Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mi s-au furat cumparaturile dupa ce le-am platit!

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#1
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Intamplare petrecuta aseara la Auchan Pitesti Gavana. Am intrat in magazin si am cumparat:
1 kg crenvusti pui;
1 pizza gata preparata;
10 mici gata preparati;
1 caserola inghetata;
1 cutie mustar;
1 caserola cu 2 eclere;
1 punga de plastic;

Toate astea au costat 93 de lei. Platesc si dau sa ies din magazin. Afara o ploaie infernala. Nu aveam umbrela, eram in bermude si tricou. Si taman atunci imi vine sa urinez!!! Imi zic hai ca merg la toaleta, poate pana atunci mai trece ploaia. Bun, ma indrept spre toaleta cu caruciorul de cumparaturi. Logic ca nu puteam sa intru in toaleta cu caruciorul. Il las la intrare, si intru sa imi rezolv problema. Nu m-am uitat la ceas, dar cred ca nu am stat mai mult de 3 minute cu spalat cu tot pe maini.
Ies afara. Carucior nema. NU IMI VINE SA CRED! Caut pe cineva de la paza si il intreb daca nu cumva cel ce strange caruturile l-a luat si pe al meu. Mergem impreuna la cel ce strange caruturi ... nimic. Nu a luat nimic. Intreb paznicul daca nu sunt camere in zona toaletei. Nu sunt. Omului ii pare rau ... dar nu are cum sa ma ajute. Cica a fost greseala mea (si cam are dreptate)! Dau o tura printre cei care erau pe acolo ... nimic. Ba se mai uita cativa si ciudat la mine (pe fiecare pe care il vedeam cu carut, ma uitam in carutul lui ... ceea ce e cam ciudat recunosc)! Ma uit pe la cersetorii de acolo ... nimic!
Nu am ce face decat sa trec cumparaturile la pierderi!
Acum sa revenim. Cat de disperat si cat curaj poti sa ai ca sa iei un carut in 3 minute?!? Nu i-a fost teama ca il pot vedea? Chiar asa am ajuns sa furam mancare?

Edited by XL700VA, 11 June 2020 - 12:50.


#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 XL700VA, on 11 iunie 2020 - 12:49, said:

Chiar asa am ajuns sa furam mancare?

ai de ales, ori furi ori mori de foame

tu daca ai ajunge sa zicem in situatia asta ai fura sau nu?
sincer

eu am vazut o cucoana destul de bine imbracata a luat 2 casolete de prajituri si a scos prajiturile din una si le-a bagat in cealata

Ce o fi facut paznici or fi oprit-o nu stiu,

Edited by zzhunt, 11 June 2020 - 12:56.


#3
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,585
  • Înscris: 15.01.2017
Mereu si oriunde s-a furat (si) mancare, nimic nou sub soare.

 zzhunt, on 11 iunie 2020 - 12:53, said:



ai de ales, ori furi ori mori de foame

tu daca ai ajunge sa zicem in situatia asta ai fura sau nu?
sincer

eu am vazut o cucoana destul de bine imbracata a luat 2 casolete de prajituri si a scos prajiturile din una si le-a bagat in cealata

Ce o fi facut paznici or fi oprit-o nu stiu,
Zici matale ca tanti aia de foame a furat acele prajituri?
Poti sa mergi sa lucrezi nu sa furi.

Edited by Epdm, 11 June 2020 - 13:00.


#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
mie mi-a ciordit caruciorul chiar paznicul din carrefour dupa ce i-am zis ca in 2min revin sa-l iau
paguba? 50 bani
am injurat printre dinti scarbit si nu am mai cumparat nimic, nu mai aveam alta moneda, iar cu cosuri!e alea de gunoi pe post de carucior eu nu ma plimb

deci nu m-ar mira ca tot paznicul sa fi fost si in cazul tau, ca aia stiu cum merg treburile

Edited by gumball3000, 11 June 2020 - 13:06.


#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Niciodata sa nu lasi bagaje nesupravegheate - e lege nescrisa dintotdeauna.
Greseala ta.

ZI mersi ca n-ai fost in Spania - te lasau si dezbracat. Anul trecut cand am fost pe-acolo, cineva din grup si-a lasat geamantanul in fata receptiei de la hotel si s-a dus la masa.
Cand a venit nu mai era. Nu tu haine, nu tu cumparaturi...
A intrat un marocan, a luat valiza si a iesit. 10 secunde a durat.

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
romanii fura orice! daca ai lasat mancare la indemana -> au furat mancare. fura din principiu, nu de foame!

#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 XL700VA, on 11 iunie 2020 - 12:49, said:

Intamplare petrecuta aseara la Auchan Pitesti Gavana. Am intrat in magazin si am cumparat:
....
Ce zici tu acolo intra in 2 pungi mai mari sau intr-o sacosa. Daca aveai pungi/ sacosa cu tine nu mai trebuia sa lasi marfa in carucior. Apropo, de ce nu ai luat 2-3 pungi, in loc de una?

 eiffel, on 11 iunie 2020 - 13:04, said:

A intrat un marocan, a luat valiza si a iesit. 10 secunde a durat.
Esti sigur ca nu era rrom de-al nostru? Posted Image

Edited by Karhu, 11 June 2020 - 13:08.


#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
fa reclamatie in magazin, ca la vreo cateva incidente, s-ar putea sa-l zboare pe fomist de acolo
pe forum nu rezolvi nimic

Edited by gumball3000, 11 June 2020 - 13:05.


#9
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017
nevastamea lucreaza la profi. nici n-ai idee cati fura. cati copii dastia care au o situatie buna, considera ca e cool sa furi. altii sunt calici si-si incearca norocul, desi nu mor de foame. dupa care sunt si cei de profesie.

#10
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

 Dany_91, on 11 iunie 2020 - 13:01, said:

Poate fură cei din anturajul tău. Nu mai generaliza aiurea.
Ce ai vrut sa spui? Care anturaj? Nici macar nu sunt din Pitesti, sunt din Suceava. In Pitesti eram cu alte treburi ... si am intrat sa imi iau niste mancare.

#11
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

 XL700VA, on 11 iunie 2020 - 12:49, said:

Toate astea au costat 93 de lei. Platesc si dau sa ies din magazin. Afara o ploaie infernala. Nu aveam umbrela, eram in bermude si tricou. Si taman atunci imi vine sa urinez!!!
ai 3 ani si te poti abtine ?
mergi la magazi si spune-le de furt, noi de pe forum nu iti putem da marfa inapoi

#12
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,585
  • Înscris: 15.01.2017

 Fane, on 11 iunie 2020 - 13:04, said:

romanii fura orice! daca ai lasat mancare la indemana -> au furat mancare. fura din principiu, nu de foame!

Stai cuminte ca peste tot se fura. Nu e treaba romaneasca. Numai cine nu a trait prin alte tari poate fi asa naiv incat sa creada ca numai romanii fura.

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 bobitad, on 11 iunie 2020 - 13:07, said:

nevastamea lucreaza la profi. nici n-ai idee cati fura. cati copii dastia care au o situatie buna, considera ca e cool sa furi. altii sunt calici si-si incearca norocul, desi nu mor de foame. dupa care sunt si cei de profesie.
aia fura din magazin, nu de la cei de-si lasa caruciorul nesupravegheat

Edited by gumball3000, 11 June 2020 - 13:09.


#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Furau si înainte. Pandemia asta doar le-a oferit o scuză.

#15
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

 Karhu, on 11 iunie 2020 - 13:05, said:

Ce zici tu acolo intra in 2 pungi mai mari sau intr-o sacosa. Daca aveai pungi/ sacosa cu tine nu mai trebuia sa lasi marfa in carucior. Apropo, de ce nu ai luat 2-3 pungi, in loc de una?


Esti sigur ca nu era rrom de-al nostru? Posted Image
A intrat intr-o singura punga. Marfa era in punga, si punga in carucior. Punga din aia verde de la Auchan. De ce sa iau 2-3 pungi?!?

 MarianG, on 11 iunie 2020 - 13:09, said:

ai 3 ani si te poti abtine ?
mergi la magazi si spune-le de furt, noi de pe forum nu iti putem da marfa inapoi
Am cerut eu marfa inapoi? Am tras un semnal de alarma, atat. Sa nu faceti ca mine.
Am fost la paza la magazin ... unde mai voiai sa merg? Nici bonul nu il aveam, din obisnuinta il arunc in punga. Deci si bonul a fost luat.

Edited by XL700VA, 11 June 2020 - 13:14.


#16
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002

 Epdm, on 11 iunie 2020 - 13:09, said:

Stai cuminte ca peste tot se fura. Nu e treaba romaneasca. Numai cine nu a trait prin alte tari poate fi asa naiv incat sa creada ca numai romanii fura.
partea a doua e mai importanta din postul meu, aia ca a furat mancare ca asta i-a picat la indemana, nu cum sugereaza titlul topicului ca ar fi venit foametea.

#17
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
m-am invatat si eu minte cu lasatul lucrurilor in locurile publice
mcdonalds piata romana bucuresti
mi-am lasat geaca si ghoizdanelul (din ala simplu de la decatlon in care aveam niste hartii medicale, si o baterie externa pentru telefon) pe scaun ca sa ma duc la buda sa ma cac
cand m-am intors stateau 2 fete la masa aia, nici urma de lucruri
Era mijlocul lui Decembrie (eu am planificat vizita la Bucuresti cu scop medical aterizat dimineata si decolat nopatea, m-am panicat umpic cand mi-au disparut fisele medicale cu care trebuia sa ma prezint la clinica, si ca nu mai am nici cu ce ma imbraca cand ies afara)
Norocul meu a fost ca am intrebat la tejghea un manageras daca cumva stie ce s-a intamplat si mi-a scos lucrurile de dupa tejghea si mi-a spus pe un ton sfidator sa nu imi mai las niciodata lucrurile nesupravegheate
Si uite cum un un adolescent mai tanar decat mine mi-a dat o lectie importanta de viata :)

#18
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,912
  • Înscris: 25.06.2007

 XL700VA, on 11 iunie 2020 - 13:12, said:

A intrat intr-o singura punga.
Ok, atunci cu atat mai mult trebuia sa o iei cu tine...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate