Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Maniu 141(metrou Păcii, lângă autogara Militari)

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#19
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
Și in nord inca se mai construiește baban.
În 5 ani..o sa fie foarte funny

#20
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013

View PostPlaton, on 03 martie 2020 - 11:01, said:

Nordul este TERMINAT ! este atat de aglomerat incat uneori cei ce vin cu metroul trebuie sa astepte pe scari al treilea sau al patrulea metrou, imaginati-va ce inseamna aglomeratia aia, lasam deoparte coronavirusul si alte cacaturi, ma gandesc ce cald poate sa fie, ce mirosuri, trebuie sa intelegem ca traim intr-un oras mai aglomerat decat unul cu 8 milioane de locuitori, ne inghesuim pe un Bucuresti care arata la fel ca acum 30 de ani, decat are mai multe blocuri, mai multe masini, mai multi oameni

Te gândești? Deci nu știi cum e. Îți zic eu. Daca pleci la 8.30 e horror la Unirii. In schimb daca pleci de acasă după ora 9 e relax, prinzi și loc jos câteodată. In caz de urgenta medicală timpul e cel mai prețios. In caz de răceală e ok și la țară.
Și dacă îți imaginezi că e greu cu metroul înseamnă că dacă iei mașina chiar nu ai nici o șansă să ajungi mai devreme la ora 11 in zonele de interes din București.

#21
cristianc1

cristianc1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 01.04.2016

View PostPlaton, on 03 martie 2020 - 08:45, said:




Sa dai 98 de mii in infernul ala ? NOUAZECI SI OPT DE MII DE EURO ? Trebuie sa fii tampit si disperat de Bucuresti sa te muti acolo, am rude care si acum se chinuie sa vanda, si trebuie sa lase coada jos rau de tot, daca ai banii astia iti faci o oaza de verdeata la minim 50 de km de mizeria Bucuresti si traiesti linistit

Si daca lucrezi in zona? Te muti in infern sau petreci ore in fiecare zi sa-l strabati?

#22
CatalinKRK

CatalinKRK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 21.05.2007

View PostPlaton, on 03 martie 2020 - 08:45, said:




Sa dai 98 de mii in infernul ala ? NOUAZECI SI OPT DE MII DE EURO ? Trebuie sa fii tampit si disperat de Bucuresti sa te muti acolo, am rude care si acum se chinuie sa vanda, si trebuie sa lase coada jos rau de tot, daca ai banii astia iti faci o oaza de verdeata la minim 50 de km de mizeria Bucuresti si traiesti linistit

Da-mi te rog un link la ce au de vanzare.

Mersi

#23
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
La două camere ai undeva la 52 mp plus 13, 3 mp de terasa. 25% în plus e terasa, parca dormi în ea. Prețurile exact ca în bula imobiliara din 2009.

#24
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 06.09.2017
In perioada asta e foarte indicat sa vinzi apartamente.
In nici un caz sa cumperi.

#25
gikanu82

gikanu82

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.09.2019

View Postsilvyu_1987, on 03 martie 2020 - 08:43, said:

Metrou aproape,preturi ok. Pozitionat mai bine vs Militari Residence ..se vinde.

preturi OK? atat au fost in toamna la 21 residence.

daca il compari cu militari residence la pozitionare compara-l si la pret, e cu peste 50% mai scump.

#26
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
Au terasele foarte mari.Nu pot compara exact  vs 21 residence unde au fost 70k. Ca nu ai ce sa faci cu ditamai terasa e altceva.

#27
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
83ooo de euro 62 mp în 21th, două camere. Balcon undeva la 5 mp.
Erau cele mai mari apartamente de 2 camere, apoi mai scădeau pina la 55 mp.

#28
ronin0ro

ronin0ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 25.10.2008
Am fost la biroul de vanzari. Habar nu aveau ce vand. "Dezvoltatorul'' e un baietas pus pe facut bani. Site-ul e o gluma, nu sunt in stare sa puna nici o schita corect, cand le-am atras atentia au scos planurile cu cote pe care, surpriza, erau altfel dispuse apartamentele si aveau alte dimensiuni. Parcarea trebuie cumparata obligatoriu (pentru ca deh, n-ai unde sa parchezi altundeva)
Preturi exagerate pentru o zona de tot cacatul, aglomeratie, mizerie, poluare si niste apartamente "decomandate". Doar ca sunt semi, in cel mai bun caz.

#29
zuke

zuke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.08.2014

 ronin0ro, on 25 aprilie 2020 - 18:31, said:

Am fost la biroul de vanzari. Habar nu aveau ce vand. "Dezvoltatorul'' e un baietas pus pe facut bani. Site-ul e o gluma, nu sunt in stare sa puna nici o schita corect, cand le-am atras atentia au scos planurile cu cote pe care, surpriza, erau altfel dispuse apartamentele si aveau alte dimensiuni. Parcarea trebuie cumparata obligatoriu (pentru ca deh, n-ai unde sa parchezi altundeva)
Preturi exagerate pentru o zona de tot cacatul, aglomeratie, mizerie, poluare si niste apartamente "decomandate". Doar ca sunt semi, in cel mai bun caz.
De ce spui preturi exagerate? Poti sa mi dai exemplu de un complex langa metrou care nu are preturi exagerate daca aici ti se pare mult? Mersi

Parerea mea, presupunand ca ce e pe site este adevarat, este un pret bun pentru zona respectiva.

#30
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

 ronin0ro, on 25 aprilie 2020 - 18:31, said:

Parcarea trebuie cumparata obligatoriu (pentru ca deh, n-ai unde sa parchezi altundeva)


CUm adica? Te obliga sa cumperi parcare daca vrei apartament/?

#31
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
E vreun apartament cu fereastra la baie in "Maniu 141" ?

#32
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

 Afroditu, on 27 aprilie 2020 - 11:02, said:


CUm adica? Te obliga sa cumperi parcare daca vrei apartament/?

Mi s-ar parea normal sa interzica vanzarea de apartamente de minim doua camere fara loc de parcare, cel putin in Bucuresti

#33
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.01.2020

 zuke, on 27 aprilie 2020 - 10:10, said:

De ce spui preturi exagerate? Poti sa mi dai exemplu de un complex langa metrou care nu are preturi exagerate daca aici ti se pare mult? Mersi

Parerea mea, presupunand ca ce e pe site este adevarat, este un pret bun pentru zona respectiva.

Sa te p.. pe ea de zona. A ajuns un mare ghetou aceasta zona. Acel loc trebuia cumparat de primarie si trebuiau facute parcari. In acea intersectie este un haos. Acolo se unesc Timisoara cu Maniu si e un dezastru. Gandeste-te cum va arata dupa ce se vor construi aceste 8 blocuri de cate 11-12 etaje.  "Parcul" de la Pacii este un loc frecventat de sobolani, boschetari si multi care fac naveta de la Bucuresti spre satele de langa. Este minuscul raportat la numarul de locuittori.  Sper sa vina cineva la primarie si sa schimbe toti idiotii care dau asemenea aprobari.

#34
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
De acord, orice apartament din bloc nou ar trebui vandut cu loc de parcare.

#35
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006

 Spal01, on 27 aprilie 2020 - 15:10, said:


Sa te p.. pe ea de zona. A ajuns un mare ghetou aceasta zona. Acel loc trebuia cumparat de primarie si trebuiau facute parcari. In acea intersectie este un haos. Acolo se unesc Timisoara cu Maniu si e un dezastru. Gandeste-te cum va arata dupa ce se vor construi aceste 8 blocuri de cate 11-12 etaje.  "Parcul" de la Pacii este un loc frecventat de sobolani, boschetari si multi care fac naveta de la Bucuresti spre satele de langa. Este minuscul raportat la numarul de locuittori.  Sper sa vina cineva la primarie si sa schimbe toti idiotii care dau asemenea aprobari.

Eu credeam ca acolo amenajeaza primaria ceva, ca modernizeaza autogara. Acolo chiar se putea face ceva mult mai util pentru Bucuresti.

#36
gikanu82

gikanu82

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.09.2019
nu am vazut apartamente de 3 camere mai prost gandite decat la Iuliu maniu 141. (la preturi de politehnica sau granvia )
si proiectul in sine mi se pare o mizerie. un bloc cu 5 scari care se construiesc pe rand in 5 ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate