Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Maniu 141(metrou Păcii, lângă autogara Militari)

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#55
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Are cineva noutati? Cum decurg lucrarile? A cumparat cineva ?

#56
ProX

ProX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.01.2014

View PostProwler, on 20 iulie 2021 - 20:58, said:

Are cineva noutati? Cum decurg lucrarile? A cumparat cineva ?

Structura de la primul bloc pare finalizata, si totodata nu prea mai sunt apartamente in primul bloc. (au ramas la etajele 1-3 unde se cere avans 90%). S-au afisat si s-au pus la vanzare apartamentele din faza 2, insa s-au scumpit semnificativ...

#57
KillDuster02

KillDuster02

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.12.2019

View PostProX, on 21 iulie 2021 - 09:02, said:

Structura de la primul bloc pare finalizata, si totodata nu prea mai sunt apartamente in primul bloc. (au ramas la etajele 1-3 unde se cere avans 90%). S-au afisat si s-au pus la vanzare apartamentele din faza 2, insa s-au scumpit semnificativ...
Nu inteleg cum oamenii pot sa se mute cu atata pofta pe Maniu. A simulat macar unul din cumparatori mersul de la serviciu si inapoi de acolo sa vada cat ii ia? Cu metroul aceeasi poveste, packed like sardines in a can

#58
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Marturisesc ca nu inteleg profilul cumparatorului roman.

Zona e plina de praf - nu poti sa stai cu geamul deschis cam la nici o ora din zi...
Exista un fel de parculet visavis dar cam aia e toata verdeata din zona...
Trafic deosebit de intens atat pe valea cascadelor cat si pe Iuliu Maniu - dinspre si inspre Autostrada - zgomot, claxoane, poluare...
Zona e dubioasa - nu ca in ferentari, dar oricum...
Nu poti iesi din zona cu masina personala decat la ore cand lumea doarme poate - deci musai metrou - la cutia de sardine.

Nu inteleg...

#59
ProX

ProX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.01.2014
Revin cu un update: NU RECOMAND COMPLEXUL ACESTA NIMANUI!

Evident, ca toate celalte blocuri rezidentiale in constructie, totul e facut pe repede inainte, fara a se pune accent pe calitate. Echipa care se ocupa de vanzare lasa de dorit, nu sunt atenti la detalii. De asemenea, exista diferente pe etaje pentru aceleasi apartamente! Caloriferele sunt mult mai mici decat ar fi nevoie, iar orice schimbare suplimentara platita, nu este respectata.
Tin sa va informez ca mai exista online videoclipuri cu marlania pe care au facut-o la izolarea exterioara a blocului, unde deja au fost infiltratii la ultimele etaje pe peretele respectiv (Cel spre Kaulfand). https://www.facebook...145798258778992

Feriti-va de acest complex.

Edited by ProX, 02 February 2022 - 16:38.


#60
Prowler

Prowler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.10.2006
Mai are cineva noutati despre acest complex...?

Din ce este afisat pe site - este faza 1 e vanduta complet. Faza II are preturi mult mai mari.

#61
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008

View PostProX, on 02 februarie 2022 - 16:37, said:

Revin cu un update: NU RECOMAND COMPLEXUL ACESTA NIMANUI!

Evident, ca toate celalte blocuri rezidentiale in constructie, totul e facut pe repede inainte, fara a se pune accent pe calitate. Echipa care se ocupa de vanzare lasa de dorit, nu sunt atenti la detalii. De asemenea, exista diferente pe etaje pentru aceleasi apartamente! Caloriferele sunt mult mai mici decat ar fi nevoie, iar orice schimbare suplimentara platita, nu este respectata.
Tin sa va informez ca mai exista online videoclipuri cu marlania pe care au facut-o la izolarea exterioara a blocului, unde deja au fost infiltratii la ultimele etaje pe peretele respectiv (Cel spre Kaulfand). https://www.facebook...145798258778992

Feriti-va de acest complex.


Acesta e dezvoltatorul pe care îl laudă atât de mulți sau fac eu confuzie?

#62
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 18.06.2009
La primul bloc terminat au pus polistiren direct pe caramida. Este normal asa ceva fara tencuiala? Urmatoarele blocuri vor fi lipite unu de altul; la un incediu posibil sa fie un dezastru acolo ca cel de la Constanta.

Edited by Rainwish, 25 May 2022 - 14:58.


#63
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008

View PostRainwish, on 25 mai 2022 - 14:47, said:

La primul bloc terminat au pus polistiren direct pe caramida. Este normal asa ceva fara tencuiala? Urmatoarele blocuri vor fi lipite unu de altul; la un incediu posibil sa fie un dezastru acolo ca cel de la Constanta.

La Constanta era loc pentru masina de pompieri. Accesul pe la strada se facea ok. Multe blocuri din Bucuresti stau mai rau decat complexul din constanta unde e blocul care a luat foc. De asemenea locatarii aveau acces relativ usor pe acoperisul blocului, lucru care la multe blocuri din Bucuresti nu este valabil.

#64
ProX

ProX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.01.2014

View Postunderground2009, on 25 mai 2022 - 00:58, said:

Acesta e dezvoltatorul pe care îl laudă atât de mulți sau fac eu confuzie?
Nu stiu cine l-a laudat, dar nu merita Posted Image). In afara de pozitionare, putine lucruri in plus as vedea. Locurile de parcare sunt mega stramte (daca se parcheaza un SUV, nu mai iesi) iar notarul prin care lucreaza.....niste taxe enorme si sunt foarte imprastiati, aproape te milogesti de ei sa-ti termine actele. Singurul lucru bun (daca il putem numi asa) este ca sunt prompti la a rezolva micile probleme dupa predarea cheii, desi in mod normal n-ar trebui sa existe.

Edited by ProX, 27 May 2022 - 09:51.


#65
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008

View PostProX, on 27 mai 2022 - 09:50, said:

Nu stiu cine l-a laudat, dar nu merita Posted Image). In afara de pozitionare, putine lucruri in plus as vedea. Locurile de parcare sunt mega stramte (daca se parcheaza un SUV, nu mai iesi) iar notarul prin care lucreaza.....niste taxe enorme si sunt foarte imprastiati, aproape te milogesti de ei sa-ti termine actele. Singurul lucru bun (daca il putem numi asa) este ca sunt prompti la a rezolva micile probleme dupa predarea cheii, desi in mod normal n-ar trebui sa existe.

Ai cumparat aici? Cand ai facut contractul?

#66
bogdanbirjovanu

bogdanbirjovanu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.05.2022
Au prețuri mari pentru ce oferă.Sa dai 90-100.000 pe 2 camere in zona Păcii nu mi se pare ca merita,chiar și cu metroul peste drum.

#67
ProX

ProX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.01.2014

View Postunderground2009, on 27 mai 2022 - 15:39, said:

Ai cumparat aici? Cand ai facut contractul?
Da, acum ceva timp...era blocul doar cu 5-6 etaje. As zice acum un an si ceva

#68
potentialcumparator

potentialcumparator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.03.2016
mai multe pareri de la cei care au achizitionat deja?
mersi

#69
ProX

ProX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.01.2014
Este dezastru, nu recomand deloc. Fiind primul bloc ma asteptam sa fie facut tipla dar cand colo nu este deloc! Daca as sta sa va impartasesc experienta, n-as avea nimic bun de zi. As putea sa intru in detaliu dar nu cred ca-si are rostul neaparat, let me know. NU CUMPARATI AICI SI FUGITI DE ACEST DEZVOLTATOR: URBAN HOME DEVELOPMENT S.R.L.


P.S: blocul 2 se da in folosinta in curand, imi e mila de viitorii proprietari.
P.S.2: Blocul 3 are niste compartimentari....unul din apartamente e triunghi fara pic de spatiu. Lucruri fara cap

Edited by ProX, 05 July 2023 - 22:35.


#70
potentialcumparator

potentialcumparator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 07.03.2016

 ProX, on 05 iulie 2023 - 22:33, said:

Este dezastru, nu recomand deloc. Fiind primul bloc ma asteptam sa fie facut tipla dar cand colo nu este deloc! Daca as sta sa va impartasesc experienta, n-as avea nimic bun de zi. As putea sa intru in detaliu dar nu cred ca-si are rostul neaparat, let me know. NU CUMPARATI AICI SI FUGITI DE ACEST DEZVOLTATOR: URBAN HOME DEVELOPMENT S.R.L.


P.S: blocul 2 se da in folosinta in curand, imi e mila de viitorii proprietari.
P.S.2: Blocul 3 are niste compartimentari....unul din apartamente e triunghi fara pic de spatiu. Lucruri fara cap

Ba are rost, chiar te rog mult de tot sa detaliezi. Sunt interesat sa cumpar aici, am si vizionat, dar pare sa fie relativ ok. Ce nu este in regula?

#71
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,804
  • Înscris: 13.08.2008

View Postbogdanbirjovanu, on 29 mai 2022 - 23:27, said:

Au prețuri mari pentru ce oferă.Sa dai 90-100.000 pe 2 camere in zona Păcii nu mi se pare ca merita,chiar și cu metroul peste drum.
Chiria cat este ?

#72
ProX

ProX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.01.2014

View Postpotentialcumparator, on 05 iulie 2023 - 23:29, said:



Ba are rost, chiar te rog mult de tot sa detaliezi. Sunt interesat sa cumpar aici, am si vizionat, dar pare sa fie relativ ok. Ce nu este in regula?

Ok, incepem cu faptele bune: 80% din solicitările pe garanție se repara (cârpeală), măcar cat de cat sa zici ca face ceva. In rest: izolarea fonică nu exista, îmi aud Vecinul cum apasă pe intrerupatoare ca sa va faceti o idee. Iarna mai mult de 21 de grade n-am in casa din cauza polistirenului montat prost si a termopanelor care nu se închid, abia pot fi reglate si nu s a folosit spuma la montarea lor. Conducta comuna a blocului s a spart de 3 ori si a inundat tot blocul. Exista gândaci. Bariera cat si poarta e inutila, intra absolut oricine vrea in complex, am avut si un om al străzii in parcare. Exista câțiva vecini care n au putut sa tragă fibra in ap pentru ca țeava de sub sapa făcuse cot, dezvoltatorul nu s a implicat in reparat. Usa de la intrare nu se Închide complet (se vede lumina prin toc, la un vânt de afara șuieră ca intr-o casa bantuita). Deja au început sa crape peretii la modul serios (umflat cu căzut de tencuiala). La interior s a folosit Tinci si toți peretii sunt strâmbi rău. Cand dai cu bormașina, mai mult de 1 cm nu găsești pana in cărămida (din tencuiala, glet, Tinci). Lifturile se strica cam o data pe săptămâna si trosnesc mai rău decât alea ceaușiste. Pot continua dar nu are rost. Nu recomand

Edited by ProX, 06 July 2023 - 17:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate