Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Maniu 141(metrou Păcii, lângă autogara Militari)

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
Maria1992

Maria1992

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2020
Am văzut ca au început săpăturile pentru un nou proiect imobiliar. Este aproape de gura de metrou Păcii, fix lângă autogara Militari. Constructorul se numeste Urban Home Development. Mai au 2 proiecte, unul în Pipera și celalalt în Bragadiru. S-a mai interesat cineva despre proiect?

#2
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 18.06.2009
Este chiar pe spatiul autogarii Militari, credeam ca ridica o parcare etajata, dar de fapt se ridica pe toata suprafata pana in gard cu kaufland conform site https://www.maniu141.ro/ro/
Autogara unde se va muta totusi? La cum evolueaza zona, Valea Cascadelor va deveni istorie fiindca si acolo au inceput sa apara blocuri.

Edited by Rainwish, 01 March 2020 - 18:54.


#3
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Cine ?...mutu?....nu ridica nimic. Avem deja borduri , stalpisori, cavou pe intreaga lungime a bulevardului, banci si steaguri.
E mai mare spaga de la interlopii "dezvoltatori".

Blocuri mai trebuiau si acolo ...de parca nu e aglomerat 150%

#4
Maria1992

Maria1992

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2020
PUZ ul zonal prevede cladiri de maxim 13 etaje. Vor fi 5 faze, prima faza cu finalizare în 2021, s+p+10. Pe site ul lor nu sunt multe informații, trebuie sa mergi la biroul de vanzari pentru ele. Mi-ar fi plăcut sa fie mai transparenți. Deci, dacă mai știe cineva ceva...

#5
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Stiu ca e una din cele mai aglomerate/poluate/infecte zone din tot sectorul 6! Cei care vin de pe Iuliu Maniu inspre A1 si cei care fac stanga de pe VC stau de le vine rau la semaforul ala. Si cei care vin dinspre A1 au aceeasi soarta.
Sunt alte metode mult mai facile de a te sinucide si mai ales gratis!

#6
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

 anducoj, on 02 martie 2020 - 10:38, said:

Sunt alte metode mult mai facile de a te sinucide si mai ales gratis!
Mi-a plăcut asta, foarte bună! Corespunzător zonei.

#7
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Are poza aia cu multe blocuri unul langa altul , mamuti de beton, infricosatoare, nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie acolo................

#8
Gica_03

Gica_03

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.12.2019
Azi dimineata in zona era un aer foarte greu de respirat. Poluarea e la ea acasa pe aici.
Stau de 2 ani la Gorjului, fac cumparaturile exact langa autogara de la Pacii. Lucrez mai inspre intrarea din Militari Residence. Vreau sa plec cat mai departe de zona asta.
Acum sterg praful, peste 2 ore e la loc la fel si nu stau chiar la Iuliu Maniu, mai intre blocuri putin.

Plus ca nu e deloc interesant sa locuiesti in zona autogarii.

#9
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 06.09.2017
In intersectia aia e crima cu traficul de Luni pana Duminica, intervalul 06:00 - 22:00

#10
gikanu82

gikanu82

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.09.2019
m-am interesat si eu de apartamentele de 3 camere din prima faza costa 98.000euo+TVA ; au 75mp utili+balcon dar au un mare dezavantaj: sunt semidecomandate.
se vor gasi prosti sa se indatoreze pe 30 ani si pentru astea.

#11
Maria1992

Maria1992

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2020
Updates: cine vrea sa cumpere acolo trebuie sa achiziționeze obligatoriu loc de parcare, 10.000€+TVA și zona va fi șantier tip de 5 ani pana termina toate fazele. Nu merita.

#12
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 gikanu82, on 02 martie 2020 - 13:45, said:


se vor gasi prosti sa se indatoreze pe 30 ani si pentru astea.
Dar vine Richter sigur mai devreme de 30 ani si face el un puz cum trebuie ;)

#13
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
Metrou aproape,preturi ok. Pozitionat mai bine vs Militari Residence ..se vinde.

#14
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 gikanu82, on 02 martie 2020 - 13:45, said:

m-am interesat si eu de apartamentele de 3 camere din prima faza costa 98.000euo+TVA ; au 75mp utili+balcon dar au un mare dezavantaj: sunt semidecomandate.
se vor gasi prosti sa se indatoreze pe 30 ani si pentru astea.


Sa dai 98 de mii in infernul ala ? NOUAZECI SI OPT DE MII DE EURO ? Trebuie sa fii tampit si disperat de Bucuresti sa te muti acolo, am rude care si acum se chinuie sa vanda, si trebuie sa lase coada jos rau de tot, daca ai banii astia iti faci o oaza de verdeata la minim 50 de km de mizeria Bucuresti si traiesti linistit

#15
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013

 Platon, on 03 martie 2020 - 08:45, said:




Sa dai 98 de mii in infernul ala ? NOUAZECI SI OPT DE MII DE EURO ? Trebuie sa fii tampit si disperat de Bucuresti sa te muti acolo, am rude care si acum se chinuie sa vanda, si trebuie sa lase coada jos rau de tot, daca ai banii astia iti faci o oaza de verdeata la minim 50 de km de mizeria Bucuresti si traiesti linistit

Si din ce trăiești liniștit? Cu ce ajungi la servici in centru sau in nord daca tu ești la 50 km de București? Și în cat timp? La ce sistem de sănătate apelezi daca ai nevoie? La dispensarul din sat? Scoli? Farmacii? Etc...

#16
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 dmbogdan, on 03 martie 2020 - 10:45, said:

Si din ce trăiești liniștit? Cu ce ajungi la servici in centru sau in nord daca tu ești la 50 km de București? Și în cat timp? La ce sistem de sănătate apelezi daca ai nevoie? La dispensarul din sat? Scoli? Farmacii? Etc...


Dar oamenii aia din ce traiesc ? Salvarea vine si in fundul curtii si pe varful muntelui, sistem de sanatate, am prieten doctor de familie care a plecat din Bucuresti, lucreaza intr-o comuna la 50 de km de Bucuresti, este super incantat, la servici ajungi cu masina, si daca macar 16 ore nu le petreci in poluare viata ta se va imbunatati considerabil, macar iti vei petrece weekendul in aer curat, pe terasa, nu inchis in casa cu purificatoare, vezi ca orice sat are acum farmacie bine dotata, si militian, si magazine cate vrei, mai iesi din oras un pic, scoli, daca ai un plod mai tare de cap poti sa il duci la Sorbona si tot prost iese, cine vrea sa invete invata si acasa,si sa stii ca uneori la sate profesorii sunt mai relaxati si mai apropiati de meseria lor, nu ca la orase unde sunt ocupati sa alerge sa faca bani din meditatii si altele

Edited by Platon, 03 March 2020 - 10:55.


#17
Gica_03

Gica_03

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 12.12.2019

 dmbogdan, on 03 martie 2020 - 10:45, said:

Si din ce trăiești liniștit? Cu ce ajungi la servici in centru sau in nord daca tu ești la 50 km de București? Și în cat timp? La ce sistem de sănătate apelezi daca ai nevoie? La dispensarul din sat? Scoli? Farmacii? Etc...

Apelezi la acelasi sistem de sanatate, sa stii ca nu e facut doar pentru bucuresteni.
Stand in Bucuresti vei apela mai des la dispensar, farmacii, medici, decat in afara lui, ca aici respiri numai aer murdar, stai in aglomeratie, deci ai sanse mai mari sa te imbolnavesti.

Acuma fiecare cu treaba lui. Nici eu nu as vrea sa ies din Bucuresti, insa nici in unul din punctele cele mai poluate nu poti sta.
S-ar putea ca dintr-o comuna din jurul Bucurestiului sa ajungi mai repede in nord sau centru decat de la Pacii. Daca lucrezi in nord, cu metroul e teroare.

#18
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Nordul este TERMINAT ! este atat de aglomerat incat uneori cei ce vin cu metroul trebuie sa astepte pe scari al treilea sau al patrulea metrou, imaginati-va ce inseamna aglomeratia aia, lasam deoparte coronavirusul si alte cacaturi, ma gandesc ce cald poate sa fie, ce mirosuri, trebuie sa intelegem ca traim intr-un oras mai aglomerat decat unul cu 8 milioane de locuitori, ne inghesuim pe un Bucuresti care arata la fel ca acum 30 de ani, decat are mai multe blocuri, mai multe masini, mai multi oameni

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate