Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Pareri Dacia Duster

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
417 replies to this topic

#1
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019
Salutare,
In primul rand, toate cele bune, doamnelor si domnisoarelor, cu ocazia zilei de 8 Martie(daca e vreo una singura, sunt disponibil Posted Image ).

No,acum lasand gluma la o parte, ma uitam pe Youtube, la filmuletul nou,al celor de la Hello Siberia,care au un nou Duster, 4x4 benzina; acum,banuiesc ca multi(sau o parte dintre voi), au urmarit expeditia lor, in Rusia, cu un Duster 4x4, diesel....masina a rezistat fara probleme, ruleaza fara probleme, chiar daca a mers prin 'mama' Rusia, prin Siberia....

Am citit/vazut multe critici,la adresa Duster-ului, ca e prost,ca e rau, ca in sus, si in jos...s.a.m.d....care e parerea voastra, vis-a-vis de Duster, conduceti Duster,aveti Duster, v-ati lua Duster?

Daca as avea banuti, si ar fi varianta benzina/diesel cu automata si 4x4, poate/probabil mi-as lua....Voi?

Daca ar fi si opinii pertinente....ar fi super.

#2
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ce am observat e ca multi pe forum se plang de tabla de pe Duster sau Logan. in rest , ce sa fie? o masina care te duce din A in B. asta fac toate, restul tine de detalii cum ar fi fiabilitatea componentelor, rezistenta lor, calitatea etc

personal mie mi s-au aprut masinile Dacia nitel cam simplute , insa noile modele au dotari similare cu masinile din afara.

adica ...nu simplute.. foarte simple. la inceput nu era inclus decat aerul si atat.

#3
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postkarax, on 08 martie 2020 - 21:07, said:

bla bla

Și n-ai deschis tu un topic să le-mbunătățești?
Dacia e o mașină low cost, dar care la aceleași dotări cu altele e mult mai ieftină. ;)

#4
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 02.02.2007
1. nu ai varianta automata
2. foarte incomoda, daca faci drumuri lungi! deasemenea, zgomotoasa!
3. pretul: varianta de varf e 19500 euro! in suma asta, ai variante! si nu putine!
ar mai fi, dar (poate) mai subiective: plasticul si in general calitatea materialelor, tabla. etcdaca varianta de verf ar fi 15k, s-ar vinde cu liste de asteptare..

#5
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postrichi_e, on 08 martie 2020 - 21:11, said:

1. nu ai varianta automata
2. foarte incomoda, daca faci drumuri lungi! deasemenea, zgomotoasa!
3. pretul: varianta de varf e 19500 euro! in suma asta, ai variante! si nu putine!
ar mai fi, dar (poate) mai subiective: plasticul si in general calitatea materialelor, tabla. etcdaca varianta de verf ar fi 15k, s-ar vinde cu liste de asteptare..

Da,varianta automata , nu este(inca, cred), incomod si zgomotos mi s-a parut prima generatie de Duster(l-am avut masina de serviciu), da, varianta de varf,full option, sare putin de 20.000 de euro...

#6
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 03.08.2010

View PostExcelsior01, on 08 martie 2020 - 20:50, said:

Salutare,
In primul rand, toate cele bune, doamnelor si domnisoarelor, cu ocazia zilei de 8 Martie(daca e vreo una singura, sunt disponibil Posted Image ).

No,acum lasand gluma la o parte, ma uitam pe Youtube, la filmuletul nou,al celor de la Hello Siberia,care au un nou Duster, 4x4 benzina; acum,banuiesc ca multi(sau o parte dintre voi), au urmarit expeditia lor, in Rusia, cu un Duster 4x4, diesel....masina a rezistat fara probleme, ruleaza fara probleme, chiar daca a mers prin 'mama' Rusia, prin Siberia....

Am citit/vazut multe critici,la adresa Duster-ului, ca e prost,ca e rau, ca in sus, si in jos...s.a.m.d....care e parerea voastra, vis-a-vis de Duster, conduceti Duster,aveti Duster, v-ati lua Duster?

Daca as avea banuti, si ar fi varianta benzina/diesel cu automata si 4x4, poate/probabil mi-as lua....Voi?

Daca ar fi si opinii pertinente....ar fi super.
Si tu chiar crezi ca Duster-ul alora care au fost cu el in Siberia e identic cu cel pe care il vei cumpara tu? Da-mi voie sa rad vreo juma’ de ora.

#7
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postunderrated, on 08 martie 2020 - 21:20, said:

Si tu chiar crezi ca Duster-ul alora care au fost cu el in Siberia e identic cu cel pe care il vei cumpara tu? Da-mi voie sa rad vreo juma’ de ora.

Poti sa razi,mai mult de juma' de ora. Au fost niste chestii aftermarket,puse pe masina, chestii care au fost detaliate, in video.

#8
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 03.08.2010

View PostExcelsior01, on 08 martie 2020 - 21:23, said:



Poti sa razi,mai mult de juma' de ora. Au fost niste chestii aftermarket,puse pe masina, chestii care au fost detaliate, in video.
La “chestiile” alea ma refeream si eu. Dar nu sunt importante, poti sa te duci cu a ta in Siberia si fara ele.

View PostExcelsior01, on 08 martie 2020 - 21:23, said:



Poti sa razi,mai mult de juma' de ora. Au fost niste chestii aftermarket,puse pe masina, chestii care au fost detaliate, in video.
La “chestiile” alea ma refeream si eu. Dar nu sunt importante, poti sa te duci cu a ta in Siberia si fara ele.

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 25.01.2007
Ia hilux, a ajuns la polul nord.

#10
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
https://www.facebook.../Duster.Trails/
Eu zic să te informezi de pe acest grup, nu mă dau în vânt după Duster dar mi se pare grupul cu cei mai open mind membri. Au o grămadă de soluții la probleme, au acces în uzină, dacă un membru are probleme în garanție intervin pentru el, fac analize la uleiuri, teste de anvelope, teste de produse pentru mașinile lor. Ar fi bine să fie toate grupurile așa cum e ăsta.

#11
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Dusterul se cumpara pentru partea lui practica nu il cumperi ptr calitatea materialelor sau aspect. Intamplator ultimul model arata chiar ok

#12
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 09.08.2009
Uite aici pareri de la "parerologi" de profesie: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4MUzTuoFUuw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
La banii aia iei Ssangyong, cu materiale mult mai bune, nu cu tehnologie Renault reciclata.

#14
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Da,dar modelul asta costa"doar"24.000.
De Euro!

#15
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 21.04.2007
In concluzie plin de parerologi fara ca unul sa aiba masina.
Initiator,cred ca afli mai multe din targ !

#16
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View PostCONSTANT1708, on 08 martie 2020 - 22:51, said:

In concluzie plin de parerologi fara ca unul sa aiba masina.
Initiator,cred ca afli mai multe din targ !

Eu am un 'amarat' de Passat,din 2005....voiam doar sa cunosc parerea oamenilor, despre Duster...imi place mult cum arata interior/exterior....nu-mi place rezultatul de la EuroNcap si faptul ca nu are automata+integrala, macar intr-o versiune de varf.

View PostTLGTLC, on 08 martie 2020 - 21:46, said:

https://www.facebook.../Duster.Trails/
Eu zic să te informezi de pe acest grup, nu mă dau în vânt după Duster dar mi se pare grupul cu cei mai open mind membri. Au o grămadă de soluții la probleme, au acces în uzină, dacă un membru are probleme în garanție intervin pentru el, fac analize la uleiuri, teste de anvelope, teste de produse pentru mașinile lor. Ar fi bine să fie toate grupurile așa cum e ăsta.

Multumesc,am intrat in grup, sunt mai mult decat ok...

#17
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,908
  • Înscris: 20.10.2015
Dace vrei confort, stabilitate la viteza, racing, Duster nu e masina pentru tine.
Pentru orice altceva, Dacia Duster

#18
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Am un prieten care și-a luat un Duster. Acum regretă.
E o mașină ieftină, făcută să fie ieftină.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate