Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Dacia Spring - prima electrica Dacia

* * * * - 16 votes
  • Please log in to reply
16566 replies to this topic

#10153
atw

atw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 05.09.2017

View PostCLAU03, on 28 noiembrie 2021 - 20:28, said:

Tu ai manerele astea la locurile din spate?
Da, cele din primele serii au mânere în spate (rabatabile chiar).
Cred că e cum zicea cineva mai sus - a plâns lumea ca vrea inele de centrare, contabilii au zis "ok, punem inele de centrare, dar costă 2€, trebuie să tăiem 2€ din altă parte". :)


View Postmihaimihai, on 28 noiembrie 2021 - 20:55, said:

Intrebare: in fișa produsului apar mânerele respective?
În fișă nu sunt, dar sunt în manual, la pagina 3.12 (cel puțin în manualul meu)

#10154
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 14.11.2005
Credeam ca e o gluma chestia aia cu manerele. Good Job Dacia, nu rateaza vreo ocazie sa isi bata joc de clientii sai!

#10155
Lucidez

Lucidez

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 24.09.2021

View Postdorel232004, on 28 noiembrie 2021 - 18:52, said:


Chiar le-au scos? Nu pot sa cred!
La masina mea livrata in prima tura sunt. La masina unui amic livrata zilele trecute ,,lipsesc cu desavarsire,,.

#10156
AydenCJ

AydenCJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 08.05.2014
cred că la ritmul în care scoate Dacia piese de pe furnitură mie-mi va da o găleată de bleu cenote, ai vrut-o albastră, na! albastră!

#10157
CLAU03

CLAU03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 05.06.2021
Mda, eu nu am manerele din spate.
Pai in fisa sunt trecute si "Faruri de zi fata cu semnatura luminoasa Y-shape". Posibil ca in scrierea chineza/mandarina Y-ul sa fie o linie orizontala.

#10158
mihaimihai

mihaimihai

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 09.03.2006
Or să ne spună că mânerele erau din niște materiale inferioare calitativ și nu se asortau cu presurile textile din față :)

#10159
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Nu o sa va spună nimeni nimic!
De vina sunt cumpărătorii care au dat buzna sa cumpere cu 20000 de euro o jucărie ce nu face nici 4500!
Producătorul a profitat și va profita de disperarea unora de a arunca cu banii.
Au românii bani, de unde, habar nu am, jumătate din populația activă abia dacă are salariul minim, dar cu bani se aruncă în prostie pe orice!

#10160
mihaimihai

mihaimihai

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 09.03.2006
Man, tu ai o problema... S-au vândut câteva mii de bucăți, fii convins că oamenii ăștia nu și-au ipotecat casele ca să-și ia masina. S-a mai scris pe aici că cea mai mare parte au cumpărat Spring ca a 2-a mașină (eu chiar ca a 3-a mașină deoarece am una de serviciu).

#10161
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Nu am nicio problemă cu nimeni, ceea ce spui mă face doar să înțeleg că sunteți bogați dar nu aveți o cultură a banului și a muncii care trebuie depusă pentru a-l câștiga, atât și nimic mai mult!
Din păcate, cei ca voi, care nu prețuiesc banul muncit, contribuiți masiv la degringolada scumpirilor aberante, indiferent că vorbim de hi-tech sau doar de tăiței!
Toți vă veți trezi într-o bună zi și veți plăti prețul necumpătării!
Oare daca jucăria asta nu era subvenționată,mai erau miliarde și miliarde de cumpărători!?
Oricum, ați cumpărat ieftin o mașină care costă 20000 de euro. Oameni de succes și cu bani fiind mulți dintre voi, chiar credeți că producătorul va face acte caritabile ulterior garanției și va vinde piese de schimb la valoarea subvenționată sau la valoarea din nou a turismului!?
Nu știu, poate voi, oameni potenți financiar și cu afaceri știți mai bine!
Numai bine!

Edited by mcgregory, 28 November 2021 - 22:35.


#10162
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View PostCLAU03, on 28 noiembrie 2021 - 20:28, said:


Tu ai manerele astea la locurile din spate?
Da, la ambele. M-ai facut sa ma duc sa ma uit, ca acum nu mai eram sigur, ca nu prea am tangente cu ele.

#10163
atw

atw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 05.09.2017

View PostCLAU03, on 28 noiembrie 2021 - 21:27, said:

Pai in fisa sunt trecute si "Faruri de zi fata cu semnatura luminoasa Y-shape". Posibil ca in scrierea chineza/mandarina Y-ul sa fie o linie orizontala.
Asta era în fișa din martie (aia cu încărcătorul de 3.7kW), după care au scos partea cu "Y-shape".
Probabil că asta era intenția inițială, dar au tăiat-o contabilii, au lăsat DRL-urile de la K-ZE. Bine măcar că au schimbat stopurile.
Partea amuzantă e că toți "jurnaliștii" care au făcut review-uri în primăvară repetau ca papagalii "semnătură luminoasă în forma literei Y", în timp ce arătau cu degetul luminile în formă de... I. :)

#10164
CLAU03

CLAU03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 05.06.2021

View Postdorel232004, on 28 noiembrie 2021 - 22:39, said:

Da, la ambele. M-ai facut sa ma duc sa ma uit, ca acum nu mai eram sigur, ca nu prea am tangente cu ele.
Cand am citit mai sus ca au fost si nu mai exista, si eu m-am dus la masina sa constat ca... nu sunt.

View Postatw, on 28 noiembrie 2021 - 22:44, said:

Asta era în fișa din martie (aia cu încărcătorul de 3.7kW), după care au scos partea cu "Y-shape".
Probabil că asta era intenția inițială, dar au tăiat-o contabilii, au lăsat DRL-urile de la K-ZE. Bine măcar că au schimbat stopurile.
Partea amuzantă e că toți "jurnaliștii" care au făcut review-uri în primăvară repetau ca papagalii "semnătură luminoasă în forma literei Y", în timp ce arătau cu degetul luminile în formă de... I. Posted Image
Da, asa e. Era in fisa din martie sigur. Nu stiu daca mai era in luna mai cand am platit avansul. Acum sunt "Lumini de zi cu led".

#10165
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Renault Kwid Climber

Edited by mcgregory, 28 November 2021 - 22:58.


#10166
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008


https://www.google.c...ELdxfoOHCG4Kf7n

Edited by mcgregory, 28 November 2021 - 23:20.


#10167
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
@mcgregory pe bune, nu aveti alta treaba, eventual prin alte părți ? căutați in forum că s-au mai discutat povestile scrise de dvs. si nu, nu va putem da rețeta îmbogățirii rapide si nici nu va datorăm explicații referitoare la motivele pentru care am ales sa achiziționăm acest vehicul. dar va ppt spune ca daca ati avea toate informațiile si ati face niște calcule simple, ati ajunge la concluzia ca mașina merită cumpărată. cu condiția sa o folosiți in mediul pentru care a fost creată. nu pentru mers cu soacra la mare, nu pentru transportat porcul de Crăciun, nu pentru a te duce la rude la cuca macaii. daca scoateti capul din pamant si realizați ca sunt oameni care traiesc diferit si au nevoi diferite de ale dvs, poate veți intelege de ce au cumpărat unii această mașină și mai ales de ce pentru ei si într-un anumit context, partea financiară este favorabilă achiziției. sănătate.

Edited by Jake25r, 28 November 2021 - 23:30.


#10168
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008

Un om educat, de bun simț și argumentat!
Jos pălăria, mai rar așa interlocutor!
Toate cele bune și ție!

Edited by mcgregory, 28 November 2021 - 23:46.


#10169
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007

View Postatw, on 28 noiembrie 2021 - 22:44, said:

Partea amuzantă e că toți "jurnaliștii" care au făcut review-uri în primăvară repetau ca papagalii "semnătură luminoasă în forma literei Y", în timp ce arătau cu degetul luminile în formă de... I. :)
Eu am inteles tot timpul ca se refereau la stopurile din spate, nu la cele din fata.

#10170
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,746
  • Înscris: 23.04.2007

View PostJake25r, on 28 noiembrie 2021 - 23:28, said:

nu pentru transportat porcul de Crăciun
Din ce motive nu poate fi folosit la "transportat porcul de Crăciun" ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Bing (1)

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate