Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

CHICANOS

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Ba.. mi-e mila de urechea ta,ca nu e deloc muzicala :) cred ca auzi prin gura.. cum naiba sa semene aia ba?:)) esti cu capu,stai prea mult pe net.

#38
VISu'urat

VISu'urat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.04.2006

View PostGyno, on Apr 12 2006, 00:19, said:

Ba.. mi-e mila de urechea ta,ca nu e deloc muzicala :) cred ca auzi prin gura.. cum naiba sa semene aia ba?:)) esti cu capu,stai prea mult pe net.

Eu nu fac muzica. Dar fac videoclipuri de ceva vreame. Sa fie vreo 4 ani cam asa iar ca numar sa fie peste 40 clipuri de mare buget. Nu am sa dau publice nume de artisti pentru ca nu e frumos, te pot insa lamuri pe private.

Acum 1 luna m-am apucat sa fac research asupra stilului raggaeton. Am ascultat albume intregi (vai de urechile mele) si am vazut cam tot ce se poate in materie de clipuri raggaeton. Le-am studiat la frame pe cele mai multe dintre ele pentru a intelege exact cu ce se mananca treaba asta .

Nu-mi spune te rog ca nu aud bine ca am mancat raggaeton pe paine in ultima perioada.
Incearca sa intelegi ca stiu ce este acela un vst, si ca " urechea mea muzicala " nu ma inseala.

Sper ca poti intelege cu cine vorbesti. Daca ai comentarii pertinente (nu imbecile) afirma-le nu imi jigni intelectul si nici urechea. Valabil nu numai pentru mine ci pentru toti cei ce asculta si au aceleasi "impresii" ca si mine.

Numa' bine

#39
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
VisuUrat clipuri cu telefonu face oricine,la o tona de trupe care canta si pe strada...deci stai calm nene regizore :D

Cat despre Chicanos.. o sa se vada diferenta la trupa asta si alte/alta trupa care se da shmekera... o sa vedem cine e... mister... OG :)

Edited by Gyno, 12 April 2006 - 09:44.


#40
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
visuurat , mare buget inseamna 300 $ pt tine cred. Stai in banca ta ca nu ma cunosti nici pe mine nici pe Chicanos. Du-te sa filmezi o cioara care zboara in parc,nu mai sta pe net aiurea k aici nu se filmeaza nimic.

cat despre tine,esti alt mancator de maro care se baga in seama pur si simplu sa se afirme,pt ca altfel nu are cum.

#41
PAMPALAU

PAMPALAU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.03.2006
Mie imi place Chicanos, super frumoasa melodia aia "lollypop" Gyno pe cand un videoclip la melodia asta?  :coolspeak:
Hai nu mai fiti rai.... impacativa, ca nimeni nu a facut rau la nimeni. Chicanos canta, dupa parerea mea, ceva nou fata de ce au mai cantat pana acum la trupele romanesti... pe bune va jicniti atat, ca nici pt o femeie nu cred ca v-ati fi vb asa -_- . Hai va rog mult... suntem oameni in toate facultatile mintale... -_-

#42
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
De astazi,piesa Chicanos - En Mi Corazon , poate fi auzita pe Radio 21 si Radio Kiss FM.

#43
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Cate ceva despre CHICANOS

Alex - "BlatJargon" Craciun (component CHICANOS)
Studii:
1997 - 2001 Colegiul National “Petru Rares” (absolvent cu media 9.86)
2001-2005Academia de Studii Economice, Bucuresti,Facultatea de Relatii Economice Internationale (absolvent cu media 8.50)
Activitate artistica:
1998 - 2003 Component al trupei Mahsat
1999 - 2003 Artist la label-ul Casa Production, apartinand trupei B.U.G. Mafia
2003 - prezent Membru al trupei Chicanos
Colaborari si aparitii:
1998 - Marpha III (Digital Records), cu piesa « Micii Spargatori De Rime »
1999 - De La Est La Vest (Intercont Music), cu piesa « Jucator Cu Doua Fete (feat. Cheloo) » si « Caldura Mare (feat. XXL & 10 Grei & Tragaci) »
2000 - Colaborare pe albumul « Personajul Negativ », al trupei XXL & 10 Grei, pe piesa « Inca Motivati »
2002 - Mahsat - Laboratoru' (Cat Music), album promovat de clipul piesei « O Vorba De Pe Strada »
2003 - Colaborare pe albumul « Baieti Buni », al Trupei B.U.G. Mafia, pe piesa « Iarba Si Alcool In Pantelimon »
2005 - Sud Stil Party (Media Pro), cu piesa « Sa-mi Porti Numele (feat. Nico, Silvio & Puia) »
2004 – 2005 Colaborator, ca orchestrator, textier si inginer de sunet al studioului de inregistrari « Code Studio »
2005 – prezent Membru al echipei de productie muzicala « 218 Production »
Productii si compozitii:
LP Mahsat - Laboratoru' (orchestratii, muzica & text)
Andra - Pentru Tine (text, mixaj & master)
Nico - Ce Pot Sa Fac (text)
Dl. Problema feat. Andra - Problema Ta (text, mixaj & master)
Alb Negru feat. Dl. Problema - Lasa-te Iubita (orchestratie, mixaj & master)
Alb Negru - Sexy Style (mixaj & master)
Senzual - Asa Fierbinte (text, mixaj si master)
All Star Media Pro - E Seara De Ajun (text, mixaj & master)
Blatjargon feat. Nico, Silvio & Puia - Sa-mi Porti Numele (orchestratie, muzica & text)
Laura Andresan - Muntele Venus (text)
Marijuana - Toate Fetele (text)
Marijuana feat. Divele - In Grup (text)
Too Hot - Dintr-o Privire (text).
Razvan - Victor Alstani (component CHICANOS)
Studii:
1988 - 1996 Scoala de muzica clasele I-VIII - specializarea pian principal - media 10
1996 - 2000 Liceul de Muzica si Arte Plastice "Marin Sorescu" - Craiova - specializarea pian principal media 9 si atestat in pian principal media - 10
2000 - 2005 Universitatea Nationala de Muzica "Ciprian Porumbescu" - specializarea Pedagogie Muzicala
Acitivitate artistica:
1998 - 2000 - Filarmonica "Oltenia" - Craiova - artist liric in cadrul partidei de bass-bariton
2002 - Colaborator al Filarmonicii "George Enescu" in cadrul festivalului cu acelasi nume
2002 - Colaborator al Corului Academic Radio
2003 - Membru al Coralei Ortodoxe Barbatesti "Te Deum Laudamus" - artist liric - bass-bariton
2003 - 2005 - Compozitor, orchestrator si inginer de sunet - Studioul "Axial Production"
2004 - Aparitii in numeroase concerte ca artist liric in tara si straintate
2004 - Colaborator al Teatrului Odeon - Bucuresti - asigurarea coloanei sonore in
2004 - Colaborator al Studioului Muzical "Art Music" - spoturi muzicale
spectacole de teatru
2004 - 2005 - Compozitor Orchestrator - Explosion Studio - Nicolae Marin (Nick N&D)
2005 - Profesor de canto, corepetitor si orchestrator al Corului de Copii "DO-RE-MI"
2003 - prezent - Membru al trupei Chicanos
Proiecte muzicale:
Spoturi muzicale
LP - N&D - album "Explosion" (orchestrator)
Pepe - 9 Vieti (Remix) (orchestratie)
Mandinga - Soarele Meu (Remix) (orchestratie)
Laura Andresan - Muntele Venus (muzica)
Marijuana - Toate Fetele (muzica)
Marijuana feat. Divele - Ne place in grup (muzica)
Negrutu - M-ai mintit (remix) (orchestrator)
Catalin Crisan - Daca pleci (remix) (orchestrator)
TOO HOT - Dintr-o privire (muzica)
Delia - Ziua ta (inginer de sunet)
Doru Marinescu - O mie de ganduri (muzica)
Nae Lazarescu si Vasile Muraru - Sunati la 112 (muzica)

#44
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Apropo, Visu`urat faptu ca dintr-un oras de 100.000 de locuitori, adica Piatra Neamt a reusit sa iasa la suprafata Blatjargon si nu tu este intr-adeavar frustrant. Dar sa fii chiar atat de frustrat de faptu ca tu ai ramas un nimeni dupa ce ai terminat liceul si el a resuit sa faca ceva in viata denota o oarecare psihoza. Zi sincer in liceu iti fura covrigii in pauza, iti lua banii de mancare sau pur si simplu iti manca pachetelul de la mama? Sau esti frustrat de simplu fapt ca el are talent si tu nu. Acum stim cine esti...

Pentru cei care au dubii sau au dat intr-o oarecare masura crezare celor afirmate de visu urat, va rog sa luati la cunostinta faptu ca acesta din urma poarta o vendeta personala cu blatjargon.

#45
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
De maine albumul CHICANOS - SA DANSAM REGGEATON poate fi gasit in toate magazinele de specialitate din toata tara!!!
Incepand de miercuri pe Tv Klumea clipul piesei EN MI CORAZON se difuzeaza in exclusivitate o data pe ora!

Edited by Gyno, 08 May 2006 - 21:15.


#46
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Astazi Chicanos la TV:

- la B1TV ( Verissimo ) intre 9 - 10
- la National TV , intre 10 - 11

#47
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Primul videoclip CHICANOS si primul album: “Sa dansam reggaeton”

Noua senzatie a verii anului 2006, trupa Chicanos, si-a lansat primul videoclip la piesa “En mi corazon” extrasa de pe albumul “Sa dansam reggaeton”.

Prima trupa de reggaeton din Romania - Chicanos este formata din Alex “BlatJargon” si Razvan “Pachulo”. Doi baieti foarte talentati, cu o bogata experienta in domeniul muzical, avand calitati vocale extraordinare: Pachulo, profesor de canto, a terminat Conservatorul (specialitatea pian) si Alex cu abilitati in Rap si Hip hop care a colaborat cu artisti consacrati in piata muzicala romaneasca (Ex. BUG Mafia, Nico, Puya, Don Baxter) sau reunit sub indrumarea lui Wilmark formand trupa Chicanos.

Intercont Music, prin George Onea (aka Chucho) a avut mare incredere in talentul si potentialul lor si au colaborat cu succes pentru ca fenomenul reggaeton sa ajunga si in Romania.

Numele formației a fost ales în urma unui brainstorming. Dintr-o lista cu câteva zeci de posibile titulaturi, Wilmark i-a botezat pur și simplu Chicanos bazandu-se mai mult pe efectul sonor al numelui decat pe sensul propriu-zis al cuvantului.

Dupa foarte multa munca depusa de baieti, pentru realizarea unui album de exceptie, este momentul ca fenomenul latino numit reggaeton sa ajunga si la noi. Este primul si va fi cu siguranta cel mai tare album de reggaeton, poate chiar concura cu multe albume de gen din tarile latine. Este un produs original, cu piese pentru toate gusturile, ritmuri caliente si perfect pentru o vara 2006 fierbinte.

Piesa aleasa pentru videoclip este “En mi corazon”, cea mai potrivita pentru un debut fulminat Chicanos. Piesele baietilor sau bucurat de un imens succes la public in numeroasele concerte sustinute iar impactul pe undele Fm a fost foarte puternic: piesele lor fiind difuzate atat pe posturile radio din tara cat si din strainatate: Spania, Franta etc. Piesa care a prins cel mai tare la publicul larg a fost “En mi corazon”. Ritmuri caliente, dragoste si pasiune dezlantuita intr-un singur cuvant: Chicanos

Regizat de Cristi Gugu, videoclipul a fost filmat de-a lungul catorva zile, vremea nu a tinut tocmai cu echipa de filmare, dar produsul final este senzational. Foarte multe detalii nu vrem sa va oferim, va lasam pe Dvs. sa descoperiti piesa si clipul si sa intrati in dansul senzual cel il inspira piesa. Sunt cadre pline de culoare si exotism in care Alex si Razvan atrag fetele prin simpla lor prezenta.

Dansatoarele sunt aduse special pentru acest videoclip, una dintre fete este chiar originara din patria reggaeton-ului - Jamaica. Vocea feminina si senzuala este a Roxanei Odenie, o prezenta foarte atragatoare si o voce de senzatie.

Scenele fierbinti, pline de senzualitate, flirturi nevinovate intregesc mesajul piesei. Dragostea, declaratiile de iubire, dansul, insemnand de fapt reggaeton pur. Pasiune si extaz “En mi corazon” hit-ul verii 2006!

Attached Files


Edited by Gyno, 12 May 2006 - 22:25.


#48
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Maine ( LUNI - 15.05.2006) Chicanos invitati la TEO pe Pro Tv !

#49
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Pentru cine nu a vazut inca clipul CHICANOS - En Mi Corazon

http://www.myband.ro...nd.php?go=video

#50
PAMPALAU

PAMPALAU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.03.2006
se vede ca e facut cu bani putini... maxim 3000 E.... vor disparea curand de pe piata... poate doar cursanti lu' Wilmark sa le cumpere cd-ul obligati :P.. ma asteptam la ceva mai marfa, dar sunt O :puke:

#51
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
De astazi CHICANOS se poate auzi si pe radio Pro Fm in heavy rotation .

Din 1 iunie o noua surpriza - fiti cu urechile pe Pro Fm si Chicanos!

http://www.profm.ro/ogg112.m3u

#52
^Dash^

^Dash^

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.09.2004
Am piratat de pe DC si eu din curiozitate o melodie si incep sa cred ca "artistii" astia de-o vara ne cred inapoiati mintal...  :angry: Cred ca e timpul sa va treziti baieti, incultura muzicala nu predomina inca in Romania.  :nonobad:

*si ma retrag usor spre coltul, personal, cu muzica STRAINA, pe CD-uri originale, fiindca Cypress Hill si DJ Revolution o merita*

#53
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Post^Dash^, on May 27 2006, 23:14, said:

Am piratat de pe DC si eu din curiozitate o melodie si incep sa cred ca "artistii" astia de-o vara ne cred inapoiati mintal...  :angry: Cred ca e timpul sa va treziti baieti, incultura muzicala nu predomina inca in Romania.  :nonobad:

*si ma retrag usor spre coltul, personal, cu muzica STRAINA, pe CD-uri originale, fiindca Cypress Hill si DJ Revolution o merita*
mie mi-a zis un prieten ca e caterinca rau de tot cu chicanos ... asa ca am piratat si io "sa dansam ragaeton"

un singur lucru am de spus : ai de cioaca mea :lol:

#54
Gyno

Gyno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 03.07.2005
Pentru cine nu a vazut inca videoclipul CHICANOS - EN MI CORAZON

http://rapidshare.de...ip-rvt.avi.html

sau

http://www.filehost...._TVrip_rvt_avi/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate