Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Mi s-au furat cumparaturile dupa ce le-am platit!

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#55
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 07.02.2011

View PostXL700VA, on 11 iunie 2020 - 13:12, said:

...
Am tras un semnal de alarma, atat. Sa nu faceti ca mine.
Am fost la paza la magazin ... unde mai voiai sa merg? Nici bonul nu il aveam, din obisnuinta il arunc in punga. Deci si bonul a fost luat.
La informatii, la telefon sau prin email poti face sesizari, ai:
- serviciul clienti 021-9141 sau Auchan Pitesti Gavana 0374 107 195
- contact https://www.auchan.ro/store/contact
- chestionar https://romania.auch...estionar-online
- sugestii https://romania.auch...ugestiile-tale/
Daca ai platit cu cardul ai dovada.
...
Cel de la paza si cei de la informatii sigur ca te-au trimis la plimbare daca nu ai depus o sesizare scrisa.

Edited by costeld69, 11 June 2020 - 14:03.


#56
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Pai ala care a luat cosul avea si bonul de casa. Ce dovada mai buna ca marfa era a lui ii mai trebuia? Posted Image
Chiar daca-l prindea in fapt, ii radea ala in nas, mai chema si paza...

Edited by danvlas, 11 June 2020 - 14:03.


#57
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Bonul nu il mai am, a ramas in punga. Insa da, am platit cu cardul, si am si SMS pe telefon in care imi spune ca am cheltuit 93,09 la Auchan 0043 Pitesti! Deci o dovada ar fi ... Incerc o sesizare ....

View Postcosteld69, on 11 iunie 2020 - 13:58, said:

La informatii, la telefon sau prin email poti face sesizari, ai:
- serviciul clienti 021-9141 sau Auchan Pitesti Gavana 0374 107 195
- contact https://www.auchan.ro/store/contact
- chestionar https://romania.auch...estionar-online
- sugestii https://romania.auch...ugestiile-tale/
Daca ai platit cu cardul ai dovada.


#58
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Se mai suteste intr-un fel. Daca nu-ti iei bonul, ti-l ia o tanti cu fuste colorate, si apoi vine dupa tine, pune mana pe cos si urla ca vrei sa-i furi cosul. Gardianul vede ca aia are bonul si pa cumparaturi...

#59
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Depinde foarte mult de educatia primita. Eu de exemplu pe la 8 ani eram cu tata in piata si am luat un mar de la o taraba fara sa ma vada nimeni.
Dupa cateva minute tata a vazut ca am un mar in mana si m-a intrebat de unde l-am luat si ne-am intors  sa platim marul si sa-mi cer scuze fata de vanzatorul de mere pentru ca l-am luat fara sa-l platesc.
Morala! Acum cativa ani am gasit un portofel in parcare la Kaufland, era al unei doamne de 45 ani, pe langa banii din portofel avea si toate actele(buletin, permis, carduri etc.).
Am vazut ca adresa este apropiata de a mea, m-am dus la ea acasa si i-am lasat portofolul intact fara a accepta vreo compensatie.

#60
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
De necrezut cat misto se face pentru furt si totusi cand suntem victime nu ne mai arde de glumit.

Ai doua variante fie mte lasi pagubas, fie mergi mai departe cu reclamatie la Politie si la magazinul respectiv, pentru ca s-a furat in ograda lor chiar daca pagubitul e vinovatul.
Nu cred ca-ti pun la dispozitie filmarile acum cu GDPR, decat cu mandat de la Politie.

La cat e de alergat, de cele mai multe ori ne lasam pagubasi, desi gustul este oribil.
Cel mai tare ma enerveaza umflatii aia de paznici, ala la cat e de umflat nici cu privirea nu poate urmari un hot , d'apai sa mai alerge dupa ei. Nu le inteleg menirea, nici carucioarele de mana nu le aduna ca obosesc. Pe bune, stai s-o freci de pomana 8 ore , ca de paza nu poate fi vorba!

#61
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Femeie bine imbracata... se fura gros...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DK5TUg_UPtA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostKyKyKyKy, on 11 iunie 2020 - 13:16, said:

Și eu lucrez în supermarket și se fură mâncare: de la cea mai ieftină, la cea mai scumpă. Să nu mai spun de risipă: iau produse ce au regim termic special și le lasă pe unde apucă.
Ceva sticle incepute si puse la loc? :)

Asta am gasit eu pe un raft.

#63
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
N-a venit nimeni la tine sa te intrebe de ce nu ai cumparat si paine ?

View Postthalia, on 11 iunie 2020 - 14:39, said:


Ai doua variante fie mte lasi pagubas, fie mergi mai departe cu reclamatie la Politie si la magazinul respectiv, pentru ca s-a furat in ograda lor chiar daca pagubitul e vinovatul.
Nu cred ca-ti pun la dispozitie filmarile acum cu GDPR, decat cu mandat de la Politie.

Si cum demonstreaza ca a cumparat ceva si a avut un carut ? Camere la intrarea in toaleta nu exista , iar paznicul nu stie nimic. Bon numai are .

#64
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Post2Unlimited, on 11 iunie 2020 - 14:05, said:

Se mai suteste intr-un fel. Daca nu-ti iei bonul, ti-l ia o tanti cu fuste colorate, si apoi vine dupa tine, pune mana pe cos si urla ca vrei sa-i furi cosul. Gardianul vede ca aia are bonul si pa cumparaturi...
Si o crede?

Exista si metoda: o intreaba ce are in cos. Te intreaba si pe tine. :) Cit de greu poate fi? Doar sunt gardieni, or avea ceva pregatire.

#65
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Post2Unlimited, on 11 iunie 2020 - 14:05, said:

Se mai suteste intr-un fel. Daca nu-ti iei bonul, ti-l ia o tanti cu fuste colorate, si apoi vine dupa tine, pune mana pe cos si urla ca vrei sa-i furi cosul. Gardianul vede ca aia are bonul si pa cumparaturi...
asta e la rubrica basme cu fat frumos !!!
sau varianta asta o incearca cu batrani sau femei singure care in general nu pot sa se apere nici cu gura/scandal si nici fizic.

#66
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Primul si singurul furt ''involuntar'' din viata mea s-a petrecut acum 10 ani la selgros.

Am luat un brad din ala parfumat de masina, apoi am pus peste el revistele lor promotionale si apoi am facut alte cumparaturi. Pe banda am pus cumparaturile. Deabia afara la masina am gasit bradul parfumat. Uitasem pur si simplu de el. Asta e. Imi recunosc acum greseala.
In mod constient nu cred ca as fura vreodata. Nu sunt genul.  E drept ca mai gasesc carucioare abandonate pe la Lidl prin parcare dar sunt din cele care nu mai au moneda in ele. Le folosesc la randul meu si le las unde le-am gasit.

#67
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,516
  • Înscris: 02.09.2006

View PostFane, on 11 iunie 2020 - 13:04, said:

romanii fura orice! daca ai lasat mancare la indemana -> au furat mancare. fura din principiu, nu de foame!
desigur! se stie ca pe restul globului, furturile au fost eradicate de citeva decenii, doar in Romania se mai fura!

View Post2Unlimited, on 11 iunie 2020 - 14:05, said:

Se mai suteste intr-un fel. Daca nu-ti iei bonul, ti-l ia o tanti cu fuste colorate, si apoi vine dupa tine, pune mana pe cos si urla ca vrei sa-i furi cosul. Gardianul vede ca aia are bonul si pa cumparaturi...
Aiurea! ai vazut tu asta?

#68
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

View Postcrisstonne, on 11 iunie 2020 - 13:57, said:

Am mai văzut o metodă de șutit.
La K au pus case automate, scanezi singur, plătești, treci de porți/bările alea în baza bonului.
Cineva a mers la casa cea mai apropiată de porți, a scanat, a pus marfa în sacoșe, nu a plătit, cînd a ieșit cineva care a scanat bonul a ridicat repede sacoșa și a mers în spatele celui cu bon, a ieșit cu marfa fără să plătească.
Cînd a venit supraveghetoarea la case, a văzut pe ecran tranzacția rămasă deschisă iar marfa ioc.


Proasta alegere sa puna in Romania case cu self service cand se stie ce soi de natie e...

Edited by Lex404, 11 June 2020 - 15:49.


#69
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Cel mai dubios lucru care mi-a fost furat vreodata a fost un tomberon din fata casei, ma si gandeam cat de sarac sa fii sa ajungi sa furi tomberoane. Enervant a fost ca a trebuit sa arunc de cateva ori gunoiul seara la adapostul intunericului in tomberonul vecinului pana am facut rost de altul si stateam panicat ca nu stiam cum naiba sa explic de ce arunc acolo gunoiul daca ma prinde.

#70
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostLex404, on 11 iunie 2020 - 15:48, said:

Proasta alegere sa puna in Romania case cu self service cand se stie ce soi de natie e...

Cred că nu au ce face, nu mai găsesc oameni dispuși să se angajeze.

#71
N0Trust

N0Trust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 04.01.2020
Locuiesc in zona clanuri de tigani, asa zis URSARI ?
In general e metoda lor de actiune, mai ales ca paznicii se tem de ei si se fac ca nu-i vad.

#72
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Habar nu am. Eram in trecere ... nu sunt de acolo. Zona Auchan Pitesti Gavana. In magazin nu am vazut populatie de etnie ... sau nu am bagat de seama.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate