprimat intocmai bine. Tot binele din lume!

#2
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,822
  • Înscris: 26.01.2010
Lasa-l cu ma-sa !
Una e sa ai o relatie buna cu mama ta si alta sa-i povestesti in ce pozitii i-o pui gagicii. NU e o relatie sanatoasa intre ei iar tu esti in plus in relatia lor. Da-i cu praf de mers

#3
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014
Baietii, terminati cu mistourile!

#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,953
  • Înscris: 18.12.2007

 1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 14:24, said:

...Ea este cea mai importanta si ne programeaza totul. ...

Tu singura ai zis asa, de ce iti mai pui alte intrebari?
Vezi-ti de viata si lasa-l cu ma-sa.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Barbatii sunt legati ombilical de mame toata viata, e ceva obisnuit.

Mi-e mi-a luat 20 de ani ca sa inteleg ca "It does not matter".

Pe scurt, nu exista decat o solutie: va mutati departe de parinti, doar vizite ocazionale etc.

Sa stai cu parintii (oricare) e o reteta pentru dezastru.

#6
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
E prea bolnava situatia. Indeparteaza-te. Nu e nimic in neregula cu tine, nu esti posesiva, el si masa au o relatie aiurea, poate exagerez dar poate chiar incestuoasa.

Eu nici n-am fost la inmormantarea mamei, i-am spuso dinainte ca nu o sa ma duc. Nu toti barbatii is legati de mame. A mea chiar era posesiva, cea mai buna parte a vietii mele a inceput dupa ce a murit ea si am putut sa fac ce vreau.

Edited by SpeedDemon, 07 July 2020 - 16:24.


#7
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Fă-i o dedicație din partea Deliei, și gata.

#8
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013
Delia are un sfat pentru tine Posted Image

”Ia rămâi cu mă-ta
Hai rămâi cu mă-ta
Ia rămâi cu mă-ta”

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JNhiy0sTl5M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Are

Edited by draculescu, 07 July 2020 - 16:30.


#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
E clar ca buna ziua.
Daca totul se intampla asa cum ne-ai relatat,fugi mancand pamantul fara sa te uiti inapoi.
Daca mai ai reticente,gandeste-te cum va fi cand veti impreuna,soacra va avea in mod obligatoriu acces permanent in casa voastra (avand cheia personala).
Daca ramai cu el vei avea de trait cele mai negre zile din viata ta.
Asta nu-i barbat,e o carpa si se va comporta intotdeauna ca o carpa.

#10
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,849
  • Înscris: 20.10.2015

 1234adina5678, on 07 iulie 2020 - 14:24, said:

Am scris toate randurile cu lacrimi in ochi, va rog sa ma iertati daca nu m-am exprimat intocmai bine. Tot binele din lume!

Sterge lacrimele si zi-i:
Care e situatia ta, te poti intretine singurina?
Dar voi amandoi va puteti intretine?
Apartamentul din capitala al cui este? Cine plateste intretinerea acolo?

La asta se rezuma TOT

Hai, baga

#11
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Scuze că-ți spun asta, dar iubitul tău e un papa-lapte, agățat încă de fusta mămicii, cu cordonul ombilical netaiat.

Relația mama-fiu este bolnăvicioasa, nefireasca și pe termen lung va va afecta vouă relația, familia, copiii, dacă veți reuși sa ajungeți la asa ceva.
Retine ceva foarte important pentru stima ta de sine : niciodată, dar absolut niciodată, tu nu vei fi pe primul loc pentru el, la fel și copilul /copiii voștri.
Mamitzica va fi unica și cea mai importanta din viata lui, nimeni nu va reuși să-l rupă de ea sau să-i deschidă ochii. Vorba cuiva, poate doar după ce trece 'mneaei în neființă, să-și mai vina în fire iubi al tău, asta dacă nu pica definitiv în depresie.
Deci : oricât de mult l-ai iubi, nu vei avea o viata fericita și liniștită cu el. Mereu vei fi pe locul doi, umbra ei va fi prezenta permanent între voi.
Consolează-te cu gândul ca ai făcut o alegere nepotrivita, ai tras un loz necâștigător, renunță la el și cauta-ți un bărbat normal, independent, stăpân pe viata lui.
Bine ca ți s-au deschis ochii după primul an de relație cu iubi. Era mai tragic dacă se întâmpla dupa mai mulți ani, răstimp în care poate va căsătoreati, va luați o locuință și mai făceați și un copil-doi.
Pune cruce acestui an de relație, trece-l la pierderi, vei ieși pe plus la capitolul experiente de viata și vei ști de ce anume sa te feresti la următoarea relație. Hai, ca undeva exista un bărbat potrivit și pentru tine.
Nu merita sa suferi pentru iubi și sa ai o viata nefericita/plina de frustrari alături de el și mamicuta lui.
Pur și simplu el nu este omul potrivit pentru tine.

Edited by corinadaniela, 07 July 2020 - 16:58.


#12
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

 Adm, on 07 iulie 2020 - 16:22, said:

Barbatii sunt legati ombilical de mame toata viata, e ceva obisnuit.
Mi-e mi-a luat 20 de ani ca sa inteleg ca "It does not matter".
Pe scurt, nu exista decat o solutie: va mutati departe de parinti, doar vizite ocazionale etc.
Sa stai cu parintii (oricare) e o reteta pentru dezastru.

    Total neadevarat !
     E absolut normal să ai grijă de părinți și de frați.
    Nu e legătura ombilicala, e o relație de familie.
    Sa stai cu părinții e o rețetă pentru dezastru ? Care e vârstă minima la care copiii pot fi alungați de acasă ?

#13
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,849
  • Înscris: 20.10.2015

 corinadaniela, on 07 iulie 2020 - 16:42, said:

Scuze că-ți spun asta, dar iubitul tău e un papa-lapte, agățat încă de fusta mămicii, cu cordonul ombilical netaiat.

Relația mama-fiu este bolnăvicioasa, nefireasca și pe termen lung va va afecta vouă relația, familia, copiii, dacă veți reuși sa ajungeți la asa ceva.
Retine ceva foarte important pentru stima ta de sine : niciodată, dar absolut niciodată, tu nu vei fi pe primul loc pentru el, la fel și copilul /copiii voștri.
Mamitzica va fi unica și cea mai importanta din viata lui, nimeni nu va reuși să-l rupă de ea sau să-i deschidă ochii. Vorba cuiva, poate doar după ce trece 'mneaei în neființă, să-și mai vina în fire iubi al tău, asta dacă nu pica definitiv în depresie.
Deci : oricât de mult l-ai iubi, nu vei avea o viata fericita și liniștită cu el. Mereu vei fi pe locul doi, umbra ei va fi prezenta permanent între voi.
Consolează-te cu gândul ca ai făcut o alegere nepotrivita, ai tras un loz necâștigător, renunță la el și cauta-ți un bărbat normal, independent, stăpân pe viata lui.

Ai mah Cori, sunt copii amandoi
Ala e prea ametit sa-si dea seama, iar ma-sa e-n tot.
Daca-i povesteste si pozitiile de seps, iti dai seama?

Nu-i dau Adinei prea mari sanse, dar, sa vedem ce raspunde

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Eu cred ca ma-sa se uita pe gaura cheii sau asculta cu borcanul lipit de perete, cand ea și iubi fac sex.
Or fi ei tineri, dar uite ce simt ascuțit de observație are ea și cum încet-încet realizează ca nu e deloc normala relația asta mama-fiu, mai ales ca are și cu ce sa compare - relația ei cu proprii părinți.

#15
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,849
  • Înscris: 20.10.2015

 cspot, on 07 iulie 2020 - 16:52, said:

Total neadevarat !
E absolut normal să ai grijă de părinți și de frați.
Nu e legătura ombilicala, e o relație de familie.
Sa stai cu părinții e o rețetă pentru dezastru ? Care e vârstă minima la care copiii pot fi alungați de acasă ?

In primul rand, nu contrazice un administrator. Daca intrii pe lista neagra, te-ai fript, :lol:

In al doilea rand, are dreptate, si iau interventia ta ca a unuia care tine cordonul ombilical ascuns. Existent, dar ascuns, :lol:
E normal sa ai grijanie de parinti si de frati?

E o reteta care eu o numesc "Bataie de Joc".
Daca esti pe ea, ori isi bate joc de tine, ori tu iti bati joc de cei "care au grija de mame si frati".

SI mie mi-a trebuit ceva timp sa ma prind, dar de atunci, de cand m-am prins viata mea s-a colorat.
Relatia cu mama si cu familia mea era uluitor de nociva pentru mine.

Cel mai greu pentru ei a fost cand usa mea s-a inchis.
Acum au dileme ca nu stiu cati bani am, unde-i tin etc, :lol:
De cand sunt plecat din tara de 23 de ani, n-au vazut un cent de la mine, si nici nu cred ca or sa vada.

Familia mea este mandra si chihuahua. Atat.
Apoi sunt 4 prieteni, apoi vine soacra-mea si apoi mama pe care o mai inteb de sanatate.
Stii ce viata linistita am.
Cand ma culc seara, ma apuca somnul fara griji

 corinadaniela, on 07 iulie 2020 - 16:57, said:

Eu cred ca ma-sa se uita pe gaura cheii sau asculta cu borcanul lipit de perete, cand ea și iubi fac sex.
Or fi ei tineri, dar uite ce simt ascuțit de observație are ea și cum încet-încet realizează ca nu e deloc normala relația asta mama-fiu, mai ales ca are și cu ce sa compare - relația ei cu proprii părinți.

Sunt sigur ca nici ea nu-si da seama de parintii ei.
E normal sa vada ce-o deranjeaza.
Kids!

Io in locul ei l-as pune la perversiuni sa vedem daca-l mai pupa ma-sa pe gura dupa ce i-o spune, :lol:

#16
1234adina5678

1234adina5678

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.07.2020

 Tsunnnami, on 07 iulie 2020 - 16:30, said:



Sterge lacrimele si zi-i:
Care e situatia ta, te poti intretine singurina?
Dar voi amandoi va puteti intretine?
Apartamentul din capitala al cui este? Cine plateste intretinerea acolo?

La asta se rezuma TOT

Hai, baga


Amandoi lucram si ne putem intretine. Apartamentul din Bucuresti este al meu, primit de la parintii mei acum 7 ani la majorat. Eu ma pot intretine din salariul meu, spre fericirea mea banii nu sunt o problema.

#17
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
@Tsunnami:
Nebunaticule, înveți copiii la prostii!! 🤭🤔🤣🤣🤣

Edited by corinadaniela, 07 July 2020 - 17:19.


#18
MindMachine-

MindMachine-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 24.05.2020
Ce scrii acolo e disturbing pe putin spus. Cum naiba ajung unii in asa relatii nu pot sa-mi imaginez. Cauta-ti altul, dar repede! E prima data cand aud asa o atrocitate de la o persoana implicata in asa ceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate