Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...
 HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 

Parere achizitie casa/apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
In partea de nord, Otopeni ai incercat? case, apartamente?  scoli, gradinite sunt si  la un nivel mai ridicat decat Chiasna.

#20
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 11.05.2009
Sincer nu am incercat. Nu cred ca totusi am bani de zona de N.

#21
VlaDv2

VlaDv2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 31.07.2019

 florinetzul, on 11 februarie 2020 - 22:11, said:

De aprox 1 an vreau sa cumpar al 2 apartament ca s-a marit familia, cele 2 camere nu imi ajung. Am inceput sa sting ceva cash in speranta ca nu voi lua un credit foarte mare.
Am avut citeva oferte de ap in zona crangasi(zona unde vreau) dar din varii motive nu am ajunf la finalitate si m-am trezit ca preturile au crescut si mi-am dat seama ca ce am strins cash este echivalent cu ce aveam acum vreo 2 ani.
Am inceput sa caut apartamente dar parca nu ma indur sa dau 80-85 k pe o cutie cu 3 camere. Cineva a venit cu ideea:casa in zona chiajna/rosu/dudu.
M-am uitat pe la case si am vazut ca as putea gasi cu aprox aceeasi bani 80-90k euro casa cu toate utilitatile.
De ce pretul unui case care are si citiva pm in jur e la fel ca un ap de 70mp? E ceva ce imi scapa? Care ar fi sfatul? Sa ma duc in zona aceea? Am auzit ca este aglomerat dar pt o casa la curte parca as indura...
La ce trebuie sa fiu atent- acte,dezvoltatori...etc
Orice sfat imi este de folos.
Achizitia s-ar face cu jumatate cash/jumatate credit(nu vreau sa vind ap in care stau acum...)
Multumesc


Parerea mea e sa-ti iei un teren mic pe unde ai niste legaturi cu metroul si sa-ti faci casa singur - niciodata nu o sa sti ce cumperi cand vine vorba de o casa.
O sa-ti ia mai mult si-o sa dureze mai mult dar nah, sti ce faci...

Dar daca vrei sa sti de ce pretul unei case e asa, in ordine:

1 - Zona, cat iti ia sa ajungi din X in Y
2 - Calitatea constructiei  la case  (si nu numai, si la ap noi sunt multe probleme)

Edited by VlaDv2, 20 February 2020 - 23:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate