Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

CHICANOS

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Lansarea Reggaeton-ului in România, cu "Chicanos"!



Dupa multa munca depusa de cei doi baieti componenti ai trupei, asociata cu feelingul caliente al lui Wilmark ia viata primul proiect de Reggaeton realizat in Romania, CHICANOS.

Doi tineri talentati cu calitati vocale extraordinare: Pachulo, profesor de canto care a terminat Conservatorul (specialitatea pian) si Alex cu abilitati in Rap si Hip hop care a colaborat cu artisti consacrati in piata muzicala romaneasca (Ex. BUG Mafia, Nico, Puya, Don Baxter), vor fi alaturi de toti iubitorii de reggeaton pentru a le oferi o noapte de neuitat.

Intercont Music a avut mare incredere in acesti baieti talentati si va da viata proiectului CHICANOS. Primul lor album – “LollyPop” va aparea pe piata in trei saptamani iar noi vom reveni cu amanunte picante cat de curand!

Distractie garantata, veselie maxima, un sound de exceptie ce nu trebuie ratat. Un eveniment unic la care va asteptam pe toti cei care iubesc reggaetonul dar si pe cei care vor sa stie mai multe despre acest fenomen de senzatie al anului 2006.

Intercont Music impreuna cu Wilmark Rizzo Hernandez va invita vineri, 17 martie 2006, in avanpremiera in Club “PARADISO” (Bld. Nicolae Balcescu nr. 3), orele 22.00 sa petreceti o noapte exotica alaturi de prima trupa de reggaeton din Romania CHICANOS - fenomenul muzical al anului 2006!




http://www.CHICANOS.ro


Edited by Gyno, 17 March 2006 - 03:19.


#2
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
UPDATE http://www.chicanos.ro/

#3
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
CHICANOS astazi,17 martie , la ACASA tv de la ora 17:30

#4
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Pentru cine vrea sa asculte CHICANOS,sa intre in Winamp,sa dea Open URL si sa pasteze acest link : http://193.108.54.57...0/infopro24.ogg si sa dea open. Acesta este Radio Info Pro,si acum,pana la ora 00 este emisiunea Latino Party cu Wilmark. CHICANOS LIVE IN STUDIO!!!

#5
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
In seara aceasta ( joi - 23.03.2006)concert CHICANOS in Club “PARADISO” (Bld. Nicolae Balcescu nr. 3 - langa Hotel Inter Continental).
Ora 22:00
Intrarea Libera

#6
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Trupa Chicanos se va afla in platoul emisiunii TEO
Vineri, 24 martie 2006, incepand cu ora 17.45, trupa Chicanos, se va afla in platoul emisiunii TEO de la PROTV.

Chicanos - un nou stil, febra regaeton-ului a ajuns si in Romania.

Casa de discuri Intercont Music a avut mare incredere in acest proiect si a plecat la drum alaturi de CHICANOS pentru a aduce un suflu nou pe piata muzicala in 2006. Primul album Chicanos se va numi “Lollypop”. Materialul va aparea pe piata in circa trei saptamani, impreuna cu videoclipul.

Dupa multa munca depusa de cei doi baieti componenti, asociata cu feelingul caliente al lui Wilmark ia viata primul proiect de Reggaeton realizat in Romania.

In urma cu jumatate de an, la Wilmark s-au prezentat Pachulo, profesor de canto, care a terminat Conservatorul la specialitatea pian, si Alex, care a colaborat cu BUG Mafia, Nico, Puya si Don Baxter iar impreuna sunt CHICANOS!

#7
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Este proiect comercial. Dispari !

#8
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Vorbeste frumos ca nu ne cunoastem si nu ne tragem de sireturi.

#9
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Poate am fost cam brutal, dar reclama se plateste.

#10
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Asa e,se plateste,d-asta cand cumperi o tzoala NIKE platesti :) Ups,iar am facut reclama,ca am spus numele firmei,nu? Fi serios...

CHICANOS live pe PRO TV

#11
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Sper sa merite trupa. Bafta in afaceri.

#12
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Merci,sa fie!

Daca te uiti,astept parerile tale+critici constructive.

Salut

#13
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
care a auzit CHICANOS sa isi spuna parerea!

#14
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Maine ( miercuri 29.03.2006 ) , pe National TV incepand cu ora 9:00(am) la emisiunea " Dimineata cu Razvan si Dani " trupa CHICANOS este invitat in platou.
Trupa Chicanos va fi in platoul emisiunii incepand cu ora 9:50(am)-10:00(am).

Va dorim VIZIONARE PLACUTA!

#15
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Astept pareri de la cei care au urmarit emisiunea.

#16
sangerosul

sangerosul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.04.2006
Gyno, de ce faci treaba asta? ce iti iese ca ii promovezi pe baietii de la chicanos? am vazut ca esti foarte inversunat in "lupta" asta! aici, pe site'ul mafiotilor... iar peste tot reactionezi agresiv cand primesti alta parere sau o critica din partea altui user! Pe mafia ai admin si iti poti pune in aplicare amenintarile, dar aici, unde esti doar junior o sa fii doar tu si cuvintele tale! Fara sa ai vreun admin in spate! Sa revin, ai vreun contract cu chicanos sau cu interscope records, cu 1at sau cu willmark? PS: astept un raspuns pertinent, nu mars, dispari, asculta si mai vb sau alta replica deja celebra de'a ta!

#17
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
:)

Deci, da , eu sunt webmasterul/adminul www.CHICANOS.ro , iar Chicanos imi sunt prieteni.

In alta ordine de idei,casa de discuri se cheama INTERCONT nu interscope , iar labelul se numeste 1ST nu 1at.

Cu Wilmark bineinteles ca ma stiu. :)

Sper ca esti multumit de raspunsuri.

#18
VISu'urat

VISu'urat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.04.2006

View PostGyno, on Mar 17 2006, 04:18, said:

Lansarea Reggaeton-ului in România, cu "Chicanos"!
Dupa multa munca depusa de cei doi baieti componenti ai trupei, asociata cu feelingul caliente al lui Wilmark ia viata primul proiect de Reggaeton realizat in Romania, CHICANOS.

Doi tineri talentati cu calitati vocale extraordinare: Pachulo, profesor de canto care a terminat Conservatorul (specialitatea pian) si Alex cu abilitati in Rap si Hip hop care a colaborat cu artisti consacrati in piata muzicala romaneasca (Ex. BUG Mafia, Nico, Puya, Don Baxter), vor fi alaturi de toti iubitorii de reggeaton pentru a le oferi o noapte de neuitat.

Intercont Music a avut mare incredere in acesti baieti talentati si va da viata proiectului CHICANOS. Primul lor album – “LollyPop” va aparea pe piata in trei saptamani iar noi vom reveni cu amanunte picante cat de curand!

Distractie garantata, veselie maxima, un sound de exceptie ce nu trebuie ratat. Un eveniment unic la care va asteptam pe toti cei care iubesc reggaetonul dar si pe cei care vor sa stie mai multe despre acest fenomen de senzatie al anului 2006.

Intercont Music impreuna cu Wilmark Rizzo Hernandez va invita vineri, 17 martie 2006, in avanpremiera in Club “PARADISO” (Bld. Nicolae Balcescu nr. 3), orele 22.00 sa petreceti o noapte exotica alaturi de prima trupa de reggaeton din Romania CHICANOS - fenomenul muzical al anului 2006!

http://www.CHICANOS.ro



:huh: hmmm cred ca am mai auzit undeva piesele astea .....  :confuzzled:  
Don Omar ft Tego Calderon - Los Bandoleros parca seamana cu Chicanos -  Lollypop Spanish
                                                                           si
Jmp - Tu gatita iar seamana cu Chicanos -  Sa dansam Raggaeton

:death:  furaciune de furaciune. Rusine . Primul lor  album este plin de piese copiate dupa mari hituri  :bandit:
Tot albumu e plin de Don Omar, Daddy Yankee, JMP si altii. :finger:

Deci pentru o cat mai buna indexare in google :drac:  : "chicanos este o furaciune dupa Don Omar, Daddy Yankee, JMP-tu gagita etc."
Melodii copiate - cat tupeu au unii  :tomato:

Astept comentarii domnu' administrator al www.chicanos.ro .


Am sa postez si melodiile copiate ca sa intelegetin mai bine. Stay tuned

Edited by VISu'urat, 09 April 2006 - 21:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate