Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Mi s-au furat cumparaturile dupa ce le-am platit!

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#73
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostXL700VA, on 11 iunie 2020 - 12:49, said:

Intamplare petrecuta aseara la Auchan Pitesti Gavana. Am intrat in magazin si am cumparat:
1 kg crenvusti pui;
1 pizza gata preparata;
10 mici gata preparati;
1 caserola inghetata;
1 cutie mustar;
1 caserola cu 2 eclere;
1 punga de plastic;

Toate astea au costat 93 de lei. Pl
93 lei pentru atât?
Wow, ce bine că nu sunt tu!

Edited by ericmario, 11 June 2020 - 16:17.


#74
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020

View PostXL700VA, on 11 iunie 2020 - 16:03, said:

Habar nu am. Eram in trecere ... nu sunt de acolo. Zona Auchan Pitesti Gavana. In magazin nu am vazut populatie de etnie ... sau nu am bagat de seama.
Mi-a spus cineva din Pitesti ca acolo este o zona de URSARI, aia te-au facut, paznicul nu te ajuta, se teme de ei, aia vin acolo mereu.
Asa e in toate zonele unde un astfel de magazin se fla asezat in zona de t!igan| ursari.

#75
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View Postericmario, on 11 iunie 2020 - 16:15, said:

93 lei pentru atât?
Wow, ce bine că nu sunt tu!
Nu am inteles ce vrei sa spui!

#76
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"Nu am ce face decat sa trec cumparaturile la pierderi!"
Si sa fii bucuros ca ai devenit mai "intelept" cu "numai 93 de lei". Altii, fac ani de scoala pentru asta si platesc mii de lei taxe scolare. Si tot nu devin

#77
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View PostXL700VA, on 11 iunie 2020 - 16:30, said:

Nu am inteles ce vrei sa spui!

Probabil a vrut sa spuna ca in Vest alimentele sunt mai ieftine.
Nici chiar la mine, unde cam e scumpete, nu cred ca dadeam 20 euro pe cumparaturi similare.

#78
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://www.antena3.ro/thumbs/big3/2020/03/16/roman-cumparaturi-coronavirus-carucior-portbagaj-650715.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Altii fura carucioarele goale....Posted Image


*Alta data fii mai vigilent!

Edited by xmanyacs77, 11 June 2020 - 17:09.


#79
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 09.07.2005
data viitoare pune-ti nevasta in carut si lasa-l nesupravegheat. Poate iti face hotul un bine....

#80
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postcrisstonne, on 11 iunie 2020 - 13:57, said:

Am mai văzut o metodă de șutit.
La K au pus case automate, scanezi singur, plătești, treci de porți/bările alea în baza bonului.
Cineva a mers la casa cea mai apropiată de porți, a scanat, a pus marfa în sacoșe, nu a plătit, cînd a ieșit cineva care a scanat bonul a ridicat repede sacoșa și a mers în spatele celui cu bon, a ieșit cu marfa fără să plătească.
Cînd a venit supraveghetoarea la case, a văzut pe ecran tranzacția rămasă deschisă iar marfa ioc.
Sau face doua randuri de cumparaturi: Un carucior plin ochi si o plasa. Scaneaza plasa, reaseaza marfa din cos cu "by-pas" plateste doar plasa si iese cu totul.

#81
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postcirus6, on 11 iunie 2020 - 13:15, said:

Ai pus și în pungă cumpărăturile? Cred că hoțul ți-a mulțumit frumos pentru masa sau mesele bune ce i le-ai oferit.
Cel mai probabil te-a văzut când ai intrat la toilet și a văzut că-i ușor și sigur.

Și cum spune colegul putea fi chiar paznicul.
nu exista mod mai placut de a-i multumi cuiva decat prin ciordeala

#82
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,297
  • Înscris: 13.01.2011

View Postmyshyk, on 11 iunie 2020 - 17:19, said:


Sau face doua randuri de cumparaturi: Un carucior plin ochi si o plasa. Scaneaza plasa, reaseaza marfa din cos cu "by-pas" plateste doar plasa si iese cu totul.

Unde zic eu nu merge așa, sistemul este prost conceput și are o supraveghetoare, sau două, că se tot blochează casele.
Dar așa, cu o sacoșică și pas săltat, se poate ușchii cineva rapid, nu este departe nici ieșirea.
Cînd este ocupată supraveghetoarea, se poate pleca relativ ușor.

#83
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Posteiffel, on 11 iunie 2020 - 13:16, said:

Cu o zi inainte il atentionasem pe altul din grup ca il opereaza la borseta o marocanca. Finuta tipa. Cand s-a intors omul a aruncat imediat portofelul cu 2000 de euro pe jos si s-a aplecat apoi l-a ridicat si i-a zis intr-o engleza stricata ca i-a cazut pe jos...

Hai ca nu te crede nimeni. Ce cretin umbla cu 2000 de euro cash, cand POS/bancomat gasesti si in mijlocul oceanului.

#84
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Pe mine daca m-ar fi furat cineva, l-as fi rupt in bataie. Am mai patit-o, din pagubit am devenit infractor. Am cam tras-o prin instanta, dar am avut satisfactie ca si-a luat-o rau in barba. As mai face-o si alta data.

#85
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 15.04.2007

View Postiliemirea, on 11 iunie 2020 - 14:14, said:

Depinde foarte mult de educatia primita. Eu de exemplu pe la 8 ani eram cu tata in piata si am luat un mar de la o taraba fara sa ma vada nimeni.
Dupa cateva minute tata a vazut ca am un mar in mana si m-a intrebat de unde l-am luat si ne-am intors  sa platim marul si sa-mi cer scuze fata de vanzatorul de mere pentru ca l-am luat fara sa-l platesc.
Morala! Acum cativa ani am gasit un portofel in parcare la Kaufland, era al unei doamne de 45 ani, pe langa banii din portofel avea si toate actele(buletin, permis, carduri etc.).
Am vazut ca adresa este apropiata de a mea, m-am dus la ea acasa si i-am lasat portofolul intact fara a accepta vreo compensatie.
Ai scapat ieftin.Putea sa-ti ceara vreo 2000 care lipseau,gen facerea de bine.

View Postndor, on 11 iunie 2020 - 15:08, said:

N-a venit nimeni la tine sa te intrebe de ce nu ai cumparat si paine ?



Si cum demonstreaza ca a cumparat ceva si a avut un carut ? Camere la intrarea in toaleta nu exista , iar paznicul nu stie nimic. Bon numai are .
Sant camere la case.

View PostDjMx, on 11 iunie 2020 - 15:53, said:

Cel mai dubios lucru care mi-a fost furat vreodata a fost un tomberon din fata casei, ma si gandeam cat de sarac sa fii sa ajungi sa furi tomberoane. Enervant a fost ca a trebuit sa arunc de cateva ori gunoiul seara la adapostul intunericului in tomberonul vecinului pana am facut rost de altul si stateam panicat ca nu stiam cum naiba sa explic de ce arunc acolo gunoiul daca ma prinde.
Se foloseste pentru muraturi.

#86
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 15.04.2007

View PostXL700VA, on 11 iunie 2020 - 12:49, said:

Intamplare petrecuta aseara la Auchan Pitesti Gavana. Am intrat in magazin si am cumparat:
1 kg crenvusti pui;
1 pizza gata preparata;
10 mici gata preparati;
1 caserola inghetata;
1 cutie mustar;
1 caserola cu 2 eclere;
1 punga de plastic;

Toate astea au costat 93 de lei. Platesc si dau sa ies din magazin. Afara o ploaie infernala. Nu aveam umbrela, eram in bermude si tricou. Si taman atunci imi vine sa urinez!!! Imi zic hai ca merg la toaleta, poate pana atunci mai trece ploaia. Bun, ma indrept spre toaleta cu caruciorul de cumparaturi. Logic ca nu puteam sa intru in toaleta cu caruciorul. Il las la intrare, si intru sa imi rezolv problema. Nu m-am uitat la ceas, dar cred ca nu am stat mai mult de 3 minute cu spalat cu tot pe maini.
Ies afara. Carucior nema. NU IMI VINE SA CRED! Caut pe cineva de la paza si il intreb daca nu cumva cel ce strange caruturile l-a luat si pe al meu. Mergem impreuna la cel ce strange caruturi ... nimic. Nu a luat nimic. Intreb paznicul daca nu sunt camere in zona toaletei. Nu sunt. Omului ii pare rau ... dar nu are cum sa ma ajute. Cica a fost greseala mea (si cam are dreptate)! Dau o tura printre cei care erau pe acolo ... nimic. Ba se mai uita cativa si ciudat la mine (pe fiecare pe care il vedeam cu carut, ma uitam in carutul lui ... ceea ce e cam ciudat recunosc)! Ma uit pe la cersetorii de acolo ... nimic!
Nu am ce face decat sa trec cumparaturile la pierderi!
Acum sa revenim. Cat de disperat si cat curaj poti sa ai ca sa iei un carut in 3 minute?!? Nu i-a fost teama ca il pot vedea? Chiar asa am ajuns sa furam mancare?
Ai tu ceva mai deosebit care atrage situatii de genul.Crenvusti,cartela,porcii,casa surorii,ceva nu e in regula.Mai plateste un acatist,mai da de pomana (caruciorul de la Auchan nu se pune).Bafta !

#87
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Hai ca nu te crede nimeni. Ce cretin umbla cu 2000 de euro cash, cand POS/bancomat gasesti si in mijlocul oceanului.   
Daca iti zic ca avea in borseta si toate actele iti vei da seama ce cretin era.
Nici eu nu l-am crezut pana nu mi-a aratat.

#88
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017

View PostXL700VA, on 11 iunie 2020 - 12:49, said:

Intamplare petrecuta aseara la Auchan Pitesti Gavana. Am intrat in magazin si am cumparat:
1 kg crenvusti pui;
1 pizza gata preparata;
10 mici gata preparati;
1 caserola inghetata;
1 cutie mustar;
1 caserola cu 2 eclere;
1 punga de plastic;

Toate astea au costat 93 de lei. Platesc si dau sa ies din magazin. Afara o ploaie infernala. Nu aveam umbrela, eram in bermude si tricou. Si taman atunci imi vine sa urinez!!! Imi zic hai ca merg la toaleta, poate pana atunci mai trece ploaia. Bun, ma indrept spre toaleta cu caruciorul de cumparaturi. Logic ca nu puteam sa intru in toaleta cu caruciorul. Il las la intrare, si intru sa imi rezolv problema. Nu m-am uitat la ceas, dar cred ca nu am stat mai mult de 3 minute cu spalat cu tot pe maini.
Ies afara. Carucior nema. NU IMI VINE SA CRED! Caut pe cineva de la paza si il intreb daca nu cumva cel ce strange caruturile l-a luat si pe al meu. Mergem impreuna la cel ce strange caruturi ... nimic. Nu a luat nimic. Intreb paznicul daca nu sunt camere in zona toaletei. Nu sunt. Omului ii pare rau ... dar nu are cum sa ma ajute. Cica a fost greseala mea (si cam are dreptate)! Dau o tura printre cei care erau pe acolo ... nimic. Ba se mai uita cativa si ciudat la mine (pe fiecare pe care il vedeam cu carut, ma uitam in carutul lui ... ceea ce e cam ciudat recunosc)! Ma uit pe la cersetorii de acolo ... nimic!
Nu am ce face decat sa trec cumparaturile la pierderi!
Acum sa revenim. Cat de disperat si cat curaj poti sa ai ca sa iei un carut in 3 minute?!? Nu i-a fost teama ca il pot vedea? Chiar asa am ajuns sa furam mancare?

tu urinezi timp de 3 minute?

#89
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Felicitari! Tocmai ai descoperit ca orice lucru lasat nesupravegheat DISPARE!
Si baga bine la cap pentru viitor: ORIUNDE pe planeta asta se intampla chestia asta, magazine, hoteluri, plaja, terasa, ORIUNDE.

P.S.: Vezi ca magazinele astea au zona de depozitare a lucrurilor. Poate iti pica fisa la ce iti folosesc.

#90
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018

View PostFriskey, on 11 iunie 2020 - 19:40, said:

Felicitari! Tocmai ai descoperit ca orice lucru lasat nesupravegheat DISPARE!
Si baga bine la cap pentru viitor: ORIUNDE pe planeta asta se intampla chestia asta, magazine, hoteluri, plaja, terasa, ORIUNDE.

Nu cred ca in Japonia se intampla asa ceva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate