Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?
 Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 

Par fara frunze

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Ei iti fac praf radacinile, baga caramele cu otrava in toate colturile pe galerii ca altfel nu scapi de ei.

#20
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,572
  • Înscris: 27.01.2012
E cel mai probabil

#21
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,589
  • Înscris: 10.01.2019
Am patit si eu o data cu un prun care avea cam 10 cm diametru. Am vazut numai ca se ofileste si se inclina intr-o parte. Cand am pus mana pe el a cazut jos. Sub pamant la 10-15 cm era ros complet. Din ce am inteles de la un cunoscut care are o livada de pruni, o specie de rozatoare de camp (care intradevar seamana cu un sobolan mic), pe timp de seceta, roade pomii probabil in cautare de hrana umeda.

#22
papagalul_ganditor_2027

papagalul_ganditor_2027

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 262
  • Înscris: 11.08.2019
Merge cu otrava din aceea la plic pentru sobolani?
Am prins 4 bucati azi, toti in aceeasi gaura. Si o broasca :)
Mai am un cais care am crezut ca este doar intarziat dar acum nu mai sunt de aceeasi parere. Are frunze mari si dese dar numai pe o parte din ramuri. Pe altele nu are nici o frunza.
Culmea e ca acest cais si parul sunt printre cei mai frumos pomi, inalti peste 3 m si supli.

#23
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
Foarte mare grija cu pliculetele acelea; trebuie amplasate sa nu dea de ele pisica/caine ca mor si ele/ei.  Puse in gaura/galerie si acoperite cu o piatra.

Edited by ascu, 19 May 2020 - 20:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate